Naujienos

KKO su obojininku A. Puskunigiu ir Nyderlandų įrašų kompanija „Brilliant Classics“ išleis kompaktinę plokštelę

Trečiadienis 28 spalio 2020 16:07
 
Šią savaitę Klaipėdos koncertų salėje galima pasijusti tarsi įrašų studijoje. Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, ir solistas obojininkas Andrius Puskunigis (Lietuva–Prancūzija) įrašinėja Georgo Friedricho Händelio kūrinių kompaktinę plokštelę. Orkestro sudėtis buvo papildyta iš Prancūzijos atvykusiais menininkais: Celine Scibetta–Puskunigis (klavesinas), Vincent Bernardt (klavesinas, vargonai) ir Parsival Castro (teorba, barokinė gitara). 
 
Kodėl pasirinkta išleisti būtent Baroko kompozitoriaus G. F. Händelio kūrinių kompaktinę plokštelę? Jau du dešimtmečius gyvenantis ir dirbantis Prancūzijoje lietuvis obojininkas A. Puskunigis atsako, kad jaučiasi labai artimas šiam kompozitoriui. „Esu labai panašus į Händelį ne tik muzikine prasme, bet ir mūsų gyvenimai panašiai susiklostė. Ir jis, ir aš esame dideli savo šalies patriotai. Be kita ko, Händelis taip pat buvo genialus obojininkas. Jis parašė unikalius koncertus vienam instrumentui – vargonams ir obojui“.
 
Intensyviai dirbdamas su Klaipėdos kameriniu orkestru, A. Puskunigis mato ryškius skirtumus tarp Lietuvos ir vakarų orkestrų. Pasak muziko, vakarų Prancūzijos orkestruose jau yra susiformavusi tvirta nuomonė, kurią sunku išjudinti. Orkestrantai puikiai išmano savo darbą ir daugiau niekuo nebesidomi.
 
„Kas man yra įdomu čia, Klaipėdoje, kad orkestrantai yra atviresni, jie labai reaguoja į tai, ką mes jiems sakome. Jie tiesiog „geria“ visą informaciją, greitai apdoroja ją ir tuomet gaunasi labai geras rezultatas. Manau, kad su Klaipėdos kameriniu orkestrus galima vystyti daug didesnius projektus nei Vakaruose“.
 
Kartu projekte dirbantis ir klavesininkas bei vargonininkas  V. Bernardt, taip pat negaili gražių žodžių Klaipėdos kameriniam orkestrui: „Mes jaučiam tuos žmones, jaučiame vieni kitus. Mano emocijos šiuo metu yra fantastiškos. Labai džiaugiuosi būdamas čia“.
 
Kompaktinę plokštelę įrašinėja garso režisierius Arūnas Zujus. Plokštelę išleis šiandienos klasikinės muzikos pasaulyje lyderiaujanti Nyderlandų įrašų kompanija „Brilliant Classics“.