„Kelyje“

2017 Spalio 7 Įvykęs renginys
18 €, 24 €
Renginio pradžia: 18.30 val.

Ansamblis „Bang on a Can All Stars“ (JAV):
Ashley Bathgate (violončelė), Robert Black (kontrabosas), Vicky Chow (fortepijonas), David Cossin (mušamieji), Mark Stewart (gitaros), Ken Thomson (klarnetai)

Programa: Michael Gordon, David Lang, Julia Wolfe„Kelyje“ su „Bang on a Can All-Stars“

Kultinis amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars“ šiemet mini 30 metų kūrybinės veiklos sukaktį.  Spalio 7 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje jis atliks laiko patikrintos ir naujausios savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muzikos programą „Kelyje“. Festivalio „Permainų muzika“ baigiamajame koncerte pasirodys Ashley Bathgate (violončelė), Robert Black (kontrabosas), Vicky Chow (fortepijonas), David Cossin, (mušamieji), Mark Stewart (gitaros) ir Ken Thomson (klarnetai). Ypatingas koncerto svečias – kompozitorius Davidas Langas.

„Bang on a Can All-Stars“ visame pasaulyje garsėja savo nepaprastai dinamiškais pasirodymais ir įdomios dabarties muzikos įrašais, kuriuose nebelieka ribų tarp klasikos, džiazo, roko, world ir eksperimentinės muzikos. Prieš 30 metų šis projektas buvo sukurtas Niujorko scenai, tačiau jau po kelerių metų atlikėjai pajuto, kad jų energijos užteks ir kitiems miestams, ir net žemynams. Ansamblis ne tik dažnai koncertuoja, rengia kasmetinį koncertų maratoną, bet ir organizuoja vasaros festivalį–akademiją, į kurį plūsta atlikėjai ir kompozitoriai iš viso pasaulio, norintys pasisemti ansamblio meistrystės.

1997 ir 2012 metais vykę „Bang on a Can All-Stars“ koncertai Vilniuje sukėlė gausias lietuvių publikos ovacijas. Nes tik šios grupės koncertuose galima patirti energiją ir transą, pasigėrėti aukščiausia kompozicijų ir atlikimo kokybe. Kolektyvas laikomas vienu žymiausių Niujorko kultūros ambasadorių, 2005 m. pripažintas geriausiu Amerikos ansambliu, o jo lyderiai  M. Gordonas, D. Langas ir J. Wolfe – vienais garsiausių postindustrinės muzikos kūrėjų. „San Francisco Chronicle“ grupę pavadino „svarbiausiu šalies šiuolaikinės muzikos sklaidos įrankiu“.

„Bang on a Can All-Stars“ bendradarbiauja su laisvojo džiazo legenda Ornette’u Colemanu, garsiu kinų kompozitoriumi Tanu Dunu, DJ Spooky, koncertuoja su Philipu Glassu, Meredith Monk, Iva Bittova, Thurstonu Moore’u ir kitais. Tarp grupės įrašų – Briano Eno ambientinės muzikos klasika „Muzikos oro uostams“ ir Terry’o Riley’o „In C“ ir kita aktualioji muzika.

Ansamblis, nors ir sulaukęs solidaus amžiaus, nors ir pakitusios sudėties, iki šiol nesiskundžia sėkme ir neleidžia sau užmigti ant pasaulinio pripažinimo laurų. Naujausią jubiliejui skirtą programą  „Bang on a Can All-Stars“ pavadino  „Kelyje“.

„Kuro bakas pilnas, stogas nuleistas, trys kompozitoriai laiko vairą savo rankose ir leidžiasi į euforišką muzikinę kelionę. M. Gordonas, D. Langas ir J. Wolfe užtvindo eterį originaliai suplaktais melodijų kokteiliais, vilnijančiais į taktą vėjyje besiplaikstantiems plaukams ir sukeliančiais nepaprastai svaiginantį laisvės bei besiveriančių galimybių pojūtį. Ansamblio  programa „Kelyje“ skiriama įvairiausioms kelionėms ir žmonėms, kurie keliauja. Kelias driekiasi priešaky, bet tai anaiptol nėra tiesus greitkelis,“ – teigia projekto rengėjai.

Koncerto pradžioje skambės grupės „klasikiniai gabalai“ – D. Lango „Cheating, Lying, Stealing“ / „Mulkina, meluoja, vagia“ bei J. Wolfe „Lick“.Tai kūriniai, padėję „Bang on a Can“ žvaigždžių ansambliui įsitvirtinti šiuolaikinės muzikos scenoje XX amžiaus IX-ajame dešimtmetyje.

Antrojoje dalyje klausytojų dėmesio lauks net septynios M. Gordono, D. Lango ir J. Wolfe kūrinių premjeros. Prieš 30 metų šie trys kompozitoriai pradėjo savo kelionę kartu. Po šimtų tūkstančių mylių ir šimtų naujų kūrinių, įrašų, koncertų maratonų ir vasaros festivalių, jie vis dar tebėra geriausi draugai.

Degantys aistra muzikai „Bang on a Can All-Stars“ tikrai uždegs ir jus! Kviečiame!