Repertuaras ir gastrolės

Kokios žavios Tavosios buveinės

2019 Spalio 30 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Vilimas Norkūnas
Dalyvauja Vaiva Purlytė (fortepijonas)
Programa: Giovanni Pierluigi da Palestrina, Thomas Tallis, William Byrd, Johann Hermann Schein, Felix Mendelssohn Bartholdy, Johannes Brahms.


Gyvybingumu ir emocija spinduliuojanti muzika

Šioje sakralinės chorinės muzikos programoje, spalio 30-ąją, trečiadienį, 18.30 val. skambėsiančioje Klaipėdos koncertų salės I aukšto foje, susitinka dabartis ir amžinybė. Renesanso daugiabalsė muzika perduoda savo tradiciją gražiausioms Romantizmo polifonijoms.

Programą su Klaipėdos choru „Aukuras“ rengia Vilimas Norkūnas, Lietuvoje plačiai žinomas kaip klavesinininkas ir vargonininkas, o chorinio meno paslaptis dažniau dalinantis užsienio seminaruose ir kursuose. Ilgametis Kauno jaunimo mišraus choro „Exaudi“ meno vadovas, Klaipėdos vokalinio ansamblio „Decorata“ globėjas, Vilniaus vokalinio ansamblio „Ignis“ vadovas šiame koncerte nori pasidalinti ne tik senąja muzika, kurią yra taip pamilęs, jog be jos neįsivaizduoja gyvenimo, bet taip pat atskleisti, kiek daug romantizmas turi bendro su renesansu ir atvirkščiai. Visa ši muzika spinduliuoja gyvybingumu ir emocija.

V. Norkūnas atvirauja: „Kurdamas šią koncertinę programą, klausiau savęs, ką turi bendro artėjanti Visų Šventųjų ir Vėlinių diena? Ir ar tikrai jos yra priešpastatytos viena kitai? Juk tikintiesiems, ieškantiems „dėl ko esu“, yra primenama: kiekvienas esate pašaukti į šventumą. Taip pat galvoju apie tą sceną Biblijoje, kai apaštalai pešasi tarpusavyje ir jų mokytojas sako: „Danguje yra daug buveinių“. Todėl koncerto tema tapo gerai žinomo kūrinio antraštė – tai Johanneso Brahmso Requiem dalis Wie lieblich sind deine Wohnungen / „Kokios žavios Tavosios buveinės“. Tai man vienas mėgstamiausių Brahmso kūrinių.

Taip pat noriu sugriauti mitą, jog žmonės atėję klausytis mano atliekamų koncertų, ras tik senąją muziką. Ilgai studijavęs Austrijoje chorvedybos paslaptis ir vokiečių kalbą, būdamas jautrios ir romantiškos prigimties, esu taip pat vienas iš tų chorvedžių Lietuvoje, kurie gali su choru atskleisti subtiliausias vokiškos romantinės muzikos kerteles, glūdinčias Felixo Mendelssohno ar Johanneso Brahmso kūryboje. Kiek per tokį trumpą bendro darbo laiką choras „Aukuras“ sugebės lanksčiai ir vikriai prisitaikyti prie radikaliai skirtingų epochų, vokiečių kalbos tarimo spalvinių niuansų ir visai kito dirigento – tai kur kas sudėtingesnis iššūkis, nei pianistui prisitaikyti prie kito instrumento. Tačiau choru „Aukuru“ ir jo vadovu Alfonsu Vildžiūnu pasitikiu, džiaugiuosi kvietimu ir šia laukiančia bendra patirtimi. Tikiu, jog tiek chorui, tiek publikai ši programa bus ne tik edukacinis, bet ir labai gardus kąsnelis, o gal net ir dangiškas valgis“.

V. Norkūnas anksčiau jau ne kartą yra pasirodęs Klaipėdoje su choru „Aukuras“ kaip klavesinininkas, vargonininkas, choro dirigentas ir net dainininkas. Jis taip pat grojo solo šiemet pavasarį vykusioje Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Klavesino fiesta“. Kviečiame paklausyti naujos šio įvairiapusiško atlikėjo programos, parengtos kartu su kolegomis klaipėdiečiais!

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.