Naujienos

Ispanų videomeninkas dovanoja Klaipėdai atgijusios violončelės instaliaciją

Trečiadienis 03 balandžio 2019 11:12
Prieš dvejus metus startavęs Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas šiemet į uostamiestį grįš gegužės 6–11 dienomis.
 
Apie festivalio pasiruošimo darbus byloja Klaipėdos koncertų salės fojė su specialia šviesos instaliacija atgijusi violončelė. Ją įrengti specialiai į Klaipėdą atvyko žymus violončelininkas David Fernández. Šiam projektui įgyvendinti buvo panaudota speciali „Video mapping“ technologija, pagal kurią galima bet kokį judantį vaizdą transformuoti į objektą ir atkurti jame natūralų, realų vaizdą be jokio iškraipymo.
 
Anot projekto autoriaus, pati technologija yra sudėtingas ir eiliniam žmogui sunkiai suprantamas procesas, reikalaujantis išmanyti vaizdo įrašo kūrimo specifiką ir skrupulingumo dirbti su kiekviena detale.
 
„Man šis projektas yra labai svarbus, nes violončelė – tai mano gyvenimas, ji mane lydi kadien. Projektu siekiau šiam muzikos instrumentui suteikti gyvybės. Violončelė – tai tarsi talpykla, į kurią sudėtas visas mūsų gyvenimas – svajonės, grožis, košmarai. Visa tai bandžiau parodyti šioje instaliacijoje”, – pranešime cituojamas D. Fernández.
 
Muzikantas atskleidė, kad jam prireikė net 7 valandų atgijusios violončelės idėją paversti realiu kūnu: kruopščiai sureguliuoti, suprogramuoti, sujungti ir pritaikyti visą tai Koncertų salės fojė erdvei.
 
D. Fernández savo violončelės muzikos bei multimedijos šou džiugins Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio metu gegužės 9 dieną, 17 val.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose.