„Muzika mus neša“

2017 Rugsėjo 15 Įvykęs renginys
1 val. 30 min.
14 €, 18 €

Renginio laikas: 18.30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla

Programa: Joseph Haydn VII simfonija C-dur „Le midi“,  Gustav Mahler IV simfonija G-durNaujojo sezono pradžia su Mirga Gražinyte-Tyla

Naujasis Klaipėdos koncertų salės koncertinis sezonas ir vėl prasideda aukščiausia gaida – renginiu, kuriame pasirodys turbūt aktualiausia dabarties kultūrinio gyvenimo asmenybė – dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Stulbinančius pastarųjų metų jos karjeros kelius seka gausi muzikinė visuomenė, pasirodymų su ja laukia garsiausi pasaulio kolektyvai ir koncertų salės. Ištikimi Klaipėdos koncertų salės klausytojai galės stebėti, kas pasikeitė per prabėgusius metus, kaip šį kartą dirigentė atskleis ypatingus klasikinės muzikos kūrinius, kuriuos interpretuos kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Rugsėjo 15 dieną, penktadienį, 18:30 val. KKS pažadins Kultūros sostinės gyventojus ir svečius naujiems meniniams atradimams su koncertine programa „Muzika mus neša“.

Svarbiausias pastarųjų metų pokytis  Mirgos Gražinytės-Tylos profesiniame kelyje – tai atsisveikinimas su Zalcburgo operos teatro meno vadovės ir pagrindinės dirigentės pareigomis, beje, įvykęs prieš kelis mėnesius su stulbinančia Broniaus Kutavičiaus muzikos programa. Didžiausias dirigentės dėmesys nuo praėjusio rudens persikėlė į Anglijos miestą Birmingamą.

Birmingamo miesto simfoninio orkestro vyriausioji dirigentė, Los Andželo filharmonijos orkestro dirigento asistentė klausytojus patraukia savo emocionalumu ir nuoširdumu, o muzikos kritikus – intelekto ir vaizduotės darna. Ši nuostabi asmenybė turi nepaprastą gebėjimą bendrauti su žmonėmis, juos sudominti, uždegti. Tačiau ji pati teigia, jog būtent dėl muzikos „mes degame ir einame į priekį“.

Kad muzika turi nepaprastų galių, Mirga Gražinytė-Tyla galėjo įsitikinti jau vaikystėje, augdama ryškių Lietuvos muzikų šeimoje. Dirigentės tėvai – Sigutė ir Romualdas Gražiniai – buvo pirmieji jos mokytojai. Vėliau Mirga studijavo Graco muzikos ir vaizduojamojo meno universitete, Bolonijos muzikos akademijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje bei Ciuricho menų akademijoje. M. Gražinytė-Tyla yra daugelio konkursų laureatė, o 2012 m. ji nurungė net 90 varžovų ir laimėjo prestižinį Zalcburgo Jaunųjų dirigentų apdovanojimą – koncertą su G. Mahlerio jaunimo simfoniniu orkestru garsiajame Zalcburgo vasaros festivalyje.

Koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru M. Gražinytė-Tyla atliks su Viena susijusių kompozitorių Josepho Haydno ir Gustavo Mahlerio kūrinius. Jiems įgyvendinti styginių orkestro sudėtis bus papildyta pučiamaisiais, mušamaisiais ir klavišiniais instrumentais. Iškilmingai ir šviesiai programą pradės Josepho Haydno VII simfonija C-dur, turinti „Vidurdienio“ („Le midi“) pavadinimą.

Antrojoje koncerto dalyje melomanų laukia įspūdingo grožio kūrinys – Gustavo Mahlerio IV simfonija G-dur (bus atliekama Klauso Simono versija  kameriniam orkestrui). Finalinėje simfonijos dalyje solinę partiją pagal dainos „Dangiškasis gyvenimas“ („Das himmlische Leben“) žodžius Įprastai dainuoja sopranas. Dirigentės pageidavimu jos atlikimui specialiai atvyksta solistai diskantai iš Birmingamo Sebastianas Alexanderis Lucas Exallis ir Frederickas Jemisonas. Beje, Mahlerio IV simfoniją M. Gražinyte-Tyla rugsėjo 27 dieną su savo vadovaujamu simfoniniu orkestru atliks Birmingame.

Sezono atidarymo koncerto publikos laukia nuostabus vakaras. „Muzika mus neša“ – tai M. Gražinytės-Tylos viename interviu ištarta frazė. Tikimės, kad įkvepiantys šio koncerto įspūdžiai publiką atves ir į kitus XIV Klaipėdos koncertų salės sezono renginius.