„Lietuviška violončelė“

2017 Gegužės 4 Įvykęs renginys
1 val.
Nemokamai

Renginio laikas: 17.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

ARMONAS USS DUO: Rimantas Armonas
(violončelė), Irena Uss (fortepijonas)

Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vytautas Barkauskas, Jurgis Juozapaitis, Bronius Kutavičius, Anatolijus Šenderovas, Vytautas Germanavičius


Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Preliudas b-moll violončelei ir fortepijonui „Dedikacija Marijai Moravskai“, VL 169
                                                        Preliudas d-moll violončelei ir fortepijonui, VL 236
                                                        Noktiurnas fis-moll violončelei ir fortepijonui, VL 178 (Juozo Čelkausko aranžuotė)
Anatolijus Šenderovas – „Keturios miniatiūros“ violončelei ir fortepijonui, op. 18
Vytautas Germanavičius – „25 haiku“ violončelei ir fortepijonui
Vytautas Barkauskas – Koncertinė siuita violončelei ir fortepijonui, op. 98
Jurgis Juozapaitis – „Nostalgija“ violončelei ir fortepijonui
Bronius Kutavičius – „Perpetuum mobile“ violončelei ir fortepijonui
Anatolijus Šenderovas – „Dvi Shulamith dainos“ violončelei ir fortepijonui

Šis koncertas – tai dedikacija lietuvių autorių kūriniams violončelei. Nuo M. K. Čiurlionio iki šiandien kuriančių autorių A. Šenderovo, B. Kutavičiaus, V. Germanavičiaus ir kitų – tokią programą pristatys puikiai Lietuvos publikai pažįstamas „Armonas-Uss Duo“: violončelininkas Rimantas Armonas ir pianistė Irena Uss.

Rimantas Armonas – žymus šalies violončelininkas, jIS aktyviai propaguoja lietuvių kompozitorių muziką ne tik atlikdamas, bet ir inicijuodamas kūrinius, juos redaguodamas, rengdamas įrašus. Šiandien ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse scenose ryškų pėdsaką palieką ir profesoriaus studentai.

Irena Uss – žymi šalies pianistė, kamerinės muzikos atlikėja, vadovaujanti LMTA Koncertmeisterio katedrai. Kamerinių ansamblių „Armonas-Uss Duo“, „Armonas Trio“ sudėtyje ji yra koncertavusi įvairiose Europos šalyse, taip pat Kanadoje, Alžyre. I. Uss taip pat aktyviai propaguoja lietuvių kompozitorių muziką, tiek juos atlikdama, tiek redaguodama ir rūpindamasi išleidimu.

„Šis išoriškai kuklus, nes visai nesireklamuojantis ansamblis yra viena aukščiausio profesinio lygio, tvirčiausių ir nuoširdžiausių mūsų muzikos kultūros atramų“, – taip „Armonas-Uss Duo“ atsiliepia muzikologė Rita Nomicaitė. Per 40 kūrybinės veiklos metų ansamblis yra surengęs daugiau nei 700 koncertų, aplankęs žymiausius Lietuvos festivalius, ne kartą koncertavęs užsienio renginiuose. Išskirtinę vietą jų kūrybinėje veikloje užima šiuolaikinės lietuvių muzikos atlikimai.