Klaipėdos kariliono festivalis

2016 Birželio 24 Įvykęs renginys
1
3 €

Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12, Klaipėda)
Renginio pradžia: 12 val. 

„Vidudienio varpai“

Koncertas skirtas J. Juzeliūno 100-mečiui
Kęstutis Kačinskas (karilionas), Stanislovas Žilevičius (karilionas)
Algirdas Januševičius (trimitas)Birželio 24-osios 12 valandą festivalio pradžią paskelbs „Vidudienio varpai“, kuriuos prakalbins klaipėdiečiai karilionininkai Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius. Jie ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau beveik 30 metų. Atlikėjai yra koncertavę Danijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, JAV, ne kartą groję Kauno karilionu. 
Atidarymo koncerte skambės šešios naujų kūrinių premjeros. Juos sukūrė profesoriaus Juliaus Juzeliūno studentai Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Zita Bružaiė, Vytautas Germanavičius, Laima Jedenkutė, Rytis Mažulis ir Remigijus Šileika. Kelios kompozicijos skirtos atlikti karilionui ir trimitui, tada kartu su varpų garsais vieš miesto sklis Algirdo Januševičiaus meistriškai valdomo instrumento skambesys. Tai bus simboliški garsų šaukiniai J. Juzeliūnui, savo prasminga veikla sugebėjusiam suderinti kūrybą, pedagoginį darbą ir kilnią pareigą tautai svarbiu jos istorijos metu. 
Koncerte karilionininkai atliks ir savo kūrinius. Beje, S. Žilevičiaus improvizacija bus J. Juzeliūno tema.

Remigijus Šileika
Vaida Striaupaitė-Beinarienė
Zita Bružaitė
Vytautas Germanavičius
Laima Jedenkutė
Rytis Mažulis
Kęstutis Kačinskas
Julius Juzeliūnas / Stanislovas Žilevičius

2016 metų birželio 24 dieną į miestą sugrįžta skambi muzikos šventė – Klaipėdos kariliono festivalis. Varpų garsai kurs visatos harmoniją ir perduos kosminę energiją.
Ypatinga varpų galia buvo tikima nuo senovės. Varpai buvo tarsi gyvi, lygiateisiai miestų „gyventojai“. Tokiu svarbiu ir patraukliu reiškiniu šiandien yra miesto garsinio peizažo puošmena – Klaipėdos karilionas. Tai vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikinių instrumentų, tapęs uostamiesčio savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis buvo sumontuotas 1987 metais ir tarnavo iki 2006 metų, kada buvo pakeistas nauju karilionu.
„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausiame ir sunkiausiame varpe Kristupas (kurio masė yra 900 kilogramų) išlieti žodžiai: „Kristups bylo Klaipėdai“.
Jau tapo tradicija Klaipėdos kariliono klausytis kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį, per Kalėdas ir sutinkant naujuosius metus, o birželio 24-ąją varpais skelbti vasarišką Joninių šventę. Pastarasis renginys 2014 metais išaugo į festivalį, kurį miestelėnams ir svečiams pristato Klaipėdos koncertų salė.
Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną. Tada virš miesto sklinda ypatingas varpų gausmas. Jis girdisi visame senamiestyje, tačiau geriausia šios muzikos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir stebėti varpinėje grojančius atlikėjus.
Kelias dienas prieš festivalį įvairiose miesto vietose bus galima išgristi festivalio šaukinius ir susipažinti su Klaipėdos karilionui skirta paroda. Taip pat bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, kurių metu visi norintys galės iš arčiau pamatyti šį retą instrumentą.
Varpai kviečia!

Kariliono festivalio bilietas – 6 Eur. (Taikomas 0,58 € BILIETAI.LT aptarnavimo mokestis). Festivalio bilietas galioja į visus festivalio koncertus. Nuolaidos festivalio bilietui netaikomos.

Pirkti Kariliono festivalio bilietą >>> http://www.bilietai.lt/event/30471

1,50 € – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems (pateikus galiojantį pažymėjimą).
Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.