Sakmių siuita

2018 Kovo 24 Įvykęs renginys
45 min.
8.00 €

Koncertas visai šeimai
Renginio pradžia: 15.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Jomantė Šležaitė (sopranas), Vytenis Gurstis (fleita), Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)

Šešėlių teatras ir aktorius Mindaugas Ancevičius

Programa: pagal Felikso Bajoro „Sakmių siuitą“„Sakmių siuita“

Teatralizuotas koncertas „Sakmių siuita“ kviečia šeimas kovo 24 d., šeštadienio popietę 15.00 val. atvykti į Klaipėdos koncertų salę. I a. fojė jūsų lauks smagi muzikinė kelionė į nepaprastą sakmių pasaulį, stebuklingos, paslaptingos, kerinčios magijos pilnos istorijos. Kelionės metu sutiksite kurmį, vėžį ir pokštaujantį velnią, sužinosite, kodėl medžiai nešneka ir kodėl uosį vadina neregiu. Visi šie nutikimai vyks skambant žymaus lietuvių kompozitoriaus Felikso Bajoro „Sakmių siuitai“, pagal kurią ir buvo pavadinta edukacinė programa.

Sakmė – mažos apimties  pasakojamosios tautosakos fantastinis kūrinys, kuriame aiškinama pasaulio ir gamtos reiškinių kilmė, vaizduojamas žmogaus susidūrimas su mitinėmis būtybėmis. Grožinėje ir muzikinėje literatūroje ji yra gana retas žanras. Todėl koncerto atlikėjams – Jomantei Šležaitei (sopranas), Vyteniui Gursčiui (fleita) ir ypač projekto sumanytojai Simonai Zajančauskaitei (fortepijonas) teko nemažai paplušėti, ieškant kūrinių ir juos sujungiant į vientisą teatralizuoto koncerto programą. Šiems išradingiems jaunosios kartos muzikams talkins šešėlių teatras ir aktorius Mindaugas Ancevičius.

F. Bajoro „Sakmių siuita“ jiems davė idėją sakmes perkelti į muziką. Vėliau į programą buvo įtraukti ir kitų kompozitorių kūriniai, susiję su sakmėmis. Tarp jų – Teisučio Makačino „Kalnų sakmė“, Benjamino Gorbulskio „Jūreiviška sakmė“, Konstancijos Brundzaitės „Sakmė apie tris žvejo dukteris“. Sakmių temą perteiks ir instrumentinė muzika, kuri bus atliekama fleita ir fortepijonu. Tai Iano Clarke‘o „Traukinių lenktynės“ (sakmė apie ratą), Sergejaus Prokofjevo Sonatos II dalis (sakmė apie Pinčiuką), Nikolajaus Rimskio-Korsakovo „Kamanės skrydis“ (sakmė apie bitę). Pasak S. Zajančauskaitės, „mes išplėtėme muzikinį spektrą ir labiau pritaikėme jį vaikams. Koncertas bus labai gražus ir esu tikra, kad patiks Klaipėdos žiūrovams.“

Maloniai kviečiame paklausyti!