„Orkestras. Naujas skambesys“

2016 Lapkričio 4 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
10 €, 14 €

Naujų koncertmeisterių prisistatymo koncertas
Renginio pradžia: 18:30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Ugnė Petrauskaitė (altas), Gleb Pyšniak (violončelė)
Dalyvauja: Joana Daunytė (arfa)

Programa: Maurice Ravel, George Gershwin, Ástor Piazzolla, Piotr ČaikovskijNaujas Klaipėdos kamerinio orkestro skambesys

Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras šį koncertinį sezoną pradėjo atsinaujinusia sudėtimi. Orkestro koncertmeisterės pareigas užėmė Dalia Dėdinskaitė, altų grupės koncertmeistere tapo Ugnė Petrauskaitė, o violončelių grupės lyderiu – Glebas Pyšniakas. Naujų koncertmeisterių prisistatymo koncertas „Orkestras. Naujas skambesys“ vyks lapkričio 4 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

„Klaipėdos kamerinis orkestras – tai gyvų žmonių orkestras, todėl man čia patinka.  Čia yra puiki atmosfera ir nuoširdūs žmonės. O dar smagiau, jog visa tai – prie jūros. Koncerte atliksiu savo labai mėgstamą kūrinį Maurice’o Ravelio rapsodiją „Čigonė“. Jį pirmą kartą grosiu su orkestru“, – pasakoja Dalia Dėdinskaitė. Ji yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bei Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto absolventė. Smuikininkės koncertų geografija aprėpia visą Europą ir JAV, joje užfiksuoti solo pasirodymai su orkestrais bei kamerinės muzikos programos.
Beje atliekant šį kūrinį dalyvaus arfininkė Joana Daunytė.

„Klaipėdos kamerinis orkestras – tai vieta, kur truputį daugiau grožio, truputį daugiau laisvės ir truputį daugiau kūrybos. Džiaugiuosi čia būdama“, – pripažįsta Ugnė Petrauskaitė. Ji neseniai baigė studijas LMTA. Altininkė solo su orkestru pagrieš George‘o Gershwino operos „Porgis ir Bessė“ fragmentus „It Ain't Necessarily So“ ir „Bess, You Is My Woman Now“. Pati Ugnė juos aranžavo altui ir orkestrui: „Tai mano pirmas aranžuotas kūrinys, dėl to ypatingai mielas ir brangus.“

„Jūra ir gamta mane visada inspiravo, o muzikuoti gerų žmonių apsuptyje ir nuostabiems klausytojams visada buvo didelis malonumas. Džiaugiuosi, kad šalia savo solinės veiklos galiu būti ir šio orkestro dalimi,“ – sako Glebas Pyšniakas. Respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas studijavo LMTA, Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete bei Vienos konservatorijoje. Jis dažnai pasirodo solo su Lietuvos ir užsienio orkestrais, atlieka daug kamerinės muzikos.

Pirmajam koncertui su KKO Glebas pasirinko Ástoro  Piazzollos „Le Grand Tango“. Glebas prisimena: „būdamas 14 metų dalyvavau žymaus violončelininko Yo-Yo Ma meistriškumo kursuose, kurie vyko LMTA. Po jų pasikeitė mano požiūris į violončelę, pradėjau rimtai groti.  Kai kursų metu Yo-Yo Ma paklausė, kokia muzika man patinka, prisipažinau, jog tango. Neilgai trukus gavau iš jo siuntinį su tango natomis, tarp jų buvo ir šis Á. Piazzollos kūrinys“.

Šių puikių jaunosios kartos atlikėjų Dalios, Ugnės ir Glebo muzikavimas turėtų suteikti kolektyvo grojimui šviežios energijos. Naujas ir ryškus orkestro skambesys būsimame koncerte užpildys salės erdvę, interpretuojant Piotro Čaikovskio „Serenadą styginiams“. Ją KKO prieš porą savaičių grojo Berlyno filharmonijoje, diriguojant maestro Davidui Geringui. Kūrinys buvo palydėtas stovinčios publikos aplodismentais. Tikimės, jog ir orkestro pasirodymas savo salėje suteiks klaipėdiečiams daug įsimintinų akimirkų. Maloniai kviečiame!
MAURICE RAVEL – „Čigonė“ smuikui, arfai ir styginiams
GEORGE GERSHWIN – „It Ain't Necessarily So“ ir „Bess, You Is My Woman Now“ altui ir styginiams
ÁSTOR  PIAZZOLLA – „Le Grand Tango“ violončelei ir styginiams
**
PIOTR ČAIKOVSKIJ – Serenada styginių orkestrui Op.48