„Su muzika – aplink pasaulį“

2017 Kovo 23 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
8 €

Renginio pradžia: 18:30 val.

Barbora Valiukevičiūtė (smuikas)
Natalija Polukord (smuikas)
Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)

Programa: Jean-Marie Leclair, Bohuslav Martinů, Pablo Sarasate, Moritz Moszkowski, Dmitirj ŠostakovičLietuvos muzikos laisvės fėjos

Nuaidėjo pagrindinės Lietuvos valstybingumo šventės, paskatinusios susimąstyti apie turimą laisvę. Nepriklausomoje valstybėje muziko profesinį kelią pradėję tarptautiniai talentai – vienas tos laisvės turtų. Dėka jos jauniesiems talentams atsiveria viso pasaulio siūlomos galimybės skleistis ir tobulėti. Šiomis drąsiai naudojasi Barbora Valiukevičiūtė, Natalija Polukord ir Simona Zajančauskaitė, kurios kovo 23 dieną, ketvirtadienį, 18:30 val. pasirodys Klaipėdos koncertų salėje. Koncerte „Su muzika – aplink pasaulį“ susipažinsime su trimis Lietuvoje užaugusiomis ir po pasaulį išsibarsčiusiomis asmenybėmis. Dvi smuikininkės ir pianistė iš skirtingų Žemės planetos kampelių susitiks gimtinėje Lietuvoje ir kalbės universalia pasaulio kalba – muzika.

Tarptautinis pripažinimas, muzikinės kelionės po pasaulį, ryšiai su iškiliais pedagogais, bendradarbiavimas su atlikimo meno autoritetais – visa tai rasime šių moterų biografijose. Ko dar galėtų trūkti Lietuvoje užaugusioms atlikėjoms? Atsakymas paprastoje citatoje – „kaip ir kiekvienam svetur gyvenančiam muzikui, mums svarbu būti įvertintoms ir pripažintoms gimtinės publikos“. Šioms moterims tarptautinė sėkmė neatstoja ryšio su gimtuoju kraštu, kuriame jos užaugo ir žengė pirmuosius karjeros žingsnius.

Šiuo metu smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė tobulinasi už Atlanto vandenyno, tačiau kelias iki ten vedė per Europos muzikos mokyklas. Jimokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo Fiesole muzikos mokykloje Italijoje, Manheteno muzikos mokykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose, o nuo 2016 m. smuikininkė studijuoja DePaul Universitete (JAV). B. Valiukevičiūtės rečitaliai skambėjo Italijos „Auditorium al Duomo“, Japonijos „Fukuoka Across Hall“, JAV „Metropolitan Museum Concert Hall“ salėse. Smuikininkė dažnai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose įvairiuose žemynuose. B. Valiukevičiūtė yra simfoninio orkestro „New York Symphonic Ensemble“ artistė ir „Pan European Philharmonic“ kviestinė koncertmeisterė.

Kita smuiką valdanti muzikė Natalija Polukord taip pat tobulinasi užsienyje. Lietuvoje ji mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kitas etapas buvo bakalauro ir magistro studijos Vienos aukštosiose mokyklose. Dėl savo išskirtinių gabumų N. Polukord yra gavusi stipendijų iš įvairių fondų Lietuvoje bei užsienyje. Atlikėja koncertuoja solo ir įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Smuikininkė pasirodo ir simfoninių orkestrų – Baltijos jaunimo filharmonijos, Gustavo Mahlerio jaunimo bei įvairių Austrijos simfoninių orkestrų – sudėtyse.

Stiprų ryšį su gimtine jaučia pianistė Simona Zajančauskaitė, kuri pažintį su muzika pradėjo Rokiškio muzikos mokykloje. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ji pasirinko studijas Sankt-Peterburge, N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje, vėliau fortepijono ir kamerinės muzikos studijas pratęsė Veimaro F. Liszto aukštojoje muzikos mokykloje. Už pasiekimus muzikoje Prezidento Valdo Adamkaus premija apdovanota atlikėja daug koncertuoja solo bei įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Ji yra sukūrusi keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų, o nuo 2007 metų kartu su smuikininke Justina Zajančauskaite organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį“.

Menininkės paruošė išties įdomią programą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas smuiko duetams. Koncerte išgirsime apie kompozitorių, gimusį varpinėje, ispaniškąjį Paganinį, kūrinį gražuolei žmonai, slavišką žavesį ir romantiškas audras. Visa tai garsais pasakos P. Sarasates, B. Martinu, J. M. Leclairo, D. Šostakovičiaus ir M. Moszkowskio kūryba.

Barbora Valiukevičiūtė, Natalija Polukord ir Simona Zajanžauskaitė – Lietuvos muzikos laisvės fėjos, savo talento magija besidalinančios su gimtinės publika, kuri joms yra labai svarbi. Tad laikas įvertinti skirtinguose pasaulio kraštuose sukauptas patirtis ir šias tris moteris išvysti vienoje scenoje. Kviečiame į koncertą „Su muzika – aplink pasaulį“!

PABLO SARASATE – "Navarra" op. 33 dviems smuikams ir fortepijonui
DMITIRJ ŠOSTAKOVIČ – Penkios dalys dviems smuikams ir fortepijonui
BOHUSLAV MARTINŮ – Sonatina dviems smuikams ir fortepijonui  H.198
MORITZ  MOSZKOWSKI – Siuita op. 71 dviems smuikams ir fortepijonui
JEAN-MARIE LECLAIR – Sonata dviems smuikams solo C-dur op. 3 Nr.3

Barbora Valiuk

Simona Zajančauskaitė