„Žiemos stebuklų šalyje“

2016 Gruodžio 27 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
14 €, 18 €

ŠVENTINĖS KLASIKOS FESTIVALIS „SALVE MUSICA“
Renginio pradžia: 18:30 val.

Vokalinė grupė “Queen’s Six” (Jungtinė Karalystė):
Daniel Brittain, Timothy Carleston (kontratenorai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai / bosai)

Programa: William Byrd, Thomas Tallis,  Michael Praetorius, Christopher Tye, Gustav Holst, Edgar Pettman, Reginald Jacques, Thomas Hewitt Jones, Richard Rodney Bennett, Kenneth Leighton, Richard Madden, Matthew Kingston, Cecil Boradhurst, Felix Bernard, Jule Styne, James Lord Pierpoint, Piotr Čaikovskij ir kt.Muzika nukels į žiemos stebuklų šalį

Kalėdiniu laikotarpiu vyksta stebuklai, žinoma, jeigu jais tikime. Į paslaptingą stebuklų šalį gali nukelti ir muzika. Juolab, kai ją atliekantys žmonės gyvena ir kuria Windzoro pilyje, kuri yra Jungtinėje Karalystėje. Tai vokalinė grupė “Queen’s Six”, gruodžio 27-ąją, antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės scenoje sukursianti „Žiemos stebuklų šalį“ savo nuostabiais balsais.

„The Queen’s Six“ – šešių vyrų vokalinė grupė, dainuojanti a cappella (be pritarimo). Ansamblis, kuriame kartu muzikuoja Daniel Brittain, Timothy Carleston (kontratenorai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai–bosai), susibūrė 2008-aisiais. Tai metais buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas „Karalienės šešetu“.

„The Queen’s Six“ įsikūręs Vindzoro pilyje, visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras, kurio didžiąją dalį sudaro berniukai diskantai ir dvylika profesionalių suaugusių dainininkų, aštuoniskart per savaitę gieda pamaldose, taip pat dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Ansambliui teko garbė pasirodyti per privačią ceremoniją Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II ir Princo Filipo, Edinburgo hercogo garbei. Tõkios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą ansamblio susitelkimą ir skambesio vientisumą, taip pat publiką išsyk paperkantį bendravimo laisvumą ir žavesį labiausiai lemia tai, jog jie visi gyvena ir kasdien gieda kartu Karališkojoje koplyčioje.

Vokalinis ansamblis „The Queen’s Six“ susibūrė tam, kad paskleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės. Kiekvienas individualiai ansamblio nariai dainuoja su žymiausiais vokaliniais kolektyvais tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Kaip ansamblis „The Queen’s Six“ koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.

Programoje „Žiemos stebuklų šalyje“ užburiančiai suskambės tiek senosios, tiek ir šiuolaikinės vokalinės muzikos opusai. Tai bus žavus ir elegantiškas koncertas, atspindintis šviesią Kalėdų savaitės nuotaiką. Kviečiame praleisti vakarą festivalio „Salve Musica“ koncerte ir linkime džiugių įspūdžių!

 

William Byrd, Thomas Tallis,  Michael Praetorius, Christopher Tye, Gustav Holst, Edgar Pettman, Reginald Jacques, Thomas Hewitt Jones, Richard Rodney Bennett, Kenneth Leighton, Richard Madden, Matthew Kingston, Cecil Boradhurst, Felix Bernard, Jule Styne, James Lord Pierpoint, Piotr Čaikovskij ir kt.
Netrukus atversime paskutinį 2016-ųjų metų kalendoriaus lapelį. Klaipėdos koncertų salėje gruodis vėl skambės šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ akordais. Visą mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!