„Iš smėlio, vandens ir geležies“

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „PERMAINŲ MUZIKA“
Festivalio koncertų dienomis nuo 18 valandos KKS I aukšto fojė

Yiorgis Sakellariou (Graikija–Didžioji Britanija) garso instaliacija


Rugsėjo 20 dieną prasidėsiantis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ intriguos ir trauks klausytojų dėmesį nuo pat pirmos akimirkos, vos tik pravėrus Klaipėdos koncertų salės duris. Septynis festivalio vakarus – rugsėjo 20, 22, 28, 30, spalio 4, 6 ir 7 – į koncertus besirenkančią publiką  nuo 18 valandos pasitiks garso instaliacija „Iš smėlio, vandens ir geležies“. Londone reziduojantis graikų kilmės kompozitorius Yiorgis Sakellariou ją sukūrė iš Klaipėdoje (kurioje gyveno prieš keletą metų) surinktos garsinės medžiagos. Rugsėjo 22 dieną vykstančio festivalio koncerto pertraukos metu (apie 19.15 val.) įvyks susitikimas su autoriumi.
 
Pasak Y. Sakellariou, „šį išplėstinės realybės girdimąjį potyrį įkvėpė ir pagrindė Klaipėdos garsovaizdis. Garso instaliacijoje „Iš smėlio, vandens ir geležies“ formuojamas nuolat kintantis ir neapčiuopiamas kosmosas – vieta, kur šie trys elementai virsta garsais, atsietais laike, bet susipynusiais erdvėje“.
 
Elektroakustinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjas Y. Sakellariou muzikinį išsilavinimą įgijo klasikinės ir Viduržemio jūros šalių tautinės muzikos srityje. Gyvendamas Lietuvoje jis susidomėjo ir mūsų šalies tautine muzika, klausydamas archyvinius įrašus, sau įrašinėdamas folkloro festivalių koncertus. Kompozitorius  aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, leidžia albumus, kuria muziką trumpametražiams filmams ir teatrui, veda seminarus, rengia individualius koncertus daugelyje pasaulio šalių.
 
Y. Sakellariou yra Atėnų šiuolaikinės muzikos tyrimų centro ir Graikijos elektroakustinės muzikos kompozitorių asociacijos narys. Nuo 2004 m. jis kuruoja muzikos leidybos įmonę Echomusic.
 
Kaip skamba Klaipėda? Pasak Y. Sakellariou, „šis klausimas turi begalę atsakymų, kadangi garso neapčiuopiamas ir nenustygstantis charakteris atveria nesuskaičiuojamas galimybes. Bandymas pažinti Klaipėdą ausimis, t.y. per garsus, leidžia pajusti kitaip nepasiekiamą miesto atmosferą. Tokiu netradiciniu būdu atrandamas nepaprastumas paprastume ir Klaipėda tampa pojūčių uostu.
 
Gyvenant Klaipėdoje mano santykis su miestu buvo pagrįstas garsiniais klajojimais ir atradimais. Būtent dėl šios priežasties, nors jau gyvenu kitur, Klaipėda man vis dar pasiekiama per garsus, prisiminimus ir vaizduotę“.
Garso instaliacija „Iš smėlio, vandens ir geležies“ tarsi gaivus aperityvas sužadins jūsų apetitą naujajai muzikai. Paklausykime, kaip skamba Klaipėda!
 
KKS informacija
  • Susitikimas su autoriumi – rugsėjo 22 d. koncerto pertraukos metu (19.15 val.)
  • Instaliaciją galima apžiūrėti rugsėjo 20, 22, 28, 30, spalio 4, 6 ir 7 dienomis nuo 17:00 iki 18:30 val.