Ji buvo čia...

2018 Kovo 2 Įvykęs renginys
2 val.
14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Modestas Sedlevičius
(baritonas, Lietuva–Vokietija–Italija), Anna Anstett  (fortepijonas, Ukraina–Vokietija)

Programa: Franz Schubert, Juozas Gruodis, Kazimieras Viktoras Banaitis, Vladas Jakubėnas, Julius Juzeliūnas,  Konstancija Brundzaitė, Zita Bružaitė

 Dainuojam Lietuvą ir Schubertą

Kalendorinio pavasario pradžią Klaipėdos koncertų salėje pažymėsime dainomis! Jas atliks sparčiai karjeros laiptais kylantys talentai, pasirinkę tobulėti tarptautinėje erdvėje ir Klaipėdai paruošę labai įdomią programą. Modestas Sedlevičius (baritonas, Lietuva–Vokietija–Italija) ir Anna Anstett (fortepijonas, Ukraina–Vokietija) klausytojams įteiks spalvingą lietuvių ir Franzo Schuberto vokalinės kūrybos puokštę. Būtent šio kompozitoriaus daina „Ji buvo čia...“ ir tapo pavadinimu koncerto, įvyksiančio kovo 2 d., penktadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Lietuvos melomanai ir žiniasklaida sutelkė dėmesį į Modestą Sedlevičių, kai jis sužibėjo tarptautiniame V. Noreikos dainininkų konkurse. Jame baritonas ne tik pelnė II premiją, bet ir tapo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro favoritu. Šis įvertinimas reiškia, kad jau kitame sezone M. Sedlevičiaus pavardė bus įrašyta didžiausio Lietuvos teatro repertuare. Jis pakviestas dainuoti ir Tartu operos teatre (Estija). Solistas įvertintas už skonio ir saiko pojūtį, artistišką asmenybę ir solidžią kovą ne dėl prizo, o dėl dvasios šventės. Kitas svarbus jo pastarųjų metų laimėjimas – III vieta tarptautiniame Liūtų klubo dainavimo konkurse Immlinge (Vokietija).

„Modestas išmano stilių ir scenoje jaučiasi lyg žuvis vandeny“, – rašyta spaudoje po sėkmės dainininkų konkurse. Jaunasis baritonas pradėjo muzikos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur dainavimo mokėsi pas Deividą Staponkų. Vėliau dainininkas baigė bakalauro studijas muzikos ir teatro universitete Manheime, kur dabar studijuoja magistrantūros studijų programoje. M. Sedlevičių dažnai galima matyti Vokietijos ir kitų šalių operos teatrų spektakliuose. Tobulinimasis Italijoje, kur laimėta garsiojo teatro „La Scala“ akademijos Milane stipendija, atvėrė jam kelius ir į šios šalies spektaklių ir koncertų scenas.

M. Sedlevičiaus duetas su pianiste Anna Anstett yra laimėjęs daug prizų tarptautiniuose dainų konkursuose: „Das Lied“ Heidelberge (Vokietija), J. Brahmso konkurse Poertschache (Austrija), moderniosios muzikos konkurse Karlsruhe (Vokietija) bei konkurse „Vokietijos romantizmas dainose“ Moerse (Vokietija). Iš Ukrainos kilusi muzikė groti fortepijonu pradėjo būdama šešerių ir jau nuo mažens buvo puikiai vertinama. Studijas A. Anstett nusprendė tęsti Vokietijos miestuose Štutgarte ir Manheime. Konkursuose pianistė yra įvertinta kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja.

Tarptautinis duetas programoje „Ji buvo čia...“ daug dėmesio skirs lietuvių autoriams. Koncerte skambės net keturiolika dainų, kurias parašė lietuviai – nuo šalies kompozitorių „tėvo“ Juozo Gruodžio iki žinomos šių dienų kūrėjos Zitos Bružaitės. Kiti dainų autoriai – Kazimieras Viktoras Banaitis, Vladas Jakubėnas, Julius Juzeliūnas, Konstancija Brundzaitė. Nemažiau ryškios Lietuvos kultūros asmenybės yra ir dainų tekstų autoriai: Salomėja Nėris, Bernardas Brazdžionis, Kazys Binkis ir kiti.

Antroji koncerto dalis skiriama vokalinės miniatiūros žanrą išpuoselėjusiam austrų kompozitoriui Franzui Schubertui. Vienas žymiausių pasaulio romantikų paliko didžiulę kolekciją dainų (daugiau nei 600!), nuolat skambančių koncertų salėse. Savo kūryboje jis atskleidė poezijos genijų – Friedricho Schillerio, Ernsto Schulze‘s, Johanno Wolfgango von Goethe‘s ir kitų – tekstus.

 „Dainos – tai sudėtinga emocinė idėja, išreikšta per muziką ir tekstą. Tai tarytum mažytė opera, kuri telpa į keletą minučių,“ – sako Modestas Sedlevičius ir kartu su Anna Anstett kviečia į jaukų dainų vakarą.