Naujienos

15 metų kartu namuose, kuriuose gyvena muzika

Trečiadienis 01 balandžio 2020 12:54

 

Sukaktys ateina nepaisant nieko: atšiaurių periodų, suspenduotų veiklų ar neplanuotų lūžių gyvenime. Ne taip, kaip planuota, be daugybės šventės komponentų – neabejotinai. Tačiau šiandien, balandžio 1-ąją, minime 15-os veiklos metų sukaktį.
 
Daugybės skirtingų veiksnių sumoje, politinės valios dėka, Klaipėdos miesto savivaldybė prieš penkiolika metų ryžosi svariam žingsniui – įsteigė profesionalaus scenos meno koncertinę įstaigą Klaipėdos koncertų salę. Vienintelę Vakarų Lietuvoje, kuri svetinga visiems – tiek pasaulyje pripažintiems, tiek jauniesiems muzikams.
 
Jau penkiolika sezonų nuosekliai įgyvendiname savo misijoje išsikeltus tikslus: supažindiname uostamiesčio gyventojus ir svečius su pasaulyje pripažintais ir jaunais atlikėjais bei kūrėjais, aukščiausiu lygiu pristatome profesionalių Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertines programas, puoselėjame miesto muzikinę kultūrą, organizuojame tęstinius koncertų ciklus, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalius, koncertus šeimai bei edukacines programas ir salėje reziduojančių kolektyvų bei individualių atlikėjų meninę veiklą.
 
Kasmet pristatome penkis skirtingos stilistikos ir formato tarptautinius festivalius: orkestro muzikai skirtą „Klaipėdos muzikos pavasarį“, Klaipėdos kariliono festivalį, šiuolaikinei muzikai skirtą „Permainų muziką“ ir šventinės klasikos festivalį „Salve musica“. Nuo 2017 m. festivalių sąrašą papildė kas dvejus metus rengiamas Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas. Pastarajam nuo 2021 metų bus suteiktas pasaulinę šlovę pelniusio lietuvių violončelininko David Geringo vardas. Nuo šiol jis bus pristatomas kaip Tarptautinis Klaipėdos David Geringo violončelės konkursas. Greta festivalių organizuojame ir Klaipėdos tarptautinę violončelės akademiją (KIVA), plėtojančią violončelės muzikos tradicijas ir jaunųjų atlikėjų meistriškumą.
 
Tad 15 metų laikotarpis nėra iš dangaus krentanti besąlygiška duotybė. Tiek be visos mūsų komandos, tiek be Jūsų, gerbiami klausytojai, nebūtume pasiekę tiek, kiek turime šiandien. Šią dieną norime tarti ypatingą AČIŪ Koncertų salės tarnyboms, meno kolektyvams ir jų vadovams, karilionieriams, steigėjui Klaipėdos m. savivaldybei, mecenatui „Limarko grupė“, meno ir žiniasklaidos partneriams, ir žinoma, Jums, mūsų publika. Judėkime į priekį, kovokime su iššūkiais. Na, o kol kas liekame virtualioje - šventėje ir draugystėje su visais Jumis!
 
 
Nuotraukos: Remigijus Treigys, Vytautas Petrikas, Rimantas Navickas