Klaipėdos choras Aukuras

SIELOS MUZIKA
 
 
Klaipėdos choras „Aukuras“ susibūrė 1993 m. choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. Nuo 1996 m. kolektyvui vadovauja A. Vildžiūnas.
 
Plačia ir įvairia veikla kolektyvas laužo stereotipus ir nemano, kad choras – rimtas ir nuobodus dalykas. Stiprūs balsai, artistiškumas, demokratiškas repertuaras jam pelno dideles publikos simpatijas. Ne tik klausytis choro, bet ir žiūrėti į jį smagu, nenuobodu. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis. Jo repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulietinė muzika, džiazo kompozicijos ir spiričiuelių aranžuotės, edukacinės programos.
 
„Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių. 
 

KOLEKTYVO VADYBA:
T + 370 46 393962 
M + 370 620 64151
dovile@koncertusale.lt
 
 
   Meno vadovas

„Dainavimas– vienas pirmųjų emocinių ryšių tarp žmonių, egzistavęs jau senų senovėje."
Alfonsas Vildžiūnas, Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas
 
Alfonsas Vildžiūnas – Lietuvoje gerai žinomas choro dirigentas, baigęs chorinio dirigavimo specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), vėliau stažavęsis Rusijos Gnesinų muzikos pedagoginiame institute (dabar Gnesinų muzikos akademija), Maskvos kameriniame orkestre, Tarptautinėje J. S. Bacho akademijoje Štutgarte ir Bavarijos radijo chore Miunchene.

Su Klaipėdos choru „Aukuras“ A. Vildžiūnas koncertavo Italijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje, JAV, Meksikoje, Izraelyje, Tailande.

2000–2003 m. jis dirbo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Klaipėdos skyriaus direktoriumi. 2002 m. vadovavo Šiaurės ir Baltijos šalių chorų festivaliui Klaipėdoje, o 2003 m. – Pasaulio lietuvių dainų šventės Dainų dienoms.

Chormeisteris Kęstutis Kačinskas

Kolektyvo nariai

Sopranai:

Asta Kontautienė 

Žydrė Sinkevičiūtė 

Erika Gaučiūtė

Reda Dubikaltytė 

Jurgita Petkevičiūtė 

Jurgita Šlikienė 

Eglė Mockienė

 Altai:

Asta Šideikienė

Vilma Einikienė

Rūta Grybaitė

Gražina Misiukevičienė

Lina Lukauskienė 

Ligija Pauliukėnienė

Miglė Viršilienė

Tenorai:

Virginijus Pupšys 

Karolis Žioltikovas

Dominykas Raila

 

Bosai:

Valdas Kazlauskas  

 

 

 

Baritonai:

Gintautas Misiukevičius

Rolandas Einikis

Valdas Viršilas

Ernestas Averkinas

 

 

 

Vaizdo medžiaga: 


 

Nuotraukų galerija: