Koncertinė fantazija

2018 Gruodžio 31 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
30.00 – 40.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas, Lietuva–Vokietija)
Dimitrij Illarionov (gitara, Rusija)
Koncerto vedėja Rasa MurauskaitėKlaipėdos koncertų salė kasmet šventišku ir prasmingu klasikinės muzikos vakaru kviečia sutikti Naujausius metus! Šių metų gruodžio 31-osios koncertas – ne išimtis. Klaipėdos kamerino orkestro programa „Koncertinė fantazija“ į Lietuvos pajūrį priviliojo ypatingus svečius: operos solistę Lauryną Bendžiūnaitę (sopranas, Lietuva–Vokietija) ir gitaristą Dimitrijų Illarionovą (Rusija). Žinomų operų arijos, fantastiški kūriniai gitarai, lietuvių liaudies įkvėpta kūryba ir orkestro muzikiniai siurprizai – tik dalis to, kas laukia šventiškai nusiteikusių klausytojų gruodžio 31 d., pirmadienį, 18.30 val. apsilankius paskutiniame festivalio „Salve Musica“ koncerte.
 
Tarptautinį pripažinimą pelniusi operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė gimė ir užaugo Nidoje, tačiau šiuo metu su šeima yra įsikūrusi Štutgarte (Vokietija). Dainininkė mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje muzikos akademijoje Londone. Dar būdama studentė ji debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
 
2014–2018 metais L. Bendžiūnaitė buvo Štutgarto operos solistė, kur kasmet dainuodavo 35 spektakliuose. „Myliu šį teatrą ir jis amžinai bus mano namai. Dabar laikas skleisti sparnus kitiems skrydžiams.“ – sako solistė ir pasakoja apie jaudinančius ateities planus: „Dainuosiu naujame Postdamo operos pastatyme – W. A. Mozarto operoje „Tito gailestingumas“, taip pat grįžtu į Reino nacionalinę operą Strasbūre naujam W. A. Mozarto „Visos jos tokios“ pastatymui. Laukia debiutas Elbės filharmonijoje Hamburge su C. Debussy „Šv. Sebastijono kančiomis“, Varšuvos filharmonijoje dalyvausiu G. Mahlerio Simfonijos Nr. 2 atlikime, vasarą dainuosiu W. A. Mozarto „Užburtosios fleitos“ pastatyme Švedijoje. Taip pat planuojame koncertus su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.“ Anksčiau solistė yra sukūrusi vaidmenų ir Švedijos karališkojoje operoje, Reino nacionalinėje operoje Strasbūre, dalyvavusi Vilnius City Opera pastatymuose. Koncertuose L. Bendžiūnaitę galima pamatyti dainuojančią tiek su svarbiausiais Lietuvos orkestrais, tiek su Europos žvaigždėmis.
 
„Dimitrijus Illarionovas – vienas žymiausių klasikinių gitaristų pasaulyje, garsėjantis ne tik išskirtiniu virtuoziškumu, bet ir ypatingu stiliaus pojūčiu ir charizma. Šis visame pasaulyje gerai žinomas rusų gitaristas inicijavo daugybę naujų kompozicijų gitarai, kai kurias jų atliksime naujamečiame koncerte. Jis yra tarsi šauklys, skatinantis rašyti šiam instrumentui.“ –teigia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. D. Illarionovas yra svarbų klasikinės gitaros konkursų JAV, Ispanijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir Rusijoje laureatas. Atlikėjas mokslus baigė Rusijoje ir Vokietijoje, o šiuo metu yra Gnesino muzikos akademijos Maskvoje profesorius.
 
„Dmitrijus neabejotinai laikomas vienu ryškiausių gitaros pasaulio atstovų. Stulbinantis virtuoziškumas ir sprogstanti muzikinė energija paverčia jo koncertus tikrais spektakliais. Klaipėdos publikos laukia spalvinga gitaros fiesta!“ –taip  apie kolegą kalba jo studijų Maskvoje bendramokslis gitaristas Sergejus Krinicinas.
 
Klaipėdos kamerinis orkestras ir solistai Naujųjų metų sutikimui paruošė ypatingą programą, kurioje skambės ir kūriniai–siurprizai. L. Bendžiūnaitės balsas pakerės virtuoziškose W. A. Mozart, G. Puccini, L. Bernsteino operų arijose. D. Illarionovą girdėsime atliekantį įdomiausius opusus gitarai ir orkestrui, o visus atlikėjus sujungs neįprasta lietuvių liaudies dainos aranžuotė. Koncertą ves muzikologė, radijo laidų vedėja Rasa Murauskaitė.
 
„Koncertinė fantazija“ – jūsų laimingas bilietas į 2019-uosius metus! Ačiū, kad renkatės jį! Iki susitikimo!
Felix Mendelssohn, Wolfgang Amadeus Mozart, Edward Elgar, Fernando Sor / Nikita Koškin, Andrej Zelenskij, Leonard Bernstein