„Metų laikai mėnulio šviesoje“

2016 Gruodžio 1 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
10 €

ŠVENTINĖS KLASIKOS FESTIVALIS „SALVE MUSICA“
Renginio pradžia: 18:30 val.


Fortepijoninis trio „FortVio“: Indrė Baikštytė
(fortepijonas), Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė)

Programa: Claude Debussy, Maurice Ravel, Jurgis Juozapaitis, Astor Piazzolla„Salve Musica“ pradžiai – šventiškas „FortVio“ koncertas
 
Švetinės klasikos festivalį „Salve Musica“ gruodžio 1-ąją pradės energingas, savitas, šiemet kūrybinės veiklos dešimtmetį švenčiantis ansamblis fortepijoninis trio „FortVio“. Klaipėdos koncertų salėje, o ir kitose mūsų šalies bei užsienio scenose dažnai pasirodantis kolektyvas yra daugelio tarptautinių konkursų ir Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas. Būtent prieš porą metų pelnytas pastarasis laimėjimas ansambliui dar plačiau  atvėrė koncertinių salių duris. Didžiulis veiklos intensyvumas padėjo „FortVio“ įsitvirtinti Lietuvos muzikos rinkoje, o gaivios ir įtaigios klasicizmo, romantizmo bei šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijos nutiesė kelią į pasaulio scenas. 

Dešimt metų fortepijoniniame trio „FortVio“ groja Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas) ir Povilas Jacunskas (violončelė). Visi trys puikūs savo instrumento meistrai nuolat ieško, brandina ir įgyvendina idėjas, išbando įvairiausias veiklos sritis. 

Indrė Baikštytė yra fortepijono solo, koncertmeisterių ir kamerinės muzikos konkursų laureatė, aktyviai bendradarbiauja su lietuvių bei užsienio instrumentininkais ir vokalistais. Ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio ir Koncertmeisterio katedrų docentė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė bei kamerinio ansamblio skyriaus vedėja.

Ingrida Rupaitė-Petrikienė – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja bei LMTA Kamerinio ansamblio katedros lektorė. Smuikininkė yra Styginių kvarteto „Art Vio“ primarijus, nuolat koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė Lietuvoje ir užsienyje.

Povilas Jacunskas yra tarptautinių konkursų laureatas, koncertuoja kaip solistas bei kamerinės muzikos atlikėjas, griežia styginių kvartete „Art Vio“. Povilas yra LMTA Kamerinio ansamblio katedros lektorius bei dirba violončelių grupės antruoju koncertmeisteriu Lietuvos Valstybiniame simfoniniame orkestre.

Spinduliuojantis gera nuotaika ir demonstruojantis aukščiausią profesionalumą, ansamblis visuomet siekia nustebinti klausytojus, parinkdamas kūrinius, dėl kurių norėtųsi ateiti į koncertą. Šįkart jų programos pirmoji dalis skirta prancūzų impresionistų muzikai. Įspūdingo grožio ir itin sudėtingas Maurice’o Ravelio Fortepijoninis trio Lietuvoje atliekamas labai retai. Claude’o Debussy ir Jurgio Juozapaičio kompozicijas sieja tas pats pavadinimas – „Mėnulio šviesa“. Ansamblio pasirodymą vainikuos  šventiški, aistringi, artėjančias šventes šaukiantys argentinietiško tango novatoriaus Ástoro Piazzollos „Metų laikai“.

Fortepijoninio trio „FortVio“ koncertas „Metų laikai mėnulio šviesoje“ vyks gruodžio 1 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val.  Maloniai kviečiame!

CLAUDE DEBUSSY – „Mėnulio šviesa“ iš „Bergamaskiškos siuitos“
MAURICE RAVEL – Fortepijoninis trio a-moll, M. 67
**
JURGIS JUOZAPAITIS – „Mėnulio šviesa“ fortepijoniniam trio
ÁSTOR PIAZZOLLA – Ciklas „Keturi metų laikai“

Netrukus atversime paskutinį 2016-ųjų metų kalendoriaus lapelį. Klaipėdos koncertų salėje gruodis vėl skambės šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ akordais. Visą mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!