Itališkas desertas

2018 Balandžio 11 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
10.00 - 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Domenico Nordio (smuikas, Italija)

Programa
Gioachino Rossini – Sonata styginiams Nr. 6
Antonio Vivaldi – Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur
Tomaso Antonio Vitali – Čakona smuikui ir orkestrui
Niccolo Paganini – „La Campanella“
Nino Rota – Koncertas styginiamsGardus „Itališkas desertas“

„Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia kelionę po muzikos pasaulį. Italija – tai sniegu padegtos Alpių viršukalnės, saulėti smėlio paplūdimiai, visame pasaulyje garsi virtuvė, mada, dizainas, architektura ir, žinoma, aukšta muzikinė kultūra. Smuikininkas Domenico Nordio atvyksta lietuvius sužavėti savo meistriškumu ir uždegti pietietišku temperamentu tiek klausytojus, tiek koncertinės scenos partnerius – Klaipėdos kamerinio orkestro narius. Klaipėdos koncertų salėje balandžio 11 dieną, trečiadienį, 18:30 val. susirinkusių klausytojų laukia gardus „Itališkas desertas“.  Muzikiniame jo meniu  –   nuo puošniosios Antonio Vivaldi, virtuozinės Niccolo Paganini iki žinomo kino filmų garso takelių autoriaus Nino Rota’os kūrybos.

Domenico Nordio yra žinomas kaip vienas įtakingiausių savo kartos atlikėjų. Venecijoje gimęs smuikininkas nuo mažų dienų buvo vadinamas vunderkindu. Pirmąjį rečitalį Domenico griežė būdamas dešimties, o sulaukęs šešiolikos laimėjo Giano Battistos Viotti vardo konkursą, kurio vertinimo komisijai tąkart pirmininkavo legendinis Yehudi Menuhinas. Prestižiškiausiose pasaulio salėse su žymiausiais orkestrais ir dirigentais koncertuojantis D. Nordio 1988 m. laimėjo „Eurovizijos” jaunųjų atlikėjų konkurso Didįjį prizą, atvėrusį jam vartus į visą pasaulį. Dar vienas svarbus karjeros faktas – smuikininkas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su garsiąja „Sony Classical“, kuri leidžia visus jo įrašus.

Klaipėdos kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Dažnas atvykęs maloniai nustemba, koks aukšto lygio kolektyvas yra įsikūręs Lietuvos uostamiestyje. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas orkestras atlieka pačių įvairiausių stilių muziką, skirtą skirtingo amžiaus, skonio ir poreikių klausytojui. Kolektyvo meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis kaskart nustebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis.

Italų klasikinės muzikos repertuaro gausa ir įvairovė leidžia pasirinkti tik pačius geriausius kūrinius ir taip sėkmingai sudaryti įdomiausią programą. Koncerte nuskambės muzika, kurią parašė italų genijai: vienas žymiausių operos kūrėjų Gioachino Rossini, baroko vunderkindas Antonio Vivaldi, smuiko virtuozas ir atlikimo technikos novatorius Niccolo Paganini. Taip pat išgirsite garsiausią Tomaso Antonio Vitali kūrinį, kuriuo kompozitorius peržengė barokinės muzikos ribas. Koncertą vainikuos žingsnis į XX amžių, kai gyveno ir kūrė žinomas kino takelių kompozitorius Nino Rota.

Pavasario atšilimui paskatinti kviečiame į itališkai šiltą koncertą! Kartu pasimėgaukime turtingu šios pietų šalies muzikiniu palikimu programoje „Itališkas desertas“!