„Japoniški sodai“

2016 Rugsėjo 28 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
10 €

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „PERMAINŲ MUZIKA“
Renginio pradžia: 18:30 val.

Camilla Hoitenga (fleitos, Vokietija, JAV)
Norbert Krämer (perkusija, Vokietija)

Programa: kūriniai piccolo, koncertinei, altinei ir bosinei fleitoms, perkusijai ir elektronikai, Mike Svoboda, Karola Obermueller, Benjamin Broening, Kaija Saariaho, Mark Chambers, David Bohn, Yoshihiro Kanno, Noriko Nakamura



Fleitos ir perkusijos spalvos koncerte „Japoniški sodai“

Fleita ir mušamieji – šis netradicinis instrumentalistų duetas rugsėjo 28 d., trečiadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salėje pristatys spalvingą šiuolaikinės muzikos programą „Japoniški sodai“. Universali fleitininkė Camilla Hoitenga (Vokietija–JAV) ir perkusijos meno atstovas Norbertas Krämeris (Vokietija) įrodys, kad dabarties muzikoje fleita ir mušamieji ypač ryškiai praplečia savo galimybes.

Šis festivalio „Permainų muzika“ renginys bus puiki galimybė susipažinti su įvairiais fleitų tipais ir skirtingais jų panaudojimo būdais šiandienos kontekste. Visa tai perteiksianti C. Hoitenga užsienio spaudoje vadinama ekscentriška savo instrumento žinove, kuri ne tik muzikuoja, bet ta muzika ir gyvena. Japonijos žiniasklaidoje jos kuriamas garsas pavadintas rafinuotu, pagirtos muzikės interpretacijos, nukeliančios publiką į kitą pasaulį.

C. Hoitenga gimė ir užaugo Mičigano valstijoje (JAV), o šiuo metu yra įsikūrusi dviejuose pasaulio miestuose – Kelne (Vokietija) ir Sylvoje (Šiaurės Karolina, JAV). Profesines žinias muzikė gilino taip pat JAV ir Vokietijoje. Dabar ji pati veda meistriškumo kursus bei kūrybines dirbtuves visame pasaulyje.

Gausiame fleitininkės repertuare – kūriniai nuo anstyvojo baroko iki šių dienų kompozicijų. Atlikėja nuolat pasirodo tiek koncertuose su orkestru, tiek kaip solistė ar kamerinių ansamblių narė. C. Hoitengos įrašai, ypač ištikimos kūrybos partnerės kompozitorės Kaijos Saariaho kūrinių atlikimai, yra pelnę daug apdovanojimų Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Amerikoje. Fleitininkė labai domisi japonų kultūra, dažnai lankosi Japonijoje, kur atlieka specialiai jai parašytus japonų autorių kūrinius.

Kompozitorių, bendradarbiavusių su šia puikia muzike, sąraše rasime ir lietuvę Ramintą Šerkšnytę, kurios „Mažojo princo pasaką“ C. Hoitenga atliko su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Su šiuo kolektyvu atlikėja 2013 m. koncertavo „Klaipėdos muzikos pavasaryje“, o „Gaidos“ festivalyje Vilniuje 2005 m. ji grojo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais.

Perkusininkas iš Vokietijos Norbertas Krämeris savo profesijos paslapčių mokėsi Hanoveryje ir Kelne, vėliau beveik dešimt metų dėstė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Jis daug koncertuoja solo ir įvairių šiuolaikinės muzikos ansamblių sudėtyje, vadovauja perkusijos ansambliui.

Koncerte „Japoniški sodai“ skambės kūriniai piccolo koncertinei, altinei ir bosinei fleitoms, perkusijai ir elektronikai. Bus atliktas Klaipėdoje ne kartą koncertavusio trombonininko bei kompozitoriaus Mike’o Svobodos kūrinys. Programa, beje, pavadinta pagal K. Saariaho kūrinį, turės keletą japoniškų momentų, tad supažindins klaipėdiečius ir su japonų autorių Yoshihiro Kanno bei Noriko Nakamura‘os muzika. Taip pat bus atliktos Karolos Obermueller, Benjamino Broeningo, Marko Chamberso ir Davido Bohno kompozicijos. Klaipėdiečiai išgirs net penkias europines ar pasaulines kūrinių premjeras.

Kviečiame nusikelti į kitą pasaulį C. Hoitengos ir N. Krämerio koncerte „Japoniški sodai“!

KKS informacija

MIKE SVOBODA – “Music for Piccolo”
KAROLA OBERMUELLER – “…silbern” altinei fleitai
KAIJA SAARIAHO – “Laconisme de l’aile” fleitai
BENJAMIN BROENING – “Twilight Shift” fleitai ir elektronikai
MARK CHAMBERS – “3 Miniatures” bosinei fleitai ir elektronikai
**
DAVID BOHN – “Beat” versijos fleitai ir perkusijai pasaulinė premjera
YOSHIHIRO KANNO – “Deep-Sea Maze” piccolo fleitai ir perkusijai
NORIKO NAKAMURA – “Navi” fleitai ir perkusijai

 

„Permainų muzika“ – nuolat besikeičiantis pasaulis
 
Artėjantis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ rugsėjo 20–spalio 7 dienomis klaipėdiečius kviečia atsiverti pokyčiams ir žada gausybę naujų potyrių. Veržliai ir energingai pristatantis įdomiausią dabarties kūrybą, renginys tikisi patraukti klausytojų dėmesį nuo pat pirmos akimirkos, vos tik pravėrus Klaipėdos koncertų salės duris. Tai šiemetinio festivalio naujiena: į koncertus besirenkančią publiką pasitiks garso instaliacija „Iš smėlio, vandens ir geležies“. Londone reziduojantis graikų kilmės kompozitorius Yiorgis Sakellarioują sukūrė iš Klaipėdoje (kurioje gyveno prieš keletą metų) surinktos garsinės medžiagos.
 
Pasak autoriaus, „šį išplėstinės realybės girdimąjį potyrį įkvėpė ir pagrindė Klaipėdos garsovaizdis. Garso instaliacijoje „Iš smėlio, vandens ir geležies“ formuojamas nuolat kintantis ir neapčiuopiamas kosmosas – vieta, kur šie trys elementai virsta garsais, atsietais laike, bet susipynusiais erdvėje“.
 
„Permainų muzikos“ festivalio programoje – septyni  intriguojantys koncertai, įkvepiantys susitikimai su garsiausiais kūrėjais ir atlikėjais iš Lietuvos ir viso pasaulio. Juose skambės kūriniai, lėmę praėjusio amžiaus muzikos istorijos permainas, ir aktualiausi šiandienos muzikiniai ieškojimai. Tiek minėtoje garso instaliacijoje, tiek koncertuose girdėsime nuolat besikeičiantį garsų pasaulį. Gyvybinga jų tėkmė inspiruos keisti mus supančią aplinką ir keistis patiems.
 
Kartu su „Permainų muzika“ atsiverkime pokyčiams ir naujiems įspūdžiams!

Festivalio koncertų dienomis nuo 18 valandos KKS I aukšto fojė.
Iš smėlio, vandens ir geležies 
Yiorgis Sakellariou (Graikija, Didžioji Britanija) garso instaliacija
Susitikimas su autoriumi – rugsėjo 22 d. koncerto pertraukos metu (19:15 val.)