Garsų mozaika

2019 Vasario 1
1 val. 20 min.
10.00 – 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Obojininko, birbynininko, pedagogo Kazimiero Biliūno 100-mečiui
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus
Solistai: Robertas Beinaris (obojus), Vytautas Kiminius, Vytautas Zelenis (birbynės), Aistė Bružaitė (kanklės)
Dalyvauja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (mušamieji)Klaipėdoje gyveno, dirbo ir kūrė daug žymių šalies muzikų. Dauguma jų susiję su S. Šimkaus konservatorija – seniausia mokymo institucija mieste, rašančia jau 96 savo istorijos puslapį. Viena iš tokių praeities asmenybių – obojininkas, birbynininkas, pedagogas Kazimieras Biliūnas. Jo iniciatyva  konservatorijoje buvo įkurtas liaudies instrumentų skyrius, kurį baigė daug talentingų mokinių. K. Biliūno 100-mečiui skiriama Klaipėdos kamerinio orkestro programa„Garsų mozaika.

Koncerte kaip solistai pasirodys S. Šimkaus konservatorijos absolventai: K. Biliūno mokinys Vytautas Zelenis, jo mokinys Vytautas Kiminius (birbynės) ir Aistė Bružaitė (kanklės). Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu orkestru mušamaisiais gros Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, konservatorijoje taip pat baigusi kanklių specialybę.

Lietuvių liaudies instrumentus girdėsime netradiciniame kontekste. Klausytojai išgirs Giedriaus Svilainio ciklą birbynei solo „Būro metai“ pagal Kristijoną Donelaitį, Vytauto Montvilos tris pastorales („Kopos“, „Pušys“, „Jūra“) bei Balio Dvariono „Prie ežerėlio“ birbynei ir styginiams, Algirdo Martinaičio Koncertą kanklėms ir kameriniam orkestrui.

Koncerto programą papuoš pripažinto obojininko ir padagogo, vertingų muzikinių reiškinių iniciatoriaus Roberto Beinariodalyvavimas. Birbynės ir obojaus duetas kartu su styginiais interpretuos Antonio Vivaldi muziką. Bus ir daugiau netikėtumų, kuriuos išgirsite programoje„Garsų mozaika“.

Antonio Vivaldi, Leopold Mozart, Frederik Bonzon, Balys Dvarionas, Vytautas Montvila, Giedrius Svilainis, Algirdas Martinaitis