„Rudens lyrika ir džiazas“

2016 Spalio 27 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
10 €

Renginio pradžia: 18:30 val.

Rimvydas Savickas (klarnetas)
Milana Dunauskaitė (fortepijonas)

Programa: Camille Saint-Saëns, Jean Françaix, Joseph Horowitz, George Gershwin, Alexander Rosenblatt, Anatolijus Šenderovas„Rudens lyrika ir džiazas“ pamalonins Jus spalio vakarą

Spalio 27 dieną,  ketvirtadienį,  18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje muzikuos puikus jaunosios kartos atlikėjų duetas  Rimvydas Savickas (klarnetas) ir Milana Dunauskaitė (fortepijonas).
 
Abu atlikėjai užaugo Klaipėdos krašte: Milana – pačioje Klaipėdos, kur mokėsi S. Šimkaus konsevatorijoje, o Rimvydas – Skuode. Laimėjęs laureato vardą J. Pakalnio konkurse, klarnetininkas buvo pakviestas mokytis į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Vadovaujamas prof. Algirdo Budrio jis tapo respublikinių ir tarptautinių konkursų Suomijoje, Ukrainoje ir Latvjoje laureatu. Vėliau įgijo bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademojoje, pusmetį tobulinosi Danijos karališkojoje muzikos akademijoje. Studijuodamas grojo Kauno miesto simfoniniame orkestre, buvo Baltijos jaunimo simfoninio orkestro narys bei tapo laureatu tarptautiniame konkurse “Jūrmala 2008” (Latvija).. Kaip solistas koncertavo su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas”, Kauno miesto, „Steiermark/Litauen”. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniais orkestrais, vedė atviras meistriškumo pamokas Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje.
 
2014 m. R. Savickas įgijo magistro laipsnį Kalifornijos valstijos Fullertono universitete Los Andžele, kur studijavo pas tarptautinį pripažinimą pelniusį klarnetininką Håkaną Rosengreną. Grojo solo su universiteto simfoniniu orkestru, taip pat Teksaso festivalio orkestre, o tarptautiniame “Ima Hogg” konkurse Hiustone pateko tarp dešimties geriausių solistų iš 138, grojusių įvairiais instrumentais.
 
Šiuo metu R. Savickas yra LMTA Pučiamųjų instrumentų katedros asistentas, Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos mokytojas, koncertuoja kaip solistas bei rengia programas su Klaipėdos ir Lietuvos kameriniais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.
 
Pianistė M. Dunauskaitė savo muzikinį kelią pradėjo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, dėstytojos B. Vaišienės klasėje. 2009 m. atlikėja tobulino savo profesinį meistriškumą Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. 2015 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur studijavo prof. Petro Geniušo klasėje.
 
Milana yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose bei meistriškumo kursuose, koncertuoja kaip solistė, kamerinės muzikos atlikėja. Yra surengusi pasirodymų Vokietijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje.
 
Rimvydas ir Milana jau keletą metų muzikuoja kartu. Retai sutinkamos sudėties ansamblis turi sukaupęs nemažą repertuarą, kurį sudaro XIX ir XX amžiaus užsienio bei lietuvių kompozitorių opusai. Pernai KKS scenoje debiutavęs duetas dabar sugrįžta su spalvinga lietuvių, pancūzų, britų, amerikiečių bei rusų autorių programa, kurioje skamba kūriniai nuo klasikos iki džiazo. Prasidėjęs Antolijaus Šenderovo opusu jų pasirodymas dar pristatys Camille’io Saint-Saënso, Jeano Françaix, Josepho Horowitzo kūrinius, o pasibaigs Alexanderio Rosenblatto ir George’o Gershwino muzika.
 
„Rudens lyrika ir džiazas“ pamalonins Jus niūrų spalio vakarą. Kviečiame!

 

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS – „Prisiminimai“
CAMILLE SAINT-SAËNS – Sonata klarnetui ir fortepijonui op. 167
JEAN FRANÇAIX – Tema ir variacijos
JOSEPH HOROWITZ – Sonatina klarnetui ir fortepijonui
GEORGE GERSHWIN – Trys preliudai
ALEXANDER ROSENBLATT – Fantazija G. Bizet operos „Karmen“ temomis