Efemeriniai sapnai

2019 Sausio 16 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
14.00 €
Renginio pradžia: 18.30 val.
Rygos saksofonų kvartetas (Latvija):
Katrīna Kivleniece (sopraninis saksofonas), Artis Sīmanis (altinis saksofonas), Ainars Šablovskis (tenorinis saksofonas), Baiba Tilhena (baritoninis saksofonas)
Savva Zihs (akordeonas, Latvija)


Šis intriguojantis pavadinimas vilioja apsilankyti Klaipėdos koncertų salėje, kur  sausio 16 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą vyks Rygos saksofonų kvarteto koncertas. Jaukioje  I aukšto fojė erdvėje valandėlei įsikurs ne tik kvartetas, bet ir publika, pasiilgusi čia retokai skambančios klasikinės saksofono muzikos. 
Dauguma belgo Adolfo Saksoišrastą muzikos instrumentą įsivaizduoja skambantį dažniau džiazo ir lengvosios muzikos nei klasikos koncertuose. Jį dažnai girdime ir šokių aikštelėse. Kartais saksofonui skiriamas charakteringas solo simfoniniuose kūriniuose, nors į simfoninio orkestro sudėtį šis instrumentas nėra įtrauktas.  Klasifikuojant saksofonus jie dažnai priskiriami prie klarnetų, tačiau iš tikrųjų tai yra klarneto ir obojaus junginys. Pirminę saksofonų šeimą sudarė 12 instrumentų, iš kurių šiandien labiausiai yra paplitę sopranas, altas, tenoras ir baritonas. Visais jais ir gros Rygos saksofonų kvarteto nariai: Katrīna Kivleniece(sopraninis saksofonas), Artis Sīmanis (altinis saksofonas), Ainars Šablovskis (tenorinis saksofonas) ir Baiba Tilhena (baritoninis saksofonas).
Pernai kūrybinės veiklos 25-metį paminėjęs kolektyvasuž aktyvią koncertinę veiklą ir aukštą meistriškumą buvo įvertintas Latvijos Didžiuoju muzikiniu apdovanojimu (Liela Mūzikas Balva). Ansamblis koncertavo beveik visoje Europoje, taip pat Kanadoje, Kinijoje ir JAV. Jau keletą kartų rygiečiai pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje. Kvartetas taip pat yra pagrindinis Rygoje vykstančio tarptautinio saksofono muzikos festivalioSaxophoniadalyvis.
Šįkart Rygos saksofonų kvartetas pristatys programą kartu su savo tautiečiu, jaunosios kartos akordeonoatlikėjuSavva Zihsu. Talentingas solistas jaučiasi laisvai atlikdamas įvairių žanrų ir stilių muziką, pradedant baroko ir baigiant tango nuevokūriniais. 
Akordeonas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje nuo seno yra mėgstamas ir populiarus muzikos instrumentas. Dėl savo malonaus tembro jis buvo ir tebėra įvairių švenčių palydovas. Tačiau pastaruoju metu akordeonas išgyvena renesanso laikotarpį ir klasikinės muzikos scenose. Tam daugiausia įtakos daro užaugusi stipri profesionalių atlikėjų karta, palaipsniui keičianti instrumento įvaizdį ir plečianti repertuarą.
„Efemerinių sapnų“ programą sudarys originalios XX ir XXI a. autorių kompozicijos akordeonui solo ir su saksofonų kvartetu. Džiugu, kad Rygos saksofonų kvartetas įvairina savo repertuarą naujais lietuviškais kūriniais. Koncerte bus atlikta Vaidos Striaupaitės-Beinarienės Scherzopremjera. „Scherzo– tai nuotaikinga pjesė, kupina nenutrūkstančios energijos, džiazinių ritmų ir  besiveržiančio polėkio“, –pasakoja kūrinio autorė.
Jeigu programoje dalyvauja akordeonas, tikėtina, jog skambėsÁstorasPiazzolla. Išgirsime jo populiarųjų tango „Angelo milonga“. Šios ir dar daugiau intrigų jūsų laukia latvių atlikėjų koncerte „Efemeriniai sapnai“. Maloniai kviečiame!
Jean-Pierre Solves, Mārīte Dombrovska, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Benoit Stasiaczyk, Vladimir Zubitsky, Ástor Piazzolla, Alexis Ciesla, Sylvain Kassap, Philippe Geiss