„Minimalistiniai peizažai“

2016 Spalio 4 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
10 €

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „PERMAINŲ MUZIKA“
Renginio pradžia: 18:30 val.

The Gothenburg Combo: David Hansson, Thomas Hansy (gitaros, Švedija)

Programa: Terry Riley, Steve Reich, The Gothenburg ComboMinimalistiniai garsų tvenkiniai su „The Gothenburg Combo“

Spalio 4 dieną, antradienį, 18:30 valandą Klaipėdos koncertų salės publika galės maloniai panardinti ausis į užburiančius garsų tvenkinius festivalio „Permainų muzika“ koncerte „Minimalistiniai peizažai“. Jame muzikuos akustinės gitaros meistrai iš Švedijos „The Gothenburg Combo“. Duetas ne tik yra glaudžiai bendradarbiavęs su tokiais minimalistinės muzikos grandais kaip Terry Riley ir Steve Reich, bet nevengia pademonstruoti ir pačių iniciatyva gimusias kūrybines idėjas.

„The Gothenburg Combo“ – tai novatoriškas požiūris į tradiciją, tobula grojimo technika ir paveiki interpretacija. Klasikinių gitarų duetą sudarantys menininkai – Davidas Hanssonas ir Thomas Hansy – gali pasigirti didele įvaldytų žanrų įvairove. Jų repertuare rastume klasikinės, šiuolaikinės ir net populiariosios muzikos kūrinių. Kaip ir daugelis jų bendraamžių, Davidas ir Thomas augo apsupti popmuzikos, hiphopo, house, techno ir pan. garsų. Į savo pasirodymus jie stengiasi įtraukti šios muzikos elementus – pastovų ritminį pulsą, aiškų tonacinį centrą ir nuolatinį kartojimą. Pelnytai užsitarnavę vieno originaliausių švedų šiuolaikinės muzikos kolektyvo vardą, „The Gothenburg Combo“ yra „tarytum kamerinio muzikavimo Siamo dvyniai, pasitelkę minimalistinę muziką ir akustinėmis gitaromis išgaunamą kvazielektroninį garsyną, žengia į ligi šiol nepažintas gitaros pasaulio žemes“ (Süddeutsche Zeitung, Vokietija).

Šis vienas įdomiausių ir charizmatiškiausių gitaros ansamblių aktyviai dalyvauja šiuolaikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su kompozitoriais, aktoriais, rašytojais, vaizdo ir šviesų menininkais, didžėjais ir šokėjais. Vienas tokio bendradarbiavimo pavyzdžių pernai buvo atkeliavęs ir į Lietuvą – „Gaidos“ festivalyje Vilniuje duetas koncertavo kartu su pačiu muzikinio minimalizmo pradininku Terry‘u Riley‘u.

Nuo 2005 m. ansamblis yra išleidęs keturis albumus, kurie sulaukė daug palankių vertinimų. Pristatydami savo antrąjį albumą „Soundscapes“, skirtą Steve'ui Reichui „The Gothenburg Combo“ pasirodė „Polar“ muzikos apdovanojimų ceremonijoje. Albumas sulaukė ypatingo pripažinimo, Švedijos garso įrašų konkurse pateko į geriausiųjų dešimtuką. Tai buvo tik pradžia – 2014 m. albumas „Guitarscapes“ Švedijos muzikos apdovanojimuose laimėjo geriausio metų eksperimentinio albumo nominacijoje.

„Minimalistinių peizažų“ programos pagrindą sudarys trys Terry’o Riley’o ir Steve’o Reicho kompozicijos. Hipnotizuojantis amerikiečių minimalizmas gražiai derės su paties dueto kūrybos vaisiais, kurie aktualumu nenusileidžia garsiausiems kolegų darbams.

Koncerte skambėsiančią muziką galima apibūdinti kaip garso skulptūras, muzikinius peizažus ar nedidelius garsų tvenkinius, į kuriuos malonu panardinti ausis. Tokios muzikos klausymasis – lyg kraštovaizdžio stebėjimas neturint jokio konkretaus tikslo, nesistengiant skaidyti visumos, tik stebėti vos juntamus pokyčius, kai švelniai dvelkteli vėjas ir pašiaušia medžių lapus. Svarbu atsipalaiduoti ir leistis nešamiems emocijų bei prisiminimų tėkmės. Tai ambientinė muzika: galite ją vadinti garsų peizažais ar net garsovaizdžiais, nors šiuo atveju neišgirsite jokių elektroninių garsų, tik dvi paprasčiausias akustines gitaras.

„Minimalistiniai peizažai“ maksimaliai perteiks „The Gothenburg Combo“ atliekamos muzikos sukeliamus pojūčius. Kviečiame patiems tuo įsitikinti!

KKS informacija

THE GOTHENBURG COMBO – „Maelstrom“
STEVE REICH – „Nagoya Guitars“
THE GOTHENBURG COMBO – „Highway One-Music in 3 parts“
STEVE REICH – „Phase“
**
TERRY RILEY – „Zamorra“
THE GOTHENBURG COMBO – „Ceuta“, „Antarctica“, „Everything's Alright Forever“

„Permainų muzika“ – nuolat besikeičiantis pasaulis

Artėjantis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ rugsėjo 20–spalio 7 dienomis klaipėdiečius kviečia atsiverti pokyčiams ir žada gausybę naujų potyrių. Veržliai ir energingai pristatantis įdomiausią dabarties kūrybą, renginys tikisi patraukti klausytojų dėmesį nuo pat pirmos akimirkos, vos tik pravėrus Klaipėdos koncertų salės duris. Tai šiemetinio festivalio naujiena: į koncertus besirenkančią publiką pasitiks garso instaliacija „Iš smėlio, vandens ir geležies“. Londone reziduojantis graikų kilmės kompozitorius Yiorgis Sakellarioują sukūrė iš Klaipėdoje (kurioje gyveno prieš keletą metų) surinktos garsinės medžiagos.
 
Pasak autoriaus, „šį išplėstinės realybės girdimąjį potyrį įkvėpė ir pagrindė Klaipėdos garsovaizdis. Garso instaliacijoje „Iš smėlio, vandens ir geležies“ formuojamas nuolat kintantis ir neapčiuopiamas kosmosas – vieta, kur šie trys elementai virsta garsais, atsietais laike, bet susipynusiais erdvėje“.
 
„Permainų muzikos“ festivalio programoje – septyni  intriguojantys koncertai, įkvepiantys susitikimai su garsiausiais kūrėjais ir atlikėjais iš Lietuvos ir viso pasaulio. Juose skambės kūriniai, lėmę praėjusio amžiaus muzikos istorijos permainas, ir aktualiausi šiandienos muzikiniai ieškojimai. Tiek minėtoje garso instaliacijoje, tiek koncertuose girdėsime nuolat besikeičiantį garsų pasaulį. Gyvybinga jų tėkmė inspiruos keisti mus supančią aplinką ir keistis patiems.
 
Kartu su „Permainų muzika“ atsiverkime pokyčiams ir naujiems įspūdžiams!

Festivalio koncertų dienomis nuo 18 valandos KKS I aukšto fojė.
Iš smėlio, vandens ir geležies 
Yiorgis Sakellariou (Graikija, Didžioji Britanija) garso instaliacija
Susitikimas su autoriumi – rugsėjo 22 d. koncerto pertraukos metu (19:15 val.)