Repertuaras ir gastrolės

„Nakties varpai"

2020 Birželio 24 Įvykęs renginys
1 val.
Renginio laikas: 21.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Monika Kaźmierczak (karilionas, Lenkija), Tomasz Chyła (smuikas, Lenkija), Sławek Koryzno (perkusija, Lenkija), Szymon Burnos (Moog, FX, programavimas, Lenkija), Emil Miszk (trimitas, Lenkija)
Programa: Geert D'hollander, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Loreta Narvilaitė, improvizacijos lenkų ir lietuvių liaudies dainų temomis
Koncertą ves muzikologė Austė Nakienė

„Nakties varpai“ – spalvinga festivalio pabaiga  
 
Kaip ir kasmet, paskutinis Klaipėdos kariliono festivalio koncertas žada didelius muzikinius įspūdžius. Seniau parašyti ir visiškai nauji kūriniai, improvizacijos, liaudies kūrybos atgarsiai – tai ir dar daugiau spalvingai atskleis unikalų 48 varpų instrumentą. Birželio 24 dieną, trečiadienį, nuo 21.00 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje klausysimės „Nakties varpų“ – kariliono ir kitų instrumentų atlikėjų iš Lenkijos. Varpais skambins ištikimai festivalio publikai pažįstama Monika Kaźimierczak. Kartu su ja pasirodys džiazo trio Tomasz Chyła (smuikas), Sławek Koryzno (perkusija), Szymon Burnos (Moog, FX, programavimas) bei Emil Miszk (trimitas). Nemokamą kariliono festivalio koncertą ves muzikologė Austė Nakienė.
 
Monika Kaźimierczak – taip pat prie Baltijos jūros įsikūrusio Gdansko karilionų siela. Šiame mieste ji inicijuoja ir rengia kariliono festivalius, o juos daryti tikrai verta – Gdanske yra net 3 varpų instrumentai! Beje, vienas iš jų – Keliaujantis karilionas – 2015 metų birželį buvo atvykęs į Klaipėdą, kur atliko Kariliono festivalio šauklio vaidmenį. M. Kaźmierczak daugiausia skambina Gdansko rotušės (Gdansko istorijos muziejaus) ir Šv. Kotrynos bažnyčios karillionais. 11 metų ji dirigavo Gdansko miestiečių chorui ir vadovavo Lenkijos karilionininkų gildijai (dabar yra jos tarybos narė). Tarptautinių konkursų laureatė aktyviai koncertuoja Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV.
M. Kaźmierczak studijavo Nyderlandų kariliono mokykloje, įgydama bakalauro ir magistro laipsnius.  2012 m. ji apsigynė menų daktarės laipsnį kariliono atlikimo specialybėje. Šiuo metu M. Kaźmierczak dėsto Gdansko muzikos akademijoje ir Elblago valstybinėje muzikos mokykloje.
 
Koncerto atlikėjai kartu muzikuoti pradėjo prieš metus, kai festivalio Gdanske koncerte gyvas muzikos atlikimas buvo realiu laiku sinchronizuojamas su video instaliacija ant Šv. Kotrynos bažnyčios bokšto. Visi jie – Gdansko muzikos akademijos auklėtiniai: „Aš baigiau klasikinio atlikimo studijas, Tomasz studijavo chorinį dirigavimą ir džiazą, o Sławekas ir Szymonas tapo pripažintais džiazo improvizacijos meistrais. Vaikinai dažnai muzikuoja drauge, o aš jų į jų bendrą kūrybą įnešiau naujų stilistinių elementų“, – pasakojo M. Kaźimierczak.
 
Klaipėdos kariliono festivalį užveriančią programą karilionui ir džiazo trio M. Kaźimierczak pristato taip: „Šioje programoje improvizuosime seniau sukurtos muzikos temomis. Pasirinkome kūrinius, kuriuose daug vietos paliekama improvizacijai, pavyzdžiui, Geerto D’hollanderio etiudų ciklą karilionui „Ludus modalis“. Negana to, improvizuosime populiarių lenkų ir lietuvių liaudies dainų temomis, improvizacijomis papildysime Loretos Narvilaitės kompoziciją karilionui ir atliksime Katarzynos Kwiecień-Długosz naują kūrinį, inspiruotą kompozitorės reakcijų į pandemiją“.
 
Kitas pastarosios kompozitorės premjerinis kūrinys nuskambės kariliono ir trimito atlikime. Į festivalį atvyks ir pati autorė, itin aktyviai rašanti varpų instrumentui.
 
Klaipėdos kariliono festivalis – gyvų ir įsimintinų muzikinių susitikimų sugrįžimas prieš prasidedant Klaipėdos koncertų salės vasaros sezonui. Kartu su varpų muzika palydėkime ilgiausią metų dieną!