Tyli Madrido nakties muzika

2019 Balandžio 26 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10.00 – 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val. 
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Dirigentas ir solistas Andres Mustonen (smuikas, Estija)
Solistas Mikhail Rudy (fortepijonas, Prancūzija)Tyli Madrido nakties muzika

 

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ balandžio 26 dieną, penktadienį, 18.30 valandą kviečia miestelėnus ir svečius paklausyti dar vienos Klaipėdos kamerinio orkestro programos  „Tyli Madrido nakties muzika“. Ją sudarė orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus ir su kolektyvu vėl koncertuosiantis ištikimas jo bičiulis Andresas Mustonenas.

Jau keletą metų šis pasaulyje pripažintas senosios muzikos specialistas, ilgametis ansamblio Hortus musicus meno vadovas, charizmatiškas smuikininkas ir dirigentas atvyksta į Klaipėdą ir rengia programas su mūsų orkestru. Ši kūrybiška asmenybė pasižymi itin stipria charizma. Vidinis energijos užtaisas patraukia ir įkvepia tiek scenoje esančius kolegas, tiek publiką, o pasiektas meninis rezultatas niekada nepalieka abejingų. Kaip dirigentas A. Mustonenas bendradarbiavo su daugeliu svarbių kolektyvų, kaip Čaikovskio simfoninis, Maskvos valstybinis akademinis, Maskvos ir Sankt Peterburgo filharmonijų, Helsinkio miesto, Suomijos radijo, Ostrobotnijos kamerinis, Lietuvos, Estijos ir Latvijos nacionaliniai simfoniniai orkestrai, „Sinfonietta Rīga“, taip pat įviairiais Italijos, Vokietijos, Izraelio, Lenkijos, Turkijos, Baltarusijos, Armėnijos, Gruzijos, Brazilijos, Švedijos, Meksikos, Belgijos ir kitų šalių orkestrais.

Klaipėdos kamerinio orkestro ir A. Mustoneno kūrybinės partnerystės dėka jau suskambo didingi klasikos šedevrai, buvo išleista kompaktinė plokštelė su Wolfgango Amadeuso Mozarto kūriniais.

Gilus muzikos pažinimas atveria A. Mustonenui galimybes savitai interpretuoti įvairiausių žanrų ir laikotarpių kūrinius. Šioje programoje taip pat bus įvairiausios muzikos: pradedant vokiečių baroko genijumi Johannu Sebastianu Bachu, italų klasicizmo atstovu Luigi Boccherini ir baigiant pripažintais šiuolaikiniais autoriais – gruzinu Giya Kancheli ir ukrainiečiu Valentinu  Silvestrovu.

Beje, programos pavadinimas kilo iš Boccherini („Madrido nakties muzika“) ir Silvestrovo („Tyli muzika“) kūrinių pavadinimų. Kadaise pats gyvenęs Madride ir dirbęs Ispanijos karaliaus rūmų kompozitoriumi Boccherini galvojo, kad šis programinis ir iliustratyvus kūrinys už Ispanijos ribų gali būti nesuprastas nei atlikėjų, nei publikos. Vis dėlto, „La Musica Notturna dela Strade di Madrid“ (toks originalus kūrinio pavadinimas) tapo populiari ne tik Ispanijoje ir dažnai skamba įvariose versijose.

V. Silvestrovo kūryba skambesių harmonijomis sietina su Johanno Sebastiano Bacho ir estų šiuolaikinės muzikos kūrėjo Arvo Pärto garsų pasauliais. Jo kūrybinis braižas artimas vakarietiško postmodernizmo krypčiai. „Nesukuriu nieko naujo. Mano muzika – tik aidas to, kas jau egzistuoja“, – yra sakęs kompozitorius.

Gruziniško folkloro įkvėpta G. Kancheli kūryba išsiskiria unikaliu koloritu ir pasaulėjauta. Tai liudys ir programoje skambėsiantis kūrinys „Valse Boston“. Jo muzikos judėjimas sukasi dramatiško valso žingsniu. Kūrinio solo partiją skambins Mikhailas Rudy. Pasak M. Bačkaus, tai „legendinis pianistas, kuris pirmą kartą koncertuos Klaipėdoje. Mes plečiame scenos partnerių ratą ir norime klaipėdiečiams pristatyti geriausią pasaulinę muzikinę kultūrą“. Uzbekijoje gimęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis M. Rudy jau daugiau nei 4 dešimtmečius gyvena Prancūzijoje, groja ne tik klasiką, bet ir džiazą, rašo knygas, kuria televizijos laidas.

Maloniai kviečiame į koncertą!

Johann Sebastian Bach, Giya Kancheli, Valentin  Silvestrov, Luigi Boccherini