Vidudienio varpai

2019 Birželio 24 Įvykęs renginys
1 val.
Renginio laikas: 12.00 val. 
Renginio vieta: 
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Varpų muzikos tiltas tarp Klaipėdos ir Kauno (tiesioginė transliacija internetu)
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius (Klaipėdos karilionas)
Julius Vilnonis (Kauno karilionas)
Programa: Tomaso Albinoni, Kamil Cieślik, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Willem Creman, Marc-Antoine Charpentier (Kęstučio Kačinsko, Stanislovo Žilevičiaus, Juliaus Vilnonio aranžuotės)

Birželio 24 dieną 12 valandą festivalio pradžią paskelbs „Vidudienio varpai“. Pirmąkart bus surengtas Varpų muzikos tiltas tarp Klaipėdos ir Kauno (tiesioginė transliacija internetu). Uostamiesčio karilioną kalbins klaipėdiečiai Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius, ištikimai tarnaujantys savo instrumentui, skleidžiantys jo muziką jau beveik 30 metų.
 
Kauno karilionas yra seniausias iš trijų instrumento brolių Lietuvoje. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšte jis buvo įrengtas 1937 metais. 2006 metais baigta jo restauracija ir praplėsta sudėtis – dabar instrumentą sudaro 49 varpai.
 
Kauno karilionu gros Julius Vilnonis, savo kūrybinėje veikloje derinantis karilionininko, dirigento, kompozitoriaus ir aranžuotojo amplua. K. Kačinskas ir S. Žilevičius taip pat rašo arba aranžuoja kūrinius karilionui. Visų trijų karilionininkų aranžuotės skambės ir „Vidudienio varpų“ koncerte.