Pasaulio dainų naktis III

2019 Spalio 16 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Dovilė Kazonaitė (sopranas), Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas), Silvija Vaitkevičiūtė (smuikas).
Programa: Claude Debussy, Maurice Ravel, Manuel de Falla,  Reynaldo  Hahn,  Georges Bizet, Fernando Obradors, Olivier Messiaen, Reynaldo Hahn, Gabriel Faure, Leo Delibes.
 


Muzikinė kelionė į Prancūziją ir Ispaniją

 

„Pasaulio dainų naktis III tęsia pavasarį pradėtą įvairių pasaulio šalių kompozitorių vokalinei muzikai skirtą koncertų ciklą. Šįkart muzikos garsų keliais keliausime į Prancūziją ir Ispaniją, senomis ir savitomis kultūrinėmis tradicijomis pasižyminčias Vakarų Europos valstybes. Šioje programoje skambės ne tik dainos, bet taip pat smuiko ir fortepijono dialogai. Publiką žavės  puikios jaunosios kartos atlikėjos: iš Klaipėdos kilusi Dovilė Kazonaitė (sopranas), Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas) ir Silvija Vaitkevičiūtė (smuikas). Jaukus koncertas spalio 16 d., trečiadienį, 18.30 val. įvyks Klaipėdos koncertų salės I a. fojė.

Dovilė Kazonaitė daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje, tačiau save laiko tikra klaipėdiete: „Visuomet labai laukiu pasirodymų Klaipėdoje, nes turiu ten būrį ištikimiausių klausytojų, kurie ateina į kiekvieną koncertą. Ir kiekvieną kartą su džiaugsmu lekiu prie jūros.“ Ji mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dažnai solistę galima matyti ir girdėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje atliekančią vaidmenis operose ir operetėse. 2017 metais teatre Dovilė įvertinta kaip Metų operos viltis. Perspektyvią solistę taip pat galima išgirsti įvairiose kamerinės muzikos programose.

Pianistė Milda Umbrusevičiūtė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, tobulinosi Brno Janačeko muzikos ir teatro akademijoje, Sibelijaus akademijoje Suomijoje. Keleto tarptautinių pianistų konkursų laureatė ir diplomantė yra surengusi savo rečitalių, aktyviai dirba ir kaip koncertmeisterė įvairiuose konkursuose ir projektuose. Ji yra nuolatinė dainininkės D. Kazonaitės scenos partnerė, o praeitais metais su smuikininke Silvija Vaitkevičiūtė sukurtas duetas „Arte Sonora“ jau spėjo surengti koncertus įvairiuose Lietuvos vietose.

S. Vaitkevičiūtė smuiko atlikimo meno mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o magistrą įgijo Leipcigo Felixo Mendelssohno-Bartholdy aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatė aktyviai koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė. Smuikininkė yra pasirodžiusi festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje, Austrijoje.

Nuostabiai gaivi prancūzų muzika geriausiai išreiškiama fortepijono garsais. Prancūziškos dainos užburia savo žavesiu, o jų skambesys pamalonina bet kurios šalies muzikos gerbėjo ausį – ne veltui prancūzų kalba laikoma viena gražiausių pasaulyje. Koncerte girdėsime įvairių prancūzų autorių dainas, o pianistės ir smuikininkės duetas pakvies pasimėgauti ispaniškomis liaudies melodijomis, ugninga  Maurice‘o. Ravelio muzika, spalvinga ir paslaptinga Olivier Messiaeno kūryba. Kartu jos ištrins ribą tarp ispaniškos ir prancūziškos muzikos, mat pastaroji savo temperamentu nė kiek nenusileidžia ispaniškiems ritmams. Kviečiame!

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.