„Mūzos įkvėpti“

2016 Gruodžio 31 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
30 €, 40 €

ŠVENTINĖS KLASIKOS FESTIVALIS „SALVE MUSICA“
Renginio pradžia: 18:30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Mūza Rubackytė (Lietuva–Prancūzija–Šveicarija)
Koncerto vedėjas Marijus Žiedas

Programa:  Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johann Adolph HassePasitikime Naujuosius metus Mūzos įkvėpti!

Jei dar nenusprendėte, kur ir su kuo praleisti paskutinį metų vakarą – turime Jums puikų pasiūlymą. Tai koncertas „Mūzos įkvėpti“, kuriame gražiausios muzikos garsais Jus užburs fortepijono poetė Mūza Rubackytė (Lietuva–Prancūzija–Šveicarija) ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Gruodžio 31 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje įvyksiantis renginys užvers šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

Paklaustas apie svarbiausius 2016 metų įvykius Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus paminėjo kolektyvo sudėties atnaujinimą. Pasak Mindaugo, „atėjo jauni ir labai aukšto profesinio lygo atlikėjai, kupini jėgų, entuziazmo. Tiek visoje orkestro veikloje, tiek skambesyje jaučiasi nauja energija. Nes skambesį formuoja lyderiai, jiems pasikeitus, pasikeičia ir skambesys“.

Tuo jau galėjome įsitinkinti svarbiausiuose klaipėdiečių orkestro  koncertuose. Tarp jų pirmiausia išskirtinas KKS sezono atidarymo koncertas, kuriame atlikėjus ir publiką įkvėpė ekspresyvioji dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Taip pat minėtinas kolektyvo pirmasis pasirodymass Berlyno Filharmonijoje kartu su iškiliuoju dirigentu bei violončelininku David Geringu. 

O kas įkvepia Mūzą Rubackytę? Jautria širdimi, genialiu talentu sąžiningai muzikai atnašaujanti menininkė viename interviu sako: „Lietuva yra mano Tėvynė, ji man davė viską. Nuolat grįždama namo, semiuosi jėgų ir įkvėpimo.“

Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Ji teigia: „Scena yra tiesos valanda čia ir dabar, nesvarbu, kas yra pianisto širdyje tuo momentu ir kokiame žemyne yra ta scena. [...] Scena yra mano altorius, kur dega šventas aukuras.“

M. Rubackytės scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Klaipėdos kamerinis orkestras vertina galimybę kurti su ja kartu, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo“.

Pastaruoju metu vis dažniau į Klaipėdą atvykstanti M. Rubackytė ypač vertina susitikimus su žmonėmis: „Artimi ar tolimi, jie mums atneša nepamainomo dvasinio peno.“

Paprašyta pakomentuoti Naujametinį koncertą pianistė parašė: „Simboliškas man grįžimas į Klaipėdą antrą kartą šiais metais. Pirmas atvykimas buvo labai dramatiškas: man atskridus į jūsų miestą vasario 22 dieną ir atvėrus kompiuterį radau laišką apie tai, kad mano Mama yra ligoninėje. Prasidejo sunkus paūmėjimų ir mano kas savaitinių atvažiavimų tarp koncertų etapas…

Šiandien grižtu pas jus su šviesia širdimi. Mano brangi Mama yra gyva, pasveikusi ir kupina fizinės energijos bei dvasines šviesos. Todėl šį koncertą skiriu Jai. Koncertą, kuriame skambės klasikos šedevrai, mes kartu džiaugsimės, pakilsime, išdrįsime, nusibrauksime nostalgišką ašarėlę ar pasisemsime stiprybės ateičiai. 

Nuoširdžiai džiaugiuosi sutikdama Naujuosius su Muzika prie man taip brangios Baltijos ir kartu su Jumis!“

Maloniai kviečiame į šventinį koncertą, kuriame Jūsų lauks amžinoji klasika – Johanno Sebastiano Bacho, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Ludwigo van Beethoveno, Johanno Adolpho Hasse’s kūriniai. Pasitikime Naujuosius metus Mūzos įkvėpti!

LUDWIG VAN BEETHOVEN – „Quartetto serioso“ Op. 95 Nr. 11 f-moll
JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas BWV 1056 f-moll
JOHANN ADOLPH HASSE – Fuga e Grave g-moll
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Sonata Op. 27 Nr. 2 cis-moll
**
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Divertimento D-dur KV. 136
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Koncertas Nr. 5 Es-dur
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas Nr. 21 K467 F-dur