Mišios Lietuvai

2019 Spalio 3 Įvykęs renginys
1 val.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
(Savanorių g. 4., Klaipėda)
Choras Jauna muzika
Meno vadovas Vaclovas Augustinas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistės: Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai).
Dalyvauja Klaipėdos choras „Aukuras
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Vaclovas Augustinas
Programa: Vaclovas Augustinas – „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“.

Šimtmečio mišios atvyksta į Klaipėdą

Pernai, Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį, „Pax et Bonum“ iniciatyva įvyko kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Vaclovo Augustino kūrinio „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“ premjera. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio  (Bernardinų) bažnyčia tąkart vos pajėgė sutalpinti visus, norinčius jas išgirsti. Simboliška, kad šimtmečio mišios festivalio „Permainų muzika“ rėmuose bus atliktos klaipėdiečių pamėgtoje sakralioje erdvėje – Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Joje sutiksime autorių ir dirigentą Vaclovą Augustiną, jo vadovaujamą chorą „Jauna muzika“ bei Mindaugo Bačkaus vadovaujamą Klaipėdos kamerinį orkestrą. Šie kolektyvai dalyvavo ir didžiulio susidomėjimo sulaukusioje kūrinio premjeroje. Prie jų Klaipėdoje prisijungs solistės Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai) ir Alfonso Vildžiūno vadovaujamas Klaipėdos choras „Aukuras“. Renginys vyks spalio 3 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. ir bus nemokamas!

Kompozitorius ir dirigentas V. Augustinas sako: „Tradicija rašyti mišias įvairioms svarbioms istorinėms datoms ar įvykiams paminėti Europos muzikos istorijoje gyva jau daugiau nei 1 500 metų. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad, minint valstybės atkūrimo šimtmetį, tokia pareiga ir privilegija teko ir man.“

Vaclovas  Augustinas nuo 1992 metų vadovauja Vilniaus m. savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“. Jis yra populiarus ir aukštai vertinamas kaip choro muzikos kūrėjas bei aranžuotojas. Tarptautiniuose konkursuose premijas pelniusias jo kompozicijas į savo repertuarą noriai įtraukia įvairių šalių chorai bei muzikos leidyklos. V. Augustinas yra būsimų profesionalių muzikų autoritetas ir savo pedagoginėje veikloje – jis vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedrai.

Šiemet 30-metį minintis choras „Jauna muzika“ – vienas profesionaliausių Lietuvos chorų,  žinomas kaip aktyvus šiuolaikinės muzikos atlikėjas. Choras nuolat dalyvauja šaleis ir užsienio festivaliuose, bendradarbiauja su garsiais batutos meistrais ir pasaulinio lygio kolektyvais. „Jauna muzika“ ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir inicijuoja reikšmingus projektus: rengia choro muzikos interpretavimo ir dirigavimo kursus bei jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursą „Vox juventutis“. „Maloniai stebina jo paprastumas ir žemiškumas, nuoširdžiai ir profesionaliai kiekvienam ir visiems bendrai dirbant savo darbą“, – taip apie chorą „Jauna muzika“ atsiliepia Gražina Montvidaitė.

Klaipėdos kamerinis orkestras yra vienas ryškiausių uostamiesčio muzikinių kolektyvų, reprezentuojantis Lietuvą ir užsienyje. Jo meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis kaskart nustebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis.

 „Kas man yra Tėvynė? Kai pagalvoju apie tai, iš atminties išnyra lyg akmenyje iškaltos psalmės eilutės:

Tebūnie taika tavo bokštuos. Tavo rūmai teklesti. Tebūnie čia gerovė. Jeigu Viešpats nestato namų, veltui triūsia statytojai. Jeigu Viešpats nesaugo miesto, veltui budi sargyba.

Labai tikiuosi, kad mano kūrinys sutelks klausytojus ne tik stipriam estetiniam išgyvenimui, bet ir nuoširdžiai maldai už Tėvynę“. – sako mišių autorius V. Augustinas ir kviečia jų paklausyti.

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.