Festivaliai

Salve Musica 2010

„Salve Musica“ koncertai tiems, kuriuos mylime
2010 m. gruod
žio 3–31 d.


„SALVE MUZIKA“: SVAIGINA IR ŠILDO!

Gruodis Klaipėdos koncertų salėje publikos širdis šildo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertais. Jie dovanoja atgaivą sielai, apgaubia ramybe, teikia palaimą. Kruopščiai parinktas festivalio repertuaras, šventiški susitikimai su geriausiais šalies bei užsienio profesionaliosios muzikos atlikėjais praturtina Kalėdų laukimo metą Klaipėdoje ir tampa tikra dovana klausytojui.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 21 97 43
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt

Dovanokite akademinės muzikos šventinį vakarą su pasirinktais atlikėjais ar tiesiog nupirkite bilietus į Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

MUZIKINE DOVANA PASIRŪPINS
Gidonė Vaitkuvienė
Rinkodaros vadovė
T +370 46 39 39 60
M +370 650 17988

Skubantis laikas, 2010-uosius metus netrukus paliksiantis prisiminimuose, įžiebia ryškiausias koncertų salės šviesas. Raudonai žalios afišos skelbia, jog čia vėl skamba šventinė klasika.  Kasdienybės bėgime sustokime ir pagalvokime ne apie tai, kokių darbų nespėjome nuveikti, bet apie tuos, kuriuos mylime. Geriausias metas susikaupimui – festivalio „SALVE MUSICA“ koncertai, suteikiantys atgaivą sielai, apgaubiantys ramybe ir palaima. Dar daugiau – amžinai gyva klasikinė muzika mus pripildo šviesaus džiugesio ir vilties!
Gražiausių švenčių metu būkime kartu, švęskime su muzika!

„Amžinai gyvos muzikos šventė“

Šventinės klasikos festivalį atidaro Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.  Tiek filharmonija, tiek jos orkestras šiemet skaičiuoja 70-uosius veiklos metus. Koncerte „Amžinai gyvos muzikos šventė“ pasirodys muzikinio mąstymo brandą pasiekęs simfoninis orkestras ir jam diriguosiantis Georgas Markas (Austrija) bei jaunosios kartos solistas Daumantas Kirilauskas. Bus atlikta Ludwigo van Beethoveno Uvertiūra „Koriolanas“, Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 bei Roberto Schumanno Simfonija Nr. 4.
„Amžinai gyvos muzikos šventė“ prasideda nemariosios klasikos kūriniais, teigiančiais vertybių pastovumą, ką svarbu prisiminti kiekvieną dieną.

„Likimo ir nakties simfonija“

Gintaro Rinkevičiaus energija jau dvidešimt antrus metus nenutrūkstamai rezonuoja su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro veikla. Maestro yra orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, su kolektyvu parengęs didžiąją dalį stulbinančios apimties simfoninės muzikos repertuaro.
Garsioji Ludwigo van Beethoveno Penktoji simfonija, kurios pirmieji garsai – tarsi paties likimo beldimasis į duris – lėmė kūriniui „Likimo“ simfonijos pavadinimą. H. Berliozas šią simfoniją vertino kaip tikro meistro genialumo pavyzdį ir teigė, kad būtent joje L. van Beethovenui tarsi užauga beribės fantazijos sparnai, skraidinsiantys jį visoje tolesnėje kūryboje.
G. Rinkevičiaus diriguojamas orkestras koncerte dar atliks Modesto Musurgskio simfoninę poemą „Naktis raganų kalne“ ir kartu su solistu  Pavelu Giunteriu – įspūdingą Ney’aus Rosauro „Rapsodiją“. Pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantis garsaus brazilų perkusininko ir kompozitoriaus kūrinys atskleis visą perkusijos ritmų ir spalvų paletę.

„Kiekvienam – kiekvieną dieną“

„Kiekvienam – kiekvieną dieną“ – tai pakilios nuotaikos choro „Jauna muzika“ ir jo dirigento Vaclovo Augustino parengta spiričiuelių, vokalinio džiazo ir roko muzikos aranžuočių programa. Klausant šios muzikos Jus aplankys įvairiausių nuotaikų kaleidoskopas.
„Jauna muzika“ šią programą įgyvendins kartu su instrumentalistais. Vokalinius sugebėjimus demonstruos ir choro solistai. Tad koncerte „Kiekvienam – kiekvieną dieną“ žodis ir garsas susilies į nuoširdų, šiltą ir smagų muzikinį kokteilį.

Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“

Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ skiriamas visai šeimai, vaikams ir jų tėveliams.  Jo istorija, kurią sukūrė Laura Sintija Černiauskaitė, pasakoja apie ypatingą berniuką Kamilį. Režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė, vaidina Klaipėdos lėlių teatro artistai.
Spektaklyje skamba C. Saint-Saënso muzika, atliekama Klaipėdos kamerinio orkestro ir solistų – pianistų Sonatos ir Roko Zubovų. Vaidinimui diriguoja Mindaugas Piečaitis.
„Žvėrių karnavalo“ siuitos muzika pripildyta įspūdingų vaizdų, humoro ir nuostabios lyrikos. Čia išgirsime „Karališką liūtų maršą“, „Paukščių namus“ bei „Akvariumą“. Į karnavalą susirinks „Vištos ir gaidžiai“, „Laukiniai asilai“ bei „Vėžliai“, „Dramblys“, „Kengūros“, na ir, žinoma, grakščioji „Gulbė“.
Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ mažus ir didelius klausytojams nukels į svajonių ir fantazijų pripildytą Vaikystės pasaulį. Laukiame jame apsilankant!

„Vokalo muzikos perlai”

Artėjant Šv. Kalėdoms dainininkai Merūnas Vitulskis ir Jonas Sakalauskas kartu su pianiste Birute Asevičiūte ruošia vokalinės muzikos šedevrų programą „Vokalo muzikos perlai“. Joje atliks dainas ir arijas, sukursiančias šventinę nuotaiką. Tai bus klasicistinio grožio L. van Beethoveno dainos, romantiškasis R. Schumannas, žavingasis M. Ravelis, arijos iš G. Donizetti, G. Puccini, P. Čaikovskio, W. A. Mozarto operų. Koncerto pabaigoje atlikėjai pateiks klausytojams malonią staigmeną.
Kartu susibūrę bendraamžiai koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose, sulaukė teigiamų atsiliepimų spaudoje už muzikalumą ir profesionalumą. Programa „Vokalo muzikos perlai“ startuoja jų muzikinės organizacijos “United voices” veikla, skirta kamerinės vokalinės muzikos puoselėjimui Lietuvoje.

Žiemos skambesys“

Koncerte „Žiemos skambesys“ apsijungs muzika ir poezija. Įvairių stilistinių epochų kūrinius keis Antano Jasmanto ir kitų lietuvių autorių tekstai, skaitomi aktorės Reginos Šaltenytės. Klaipėdos choro „Aukuras“ pasirodymas, prasidėjusi adventinėmis nuotaikomis, renesanso kompozitorių kūriniais, per Nijolės Sinkevičiūtės premjerą atves iki Johanno Strausso. Tokia užuomina į Vienos naujametinių koncertų tradiciją buvo programos sumanytojo Austrijoje gyvenančio dirigento Arūno Pečiulio idėja. Gimtojo miesto melomanams Arūnas dovanos šventinį muzikinį atviruką.

„Naujametinė rapsodija“

Nušvis vėl mūsų veiduose Vilties ugnis...  Trumpam užmiršime rūpesčius ir ruošimės šventei, kuriuos laukiame visus metus. Nesvarbu, kad jos kulminacija trunka tik akimirką, kai laikrodžio rodyklės sustoja ties 12. Gražiausia ir yra laukimas...
Paskutinį senųjų metų vakarą skambėsianti „Naujametinė  rapsodija“ skleis gerą nuotaiką. Scenoje gros ir netgi vaidins charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas, improvizacijų meistras Petras Vyšniauskas bei entuziastingasis violončelininkas Mindaugas Bačkus. Muzikuodami duetais, trio ir kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru jie kurs neįtikėtinas garsų istorijas, pins melodijų girliandas, kuriomis dabins ponias ir ponus, paneles ir ponaičius. Muzika įkvėps dvasios polėkį, skatins minties lakumą, fantaziją ir veiklumą. Ji pakvies ir skrydžiui į ateinančius metus.

Tegul laimingas bus Naujųjų kelias!