Naujienos

Lietuviai pakėlė vokiečių publiką nuo kėdžių

Penktadienis 22 vasario 2019 09:11

Prieš kelias dienas Klaipėdos kamerinis orkestras grįžo iš savaitę trukusių koncertinių gastrolių Vokietijoje. Pianistės Guodos Gedvilaitės iniciatyva įvykusio turo metu klaipėdiečiai surengė net šešis koncertus.

Energingi orkestro ir pianistės pasirodymai, vasario 14 ir 15 dienomis įvykę Frankfurto Dr. Hoch’s konservatorijos Claros Schumann salėje, sukėlė audringas vokiečių publikos ovacijas.  Bravo šūksniais buvo sutiktas tiek Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui, tiek Nijolės Sinkevičiūtės opusas „Kryžkelės apeigos“. Jo solo partiją užburiančiai atliko KKO meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus, kurio prašymu kūrinys ir buvo sukurtas.  Antrasis koncertas net pakėlė solidžią vokiečių publiką nuo kėdžių, ir ji stovėdama ilgai dėkojo atlikėjams. Lietuvos nepriklausomybės dienos išvakarėse jie nutiesė didingai skambantį muzikinį tiltą tarp Lietuvos ir Vokietijos.

Muzikinis tiltas fortepijono ir styginių garsiais suskambo ir Vasario 16 bei 17 dienomis Internationale Bad Wildunger Klaviertage festivalyje. G. Gedvilaitė yra šio, šiemet jau 10-ąjį kartą kurortiniameBad Wildungeno miestelyje surengto festivalio meno vadovė. Beje, pasak Guodos, šioje vietoje porą kartų ilsėjosi Maironis, yra koncertavęs Jaša Heifecas. Pilnutėlėje Wandelhalle Quellen salėje klaipėdiečių orkestras ir solistai G. Gedvilaitė, M. Bačkus ir vienai programai prie jų prisijungęs pianistas Gintaras Januševičius sulaukė šiltos ir nuoširdžios klausytojų reakcijos. Jų tarpe buvo ir kelios Bad Wildungene gyvenančios lietuvės, po koncerto pasidžiaugusios galimybe išgirsti lietuvišką muziką ir kalbą nuostabios gamtos apsuptame Vokietijos kurorte.

„Esu sužavėta tokio profesionalumo. Tikrai nuostabu buvo panirti į garsų jūrą ir pleventi kartu su ja. Neprasta programa. Ačiū už šviežio oro gurkšnį kasdienybėje. Tai atgaiva kūnui ir sielai. Su nekantrumu lauksime kitų jūsų orkestro gastrolių, arba, jei sutaps, meilai apsilankysime koncertuose Lietuvoje,“ – po Vasario 16 gimnazijoje įvykusių paskutiniųjų turo renginių įspūdžiais dalinosi aktyvi lietuvių bendruomenės Vokietijoje narė Jurgita Noreikaitė-Pickel.

Klaipėdos kamerinio orkestro gastrolės Vokietijoje, dalinai finansuotos Klaipėdos miesto savivaldybės, pasiteisino su kaupu. Iki šiol Klaipėdos koncertų salę pasiekia susižavėjusių klausytojų atsiliepimai, emocijų kupinos nuotraukos, vaizdo reportažai. Nepaprastai svarbu ir džiugu, kad atlikėjų profesinis meistriškumas, atliekant sudėtingiausius kūrinius be dirigento,  susitelkimas siekiant geriausio meninio rezultato buvo pastebėtas ir aukštai įvertintas.