Invictus

2018 Liepos 19 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €

„Klaipėda Piano Masters 2018“ atidarymo koncertas
Renginio pradžia: 20.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės parko estrada

Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)

Programa: Johann Sebastian Bach / Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven,  Ferenc Lizt, Sergej Rachmaninov„I am the master of my fate, I am the captain of my soul“(William Ernest Henley. „Invictus“)

 
Programos pavadinimą „Invictus“ („Nenugalimas“) pianistas Gintaras Januševičius pasiskolino iš Williamo Ernesto Henley’io  poemos, kurios autorius tikėjo, jog kiekvienas esame „likimo valdovas ir savo sielos kapitonas“. Šioje programoje atliekami kūriniai yra tarsi simboliai euforijos ir pergalių, atėjusių po ilgų negandų metų. Kaip jau įprasta, G. Januševičius klausytojams paruošė ne tik virtuozišką programą, bet ir su kūriniais bei jų autoriais susijusias įkvepiančias istorijas.

Pianistas išgarsėjo 2004 metais, tapęs jauniausiu Monrealio tarptautinio konkurso finalininku. Dabar atlikėjas yra jau 15 tarptautinių konkursų prizininkas bei diplomantas, pasirodantis svarbiuose festivaliuose, grojantis su žymiausiais orkestrais, skambinantis rečitalius ir kamerinę muziką. Vokietijoje gyvenantis pianistas vadovauja konkursui „Hanoverio muzikos talentų birža“, pianistų konkursui Einbecker Klavierfrühling, žiemos pianistų akademijai Feuerwerk, skaito paskaitas ir veda atviras meistriškumo pamokas visame pasaulyje. 2017-ųjų vasarą startavo jo inicijuotas projektas Klaipėda Piano Masters, kurio novatoriškas požiūris į pianisto profesiją jau turi pasekėjų visame pasaulyje.