Radiohead Rewrite

2019 Balandžio 3 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10.00 – 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val. 
Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO):
Augusta Jusionytė
, Dalia Simaškaitė, Julija Ivanovaitė (smuikai), Deividas Dumčius (violončelė), Vincas Bačius (bosinė gitara)
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Per Lundberg (fortepijonas, Švedija), Paulius Andersson (fortepijonas), Vitalija Raškevičiūtė-Gelgotė (altas), Valentinas Gelgotas (fleita), Marius Kavaliauskas (klarnetas), Džiugas Daugirda (mušamieji) Festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris“ gaivos ir šviežumo suteiks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO su intriguojančia programa „Radiohead Rewrite“. Ji pirmiausia yra subalansuota jaunimui: NIKO, grupės Radiohead  ir Steve‘o Reicho muzikos gerbėjams. Programos centrinę ašį sudaro legendinio amerikiečių minimalizmo kompozitoriaus S. Reicho kūriniai, sulaukę išskirtinio kritikų bei klausytojų dėmesio. „Radiohead Rewrite“ drebins Klaipėdos koncertų salės sienas balandžio 3 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.
S. Reichas – „vienas iš nedaugelio kompozitorių, neabejotinai pakeitusių muzikos istoriją“ (The Guardian). Jis yra vienas žymiausių ir inovatyviausių šiuolaikinių amerikiečių muzikos kūrėjų, o jo vardas jau yra tapęs minimalizmo krypties sinonimu. S. Reicho muzikai būdingi įtraukiantys ritmai ir repetityvumas tapo ne tik daugybės šiuolaikinių klasikos, bet ir elektronikos kūrėjų inspiracija.
Radio Rewrite – tai žymiosios britų roko grupės Radiohead dainų Jigsaw Falling into Place ir Everything in Its Right Place įkvėpta kompozicija. Prieš nuskambant kūriniui  klausytojai turės galimybę išgirsti dvi originalias NIKO meno vadovo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto aranžuotas Radiohead dainas, kurios padės publikai pasinerti į išskirtinę koncerto atmosferą bei atpažinti roko grupės dainų  melodijas S. Reicho kūrinyje.
Programoje tai pat skambės ir afrikietiškų ritmų įkvėpta S. Reicho Clapping Music. Jos autorius teigia visada norėjęs sukurti kūrinį, „kuriam atlikti nereikia jokio kito instrumento, tik savo kūno“. Clapping Music atliekamas plojant ritmą, kuris palaipsniui keičiasi kanono principu ir taip tarsi panardina publiką į transo būseną. „Šis kūrinys yra griežtas, klasikinis, tačiau, tuo pačiu, toks paprastas, kad jį atlikti gali bet kas“, – sakė S. Reichas.
Gediminas Gelgotas įkūrė Naujų idėjų kamerinį orkestrą 2006 metais. Jau daugiau kaip dešimtmetį šis kolektyvas yra neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis, dažnai koncertuojanti ir užsienyje. NIKO – tai styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.
Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.
„Radiohead Rewrite“ programą atliks unikalios sudėties ansamblis: tai NIKO artistai Augusta Jusionytė, Dalia Simaškaitė, Julija Ivanovaitė (smuikai), Deividas Dumčius (violončelė), Vincas Bačius (bosinė gitara), kviestiniai atlikėjai: Vitalija Raškevičiūtė-Gelgotė (altas), Valentinas Gelgotas (fleita), Džiugas Daugirda (mušamieji), Paulius Andersson (fortepijonas) ir svečias iš Švedijos Per Lundberg (fortepijonas). Programai diriguos G. Gelgotas.
Kviečiame į intriguojantį koncertą „Radiohead Rewrite“!
Steve Reich, Gediminas Gelgotas