Festivaliai

Salve Musica 2012

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

2012 m. gruodžio 5 – gruodžio 31 d.


„SALVE MUZIKA“: SVAIGINA IR ŠILDO!

Gruodis Klaipėdos koncertų salėje publikos širdis šildo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertais. Jie dovanoja atgaivą sielai, apgaubia ramybe, teikia palaimą. Kruopščiai parinktas festivalio repertuaras, šventiški susitikimai su geriausiais šalies bei užsienio profesionaliosios muzikos atlikėjais praturtina Kalėdų laukimo metą Klaipėdoje ir tampa tikra dovana klausytojui.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 21 97 43
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt

Dovanokite akademinės muzikos šventinį vakarą su pasirinktais atlikėjais ar tiesiog nupirkite bilietus į Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

MUZIKINE DOVANA PASIRŪPINS
Gidonė Vaitkuvienė
Rinkodaros vadovė
T +370 46 39 39 60
M +370 650 17988

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

Vėstantys ir temstantys vakarai byloja apie artėjančią žiemą. Tačiau artėja ir prasmingiausių bei stebuklingiausių švenčių metas. Klaipėdos koncertų salė jį pasitinka festivaliu „SALVE MUSICA“. Šventinės klasikos koncertai suteiks atgaivą sielai, apgaubs ramybe ir palaima. Tyrąjį grožį skleidžianti kūryba pripildys šviesaus džiugesio ir vilties!
Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!

„Tango polėkis ir aistra“

Pasitikite žiemą ir šventinės klasikos festivalį kelione į tango pasaulį! Patikėkite, jis yra gerokai platesnis, nei įsivaizduojate… Šioje smagioje kelionėje gidais Jums pabus fenomenalus danų akordeonininkas Bjarke Mogensenas ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus.
Vos pradėjęs groti B. Mogensenas buvo tituluotas vunderkindu, o šiandien jis – jau pasaulinį pripažinimą pelnęs menininkas. Muzikos kritikas Normanas Lebrechtas sako, jog „vieną kartą jį išgirdęs, niekuomet nepamirši“. Neabejojame, kad ir Jūs, apsilankę šiame koncerte, ilgai prisiminsite charizmatiškus atlikėjus, o namo grįšite tango žingsniu!

„Dvidešimtmečio skrydis“

Šiemet kūrybinės veiklos dvidešimtmetį minintis Klaipėdos kamerinis orkestras savo gerbėjams pateiks jubiliejinę koncertinę programą, kuri bus ypatinga keliais aspektais.
Per praėjusius metus orkestrui dirigavo daug garbių dirigentų, pasirodė daug žymių solistų. Jeigu juos visus pakviestume koncertuoti tai renginys truktų visą dieną. Todėl diriguoti gimtadienio programą pasiūlyta svečiui iš Austrijos Aleksandarui Markovičiui, kuris su klaipėdiečiais dirbs pirmą kartą. Su orkestru kartu muzikuos jo bičiuliai solistai: unikalusis saksofonininkas Petras Vyšniauskas, universalusis pianistas Daumantas Kirilauskas, entuziastingasis akordeonininkas Raimondas Sviackevičius, su Lietuva savo gyvenimą artimai siejantis norvegų dainininkas Steinas Skjervoldas. Soluos ir pirmoji orkestro meno vadovė Liuda Kuraitienė bei dabartinis meno vadovas Mindaugas Bačkus. Jubiliejui pasirinkta sudėtinga ir atraktyvi programa ne tik demonstruos kolektyvo meninius pasiekimus, bet ir suteiks klausytojams daug malonių akimirkų.

„Kelionė į Italiją“

Orkestras „Kremerata Baltica“ išsiskiria iš daugybės kitų kolektyvų puikia atlikimo kokybe. Ją lemia inovatyvus meno vadovo Gidono Kremerio požiūris į grojamą repertuarą ir ypatingas orkestro atlikėjų talentas. Kolektyvą sudaro gabiausi trijų Baltijos valstybių muzikantai. „Kremerata Baltica“, būdama šio regiono kultūros ambasadore, rengia pasirodymus visame pasaulyje, koncertuoja žymiausiose koncertų salėse. Su ja muzikuoja tik patys talentingiausi solistai, tarp kurių – jaunasis rusų smuiko virtuozas Sergejus Dogadinas. Jo ir orkestro interpretacijoje suskambės Antonio Vivaldi šedevras – koncertų ciklas „Metų laikai“. Kartu su nuostabia muzika prisiminkime ir apmąstykime prabėgančius metus!

