Festivaliai

Vasaros koncertų ciklas 2012

Vasaros šeštadieniai su muzika

 


Vasaros koncertų ciklas šių metų birželio 30 - rugpjūčio 11 dienomis kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius patirti muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Klaipėdos koncertų salės parko estradoje šeštadienio vakarais vyksiantys renginiai suteiks daug gražių įspūdžių. Solistams akompanuos ne tik instrumentai, bet ir medžių šnaresys bei paukščių čiulbeys – nuolatiniai renginių kiemelyje kontrapunktai. Vasariškų garsų ornamentai kurs ypatingą nuotaiką, aidės medžių pavėsyje ir rezonuos sielose, kol užges kartu su paskutiniais saulės spinduliais.
„Svaigi birželio suita” birželio 30-osios vakarą parko estradon išves Klapėdos kamerinį orkestrą, vadovaujamą Mindaugo Bačkaus. Publiką svaigins stilistiškai marga šio koncerto programa, diriguojama Roberto Šerveniko. Ypatingą prieskonį renginiui suteiks šarmingas Vladimiro Zubitskio akordeonas.
 
Antrasis klaipėdiečių orkestro pasirodymas su „Aistringąja gitara” liepos 7-ąją klausytojus įkaitins dar labiau. Koncerte solo partiją atliks lenkų gitaristas Krzysztof Meisinger. Kritikų ir melomanų nuomone jis yra vienas perspektyviausių ir charizmatiškiausių jaunųjų klasikinės gitaros atlikėjų. Nacionalinių it tarptautinių konkursų laureatas daug bendradarbiauja su žymiais muzikais ir inspiruoja kompozitorius kurti naujus kūrinius gitarai.
 
Liudas Mikalauskas ir kvartetas „Bass Arco“ liepos 14-ąją prisimins iškilią Vytauto Kernagio asmenybę. Atlikėjai skatins išgirsti muziką savyje ir dalintis ja su kitais. Violončelių ir kontraboso kvartetas įtikinamai derės su vokalu ir virpins sielos stygas.
 
Ši programa, pasak solisto, yra ypatinga, praturtinanti ne tik klausytojus, bet ir atlikėjus. „Baltas paukštis“, „Mūsų dienos kaip šventė“, „Giedu giesmelę“, „Vasara“, „Išeinu“ – tai tik keletas dainų, kurios tikrai nepaliks abejingų žmonių.
 
Žavi pianistė Guoda Gedvilaitė liepos 21-ąją valdys savo instrumentą kaip didelį orkestrą. Temperamentas ir nuostabus garsas, elegancija ir grojimas be pastangų – tai šios pianistės atpažinimo bruožai. Programa „Temperamentinga elegancija“ taikliai atskleis atlikėjos charakterį. Jos muzikos gaivumas bei gyvybingumas klausytoją pasiims į fantastišką fortepijoninių garsų odisėją.
 
Liepos 28-ąją įvyks „Vakaras su Petru ir kvintetu“. Improvizacijų meistras, saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas ir Klaipėdos brass kvintetas pateiks smagią programą, kurioje skambės kūriniai nuo baroko iki džiazo. P. Vyšniausko muzikavimas ir asmenybės įtaiga įkvėps ir kuriančia energija pripildys tiek parke susirinkusią publiką, tiek ir estradoje grojančius kolegas.
 
Teatralizuotas kulinarinis koncertas „Operos paštetas“ bus pateiktas rugpjūčio 11-osios vakarą. Dainininkai Diana Tiškovaitė, Agnė Sabulytė, Jonas Sakalauskas ir projekto muzikos vadovas Vytautas Lukočius, kuris gros fortepijonu, klausytojams patikės muzikos ir kulinarijos menų sintezės paslaptis. Šiame intriguojančiame renginyje net tik skambės populiarios operų arijos, duetai, bet vyks ir pašteto gamyba bei ragavimas. „Kulinarija – tai irgi kūryba,“– teigia paštetą scenoje ruošianti Agnė.
 
Pasibaigus vasaros koncertų ciklui leisime mūzoms trumpam patylėti, kol rugsėjo 17-ąją pašauksime gerų permainų vėją, atnešiantį naujos muzikos gūsį.
 
Smagių vasaros šeštadienių su muzika!

KKS informacija