„Trimito fiesta“

2017 Sausio 20 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
10 €
Renginio pradžia: 18:30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Lietuvos kariuomenės orkestras

Dirigentai Dainius Pavilionis, Vygantas Rekašius
 
Programa: Antonio Vivaldi, Johann Neruda, Georg Philipp Telemann, Rafael Méndez, Ole  Edvard Antonsen, Leroy Anderson,  James  S. Sclater, Raimonds Pauls, Ulrich Roever /  Michael Korb, John Williams / Rimantas Giedraitis, Marrku Johansson, Linas Rupšlaukis


Solistai:  Vytautas Grubliauskas, Algirdas Januševičius,  Laurynas LapėVytautas MilieškaLinas Rupšlaukis, Adomas Kontautas,  Leonardas BėkšaSaulius Petreikis, Sigitas Petrulis (trimitai), Dmitrijus Levencovas (fliugelhornas), Rolandas Vizgaudis (saksofonas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trimito specialybės studentai

Koncerto vedėjas Vaidotas Martinaitis

Skardžiabalsė trimito muzikos fiesta

Sausio 20 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje suskambės skardžiabalsė „Trimito fiesta“. Ji suteiks puikią progą klaipėdiečiams paklausyti nuostabios trimito muzikos ir pagerbs žymų trimito mokytoją ekspertą Virgilijų Nemaniūną jo 75-ojo gimtadienio proga. Scenoje matysime ir girdėsime daugiau nei 20 trimitininkų. Sidabrinis jų skambesys skleis stiprų energijos srautą, giedos šlovę muzikai ir žmogui.

„Esu šiaulietis, – pasakoja V. Nemaniūnas. – Mokiausi J. Janonio vidurinėje mokykloje (dabartinėje J. Janonio gimnazijoje), kuri turėjo pučiamųjų orkestrą. Jame ir pradėjau groti trimitu. Po to įstojau į Šiaulių muzikos technikumą (dabartinė S. Sondeckio menų gimnazija). Ją baigęs išvykau į Vilnių studijuoti Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabartinė Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Po studijų atvykau į Klaipėdą ir pradėjau dėstyti S. Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje (dabartinėje S. Šimkaus konservatorijoje)“.

Nuo to laiko praėjo beveik 50 metų, kuriuos V. Nemaniūnas atidavė pedagoginiam darbui Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, E. Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir kitose muzikinio ugdymo įstaigose. Šiandien suskaičiuojame virš 80 jo buvusių auklėtinių. Tarp jų yra nemažai pripažintų atlikėjų, o dar daugiau jų dirba įvairiuose šalies ir užsienio orkestruose.

Pasak vieno iš jų – Sigito Petrulio, „V. Nemaniūnas buvo ir tebėra mums pavyzdys, mokytojas, tėvas, draugas. Grojimo trimitu pamatai yra formuojami 14–18 metų jaunuoliams. Mes tuo metu šalia turėjome V. Nemaniūną, kuris ne tik mokė, ugdė, bet ir auklėjo, rengė gyvenimui. Tik labai nedaug trimitininkų Lietuvoje nėra susiję su Klaipėda ar V. Nemaniūno pedagogine mokykla. Dabar jaunuosius trimito atlikėjus ruošia ir jo mokiniai, ir net jo mokinių mokiniai“.

Koncerte „Trimito fiesta“ solo partijas atliks gausus V. Nemaniūno išugdytų trimitininkų būrys. Tarp jų bus Vytautas Grubliauskas, Algirdas Januševičius, Laurynas Lapė, Vytautas Milieška, Linas Rupšlaukis, Adomas Kontautas, Leonardas Bėkša, Saulius Petreikis, Sigitas Petrulis (trimitai), ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trimito specialybės studentai. Jiems pritars Klaipėdos kamerinis orkestras ir Lietuvos kariuomenės orkestras, diriguos Dainius Pavilionis bei Vygantas Rekašius. Beje, net koncerto vedėjas – aktorius Vaidotas Martinaitis – yra buvęs V. Nemaniūno mokinys.

Šventinė „Trimito fiesta“ publikai pateiks pačių įvairiaųsių stilių paletę – nuo puošnių barokinių Antonio Vivaldi, Georgo Philippo Telemanno kūrinių iki žaižaruojančių šiuolaikinės populiariosios ir filmų muzikos pavyzdžių. Tai išties bus įspūdingas renginys, tiek atlikėjams, tiek klausytojams dovanosiantis daug šviesių ir džiugių akimirkų.

Maloniai kviečiame!

LINAS RUPŠLAUKIS – „Koncertinė  pjesė trimitams“
JOHANN NERUDA – Koncertas trimitui ir styginiams Es-dur
GEORG PHILIPP TELEMANN – Koncertas trimitui
ANTONIO VIVALDI – Koncertas koncertams 2 obojams  C-dur
JOHN WILLIAMS / RIMANTAS GIEDRAITIS – Siuita trimitui ir orkestrui  kino filmų muzikos temomis
**
MIKLÓS RÓZSA – Preliudas iš filmo „Ben-Hur“
ANDRE WAIGNEN – „Rapsodija“
LEROY ANDERSON – „Bogler‘s Holiday“
RAFAEL MÉNDEZ – „La Virgen de la Macarena“
SAULIUS PETREIKIS – Solinė kompozicija„Sapnas“
LEONARDAS BĖKŠA – „Gimtadienio bliuzas“
RAIMONDS PAULS – „Ilga kelionė per kopas“
OLE EDVARD ANTONSEN – „Vidda“
MICHAEL KORB  / ULRICH ROEVER – Škotų liaudies melodija „Higland  Catedral“
MARRKU JOHANSSON – „Trumpet party“