Džiaugsmingų šventų Kalėdų

2017 Gruodžio 22 Įvykęs renginys
1 val. 30 min.
10 €

Renginio pradžia: 18.30 val.

Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Dalyvauja: Lina Rastokaitė (aktorė, vokalas), Vilimas Norkūnas (klavesinas)

Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas:
Angelė Čiuberkienė
(I smuikas), Rimantė Agintaitė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas)

Alvydas Vizgirda (režisierius)

Programa: Nijolė Sinkevičiūtė „Kalėdų maldos“, Zita Bružaitė, Mykolas Natalevičius, Dieterich Buxtehude, pasaulio tautų kalėdinės chorinės giesmėsNIJOLĖ SINKEVIČIŪTĖ – „Balto vakaro romansas“
ZITA BRUŽAITĖ – „Quem pastores laudavere“
MYKOLAS NATALEVIČIUS – „Puer natus est nobis“
BENJAMIN BRITTEN – „This little babe“
ARVO PÄRT – „Magnificat“
DIETERICH BUXTEHUDE – „Das newgebohrne Kindelein“
**
JOHN RUTTER – „We wish you a Merry  Christmas“
Tadicinė giesmė „Skamba angelų giesmė“
HARRY SIMEONE – „Mažasis būgnininkas“
ISAIAH BERLIN – „White Christmas“
FELIX BERNARD „Žiemos stebuklai“
FRANK LOESSER – „Baby It‘s Cold Outside“
LEONARD COHEN – Halleliuja
NIJOLĖ SINKEVIČIŪTĖ – „Kalėdų maldos“

Šv. Kalėdų balsai

Kalėdinės giesmės kuriamos ir atliekamos visame pasaulyje, tad jų įvairovė – įspūdinga. Rinktinė jų dalis pateko į šventišką programą, pavadintą „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“. Šiame festivalio „Salve Musica“ koncerte pagrindinis dėmesys skiriamas vokalinei ir chorinei muzikai, kuri krikščioniškoje tradicijoje užima ypatingai svarbią vietą. Klaipėdos choro „Aukuras“ skambesį papildys artistiška solistė Lina Rastokaitė, o instrumentais pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas bei klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šią Alvydo Vizgirdos režisuotą programą išgirsite ir pamatysite gruodžio 22 dieną, penktadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Aktorė Lina Rastokaitė ne tik vaidina, bet ir dainuoja. Iš žinomiausių miuziklų ir muzikinių kino filmų ji yra paruošusi dviejų dalių programą. „Aš noriu stovėti scenoje. Man patinka bet koks su kūryba susijęs procesas – nesvarbu, ar tai naujos dainos ruošimas, ar netgi filmavimasis seriale „Saldi nuodėmė“. Man patinka pats procesas. Ir kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad taip aš tenoriu gyventi...“ – viename interviu teigia KKS festivalyje debiutuosianti dainuojanti aktorė. L. Rastokaitė Klaipėdoje baigė dramos teatro režisūros ir vaidybos studijas, bet aktyviai reiškiasi ne tik teatro scenoje. Ji kaip prodiuserė ir režisierė kuria bei įgyvendina meno projektų ir visuomeninių renginių idėjas. Aktorė sukūrė kelis vaidmenis kino filmuose, dėmesio sulaukė ir televizijos projekte „Lietuvos balsas“, kurį net laimėjo.

„Kalėdinės giesmės yra gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giemės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis.“ –pasakoja Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas bei dirigentas Alfonsas Vildžiūnas. Jo vadovaujamo kolektyvo repertuare rastume įvairių epochų ir stilių pasaulietinės bei bažnytinės muzikos, džiazo kompozicijų ir spiričiuelų aranžuočių.

Už renginio režisūrą atsakingas žinomas Klaipėdos režisierius Alvydas Vizgirda. Solistei ir chorui akompanuos Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas: Angelė Čiuberkienė (I smuikas), Rimantė Agintaitė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas). Senosios muzikos entuziastas Vilimas Norkūnas koncerto skambesį praturtins klavesino tembru. Šios aktyvios asmenybės veikloje svarbią vietą dar užima vargonai, chorvedyba, vadovavimas senosios muzikos ansambliams bei seminarų vedimas.

Ypatingas koncerte skambėsiantis kūrinys – Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos“. Programoje dar išgirsite Zitos Bružaitės, Mykolo Natalevičiaus, Dietericho Buxtehude’s bei pasaulio tautų kalėdines chorines giesmes.

Te „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ muzika puikiai nuteikia pasitikti krikščionims svarbiausią dieną metuose. Kviečiame!