„Muzikinė animacija“

Koncerte visai šeimai „Muzikinė animacija“ susitiksime su animacinių filmų herojais. Išdaigiškus jų nuotykius pasakos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas šios smagios koncertinės programos sumanytojo Modesto Pitrėno.
„Turbūt žinomiausias pasaulyje antinas Donaldas gelbėjasi iš žemę užplūstančio tvano. Į Nojaus laivą jis bando surinkti visų žemės gyvių poras, bet štai nutinka bėda: iš akių jis pametė savo mylimiausią antytę. Kuo baigsis ši istorija išgirsime ir pamatysime animaciniame filmuke pagal E. Elgaro maršus. Žymusis amerikiečių personažas peliukas Mikis vaduosis iš bėdų kompozitoriaus P. Dukas muzikiniame scherzo pagal J. W. Goethes apsakymą „Burtininko mokinys“, o pelės carinėje Rusijoje bandys sugadinti net šventinę nuotaiką. P. Čaikovskio baleto „Miegančioji gražuolė“ ir „Spragtukas“ muzikos lydimi nusikelkime į Kalėdinę pasaką“, – intriguoja M. Pitrėnas.
Nuotaikingo vakaro su „Muzikine animacija“!

„Vien tik Piazzolla“

Ástoro Piazzollos muzika užburia ir panardina į geliančios aistros erdves. Joje slypintis dinaminis užtaisas tarsi sprogdina širdį. Geidulingas šokis apnuogina savo sielą, ir pro laužytus ritmus, rafinuotas melodijas bei širdį veriančias harmonijas išnyra melancholija, liūdesys, nerimas, švelnumas, meilė, skaidrus skausmas, virpulys, vienatvė...
Koncerto „Vien tik Piazzolla“ atlikėjai sieks perteikti žanro metamorfozę, kada kupini laukinės ekspresijos ir erotiški tango virsta kamerinės muzikos šedevrais. Atlikėjai ieškos savito skambesio, atverdami sau ir klausytojams negirdėtas erdves. Nenumaldoma aistra išsilies smuiko melodijomis, akordeono atodūsiais, kontraboso ritminėmis žiežirbomis. Fortepijonas ir altas bus tarsi mediumai tarp šio ir įsivaizduojamo tango pasaulio realybės. Kelrode žvaigžde visoje jausmų gelmėje švies aksominis Ievos Prudnikovaitės balsas.

„Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai“

Klaipėdos miesto garsiniam peizažui ypatingo savitumo suteikia ne tik laivų sirenos, žuvėdrų klyksmas, bet ir Klaipėdos karilionas. Šiemet per Kalėdas bei sutinkant Naujuosius kariliono garsai taip pat sklis po švenčiantį miestą ir sveikins jo žmones.
Varpų gaudesyje pajuskite ramybės harmoniją ir vilties skambesį!

„Sveiki sulaukę šventų Kalėdų“

Koncerto „Sveiki sulaukę šventų Kalėdų“ programoje vyraus sakralinės muzikos kūriniai. Melodingumu, dvasingumu, taurumu pasižyminti muzika užpildys naujos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę. Jautria gaida ji palies ir klausytojų sielas. Sveikinkime vieni kitus, džiaukimės sulaukę!

„Virtuoziškumo žavesys“

Sergejus Krylovas publiką visada žavi savo demonišku virtuoziškumu. Kritikai dažnai pabrėžia atlikėjo savitumą, stebinančią techniką, kreminį garsą ir stulbinantį muzikos pojūtį. „Muzika – sritis be pabaigos, joje visada kažką matai priekyje,“– sako smuiko virtuozas.
„Jo technika, muzikalumas, bachiskas-balzakiškas racionalumas genialiai dera kartu, sukurdami išskirtinai begalinės įtampos ir vidinės jėgos kupiną muzikos tėkmę. Ji veda klausytoją virtuoziškais smuiko pasažais link išbaigtos formos didingos kūrinio esmės,“ – teigia Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys.
Koncertas „Virtuoziškumo žavesys“ – ypatinga dovana muzikos gurmanams.

„Naujametinis garsų fejerverkas“

Paskutinį metų vakarą koncertų salę užlies „Naujametinis garsų fejerverkas“. Į kerinčio grožio aukštumas kils dangiškas Merūno Vitulskio balsas ir krikštolinė Marijos Fedotovos fleita. Klaipėdos kamerinis orkestras žavės spalvingu ir aistringu muzikavimu. Nuostabi muzika virpins tiek atlikėjų, tiek klausytojų širdis. Nežemiškų garsų vibracijos leis patirti visaapimantį palaimos jausmą. Jos išsklaidys sielos nerimą, laukiant viltingų laikrodžio dūžių, nutolins šventinį šurmulį. Šviesaus buvimo kartu akimirkos sušildys ir įsimins ilgam.
Taip įspūdingai ir pakylėtai sutiksime 2013-uosius metus. Tegu skamba jie pačia gražiausia gaida!

KKS informacija