Garsų mozaika

2019 Vasario 1 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10.00 – 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Obojininko, birbynininko, pedagogo Kazimiero Biliūno 100-mečiui
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus
Solistai: Robertas Beinaris (obojus), Vytautas Kiminius, Vytautas Zelenis (birbynės), Aistė Bružaitė (kanklės)
Dalyvauja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji) Klaipėdoje gyveno, dirbo ir kūrė daug žymių mūsų šalies muzikų. Dauguma jų susiję su S. Šimkaus konservatorija – seniausia mokymo institucija mieste, rašančia jau 96 savo istorijos puslapį. Viena iš tokių praeities asmenybių – obojininkas, birbynininkas, pedagogas Kazimieras Biliūnas. Jo iniciatyva  konservatorijoje buvo įkurtas liaudies instrumentų skyrius, kurį baigė daug talentingų mokinių. K. Biliūno 100-mečiui skiriama Klaipėdos kamerinio orkestro programa„Garsų mozaika“. Koncertas vyks vasario 1 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

Įdomu, kad K. Biliūnas gimė 1919 m. vasario 16 dieną, minint pirmąjį Nepriklausomos Lietuvos gimtadienį. Obojaus specialybę jis studijavo Kauno konservatorijoje. Ją baigęs 1948 metais atvyko į Klaipėdą. K. Biliūno pedagoginė veikla Klaipėdos konservatorijoje truko net 31 metus, tačiau tuo talentingas atlikėjas neapsiribojo. Jis dirbo obojininku Klaipėdos liaudies operos teatre, kuris vėliau buvo reorganizuotas į muzikinį teatrą, dalyvaudavo įvairiuose koncertuose.

„Nusipelnęs  mokytojas  K. Biliūnas – tai žmogus, man atvėręs kelią į muzikos pasaulį, išmokęs ją suprasti ir vertinti. Tai nuostabus, talentingas pedagogas, kuris tėviškai rūpinosi visais be išimties savo mokiniais“, – teigia  K. Biliūno mokinys Vytautas Zelenis.

Koncerte „Garsų mozaika“ kaip solistai pasirodys Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventai: jau minėtas dabartinis konservatorijos pedagogas V. Zelenis, jo mokinys Vytautas Kiminius (birbynės) ir Aistė Bružaitė (kanklės). Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru mušamaisiais gros Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, konservatorijoje taip pat baigusi kanklių specialybę. Programai diriguos Tomas Ambrozaitis, o vakarą ves muzikologė Laima Sugintienė,  abu jie – taip pat „šimkiukai“.

Intriguoja tai, kad tą vakarą lietuvių liaudies instrumentus girdėsime netradiciniame kontekste. Klausytojus turėtų sudominti Giedriaus Svilainio ciklas birbynei solo „Būro metai“ pagal Kristijoną Donelaitį, kurį atliks birbynininko ir dirigento diplomus turintis V. Kiminius. Jo bendravardis kolega V. Zelenis pagros populiariąją Balio Dvariono elegiją „Prie ežerėlio“ birbynei ir styginiams bei Vytauto Montvilos tris „Pastorales“, turinčias gražius klaipėdietiškus pavadinimus: „Pušys“, „Kopos“ ir „Jūra“.

A. Bružaitę pažįstame kaip entuziastingą kanklių muzikos propaguotoją, naujų kūrinių iniciatorę ir puikią pedagogę, kuriai neseniai buvo patikėtos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų katedros vedėjos pareigos. Aistė su orkestru atliks jai dedikuotą Algirdo Martinaičio Koncertą kanklėms ir kameriniam orkestrui „Aistmares“. Beje, renginyje dalyvaus ir kūrinio autorius.

Koncerto programą papuoš pripažinto obojininko ir pedagogo, LMTA pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vėdėjo, vertingų muzikinių reiškinių iniciatoriaus Roberto Beinariodalyvavimas. Jo interpretacijoje suskambės Frederiko Bonzono „Pastoralinė scena Ardeno kalnuose“. Birbynės (V. Kiminius) ir anglų rago (R. Beinaris) duetas kartu su styginiais interpretuos Antonio Vivaldi Koncerto dviems obojams muziką.

Bus ir daugiau netikėtumų, kuriuos išgirsite programoje„Garsų mozaika“. Maloniai kviečiame atvykti!

Antonio Vivaldi, Leopold Mozart, Frederik Bonzon, Balys Dvarionas, Vytautas Montvila, Giedrius Svilainis, Algirdas Martinaitis