Magiškų duetų vėrinys

2017 Spalio 20 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
8 €
Renginio pradžia: 18.30 val.

Vokalinis duetas „Cantus Coronatus“:
Simona Liamo
(sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas)
Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)

Programa: Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Claudio Monteverdi, Henry Purcell,R. Schumann„Magiškų duetų vėrinys“
 
„Magiškų duetų vėrinys“ – taip savo koncertinę progamą pavadino vokalinis duetas „Cantus Coronatus“. Spalio 20 dieną, penktadienį, 18.30 valandą ji skambės jaukioje Klaipėdos koncertų salės kamerinėje erdvėje – I a. fojė.
 
„Cantus Coronatus“– tai dviejų ypatingą dėmesį baroko epochos muzikos repertuarui skiriančių Lietuvos atlikėjų Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) naujas kūrybinis impulsas. Programoje „Magiška duetų vėrinys“ dainininkės sujungia retai Lietuvoje skambančius C. Monteverdi, A.Vivaldi, H. Purcell‘o, G. F. Händelio, J. S. Bacho duetus ir arijas iš oratorijų, operų bei kantatų, praskaidrindamos ją ir klasicizmo genijų J. Haydno bei W. A. Mozarto kūriniais.
 
Solistė Simona Liamo 2012 m. debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sukurdama Ksenijos vaidmenį Modesto Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“. Ji pastoviai bendradarbiauja su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“, aktyviai koncertuodama visoje Lietuvoje, dalyvaudama įvairiuose festivaliuose: Klaipėdos koncertų salėje ji dainuos pirmąjį kartą. Solistė yra paruošusi gana platų kamerinės muzikos repertuarą.
 
Solistė Nora Petročenko yra dažnai kviečiama atlikti klasikinį koncertinį repertuarą, dalyvauti įvairiuose operų pastatymuose Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Svari atlikėjos repertuaro dalis tenka baroko ir šiuolaikinei muzikai. Su šiais projektais ji jau kelis kartus pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje.
 
Atlikėja yra dainavusi su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, taip pat su SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg (Vokietija), Remix Ensemble (Portugalija), Ensemble Multilatérale (Prancūzija), Spectra Ensemble ir Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Capella Temporale ir smuiko virtuozu Dmitrijumi Sinkovskiu, taip pat su senosios muzikos ansambliais Banchetto musicale, Affectus Musicus, Brevis consort, Reversio, Arcadia consort, Baltijos šalių baroko orkestru, Baroko operos teatro orkestru ir kt. Ji yra dalyvavusi prestižiniuose šalies ir užsienio festivaliuose Musica (Prancūzija), Berliner festspiele (Vokietija), Lucerne Festival (Šveicarija), RomaEuropa (Italija), aktualiosios muzikos festivalyje Gaida, Thomo Manno, Pažaislio muzikos, Tytuvėnų, Banchetto Musicale festivaliuose.
 
Ypatingos sėkmės ir įvertinimo N. Petročenko sulaukė bendradarbiaudama su Prancūzijos muzikinio teatru T & M/Paris. Įsimintini jos vaidmenys LNOBT, Baltijos kamerinio ir Baroko operos teatrų bei festivalio Banchetto musicale pastatymuose.
 
Pianistė Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, festivalių Permainų muzika, Tebūnie naktis, Pavasario gaida, M. K. Oginskio tarptautinio festivalio dalyvė. Ji yra koncertavusi Latvijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. Tarp jos scenos partnerių – V. Noreika, J. Leitaitė, J. Vaškevičiūtė, R. Urbietis, M. Vitulskis ir kiti vokalistai. Šiuo metu B. Asevičiūtė dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vokalo katedros koncertmeistere, taip pat Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos koncertmeistere ir mokytoja.
 
Į „Magiškų duetų vėrinį“ suvėrusios daug baroko muzikos šedevrų atlikėjos teigia, jog baroko muzikos atlikimo meno atgimimas visoje Europoje byloja apie nepaprastai turtingą šio nevienalyčio laikotarpio muzikos emocinę ekspresiją, įkvepiančią tiek atlikėjus, tiek klausytojus. Kviečiame kartu tai patirti!