„Dėlionė orkestrui III“

2017 Sausio 12 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
8 €
Renginio pradžia: 18:30 val. I aukšto fojė

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Programa: Luigi Boccherini, Jean-Baptiste Barrière, Georg Philipp Telemann, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel–Johan Halvorsen, Antonín Dvořák, Felix Mendelssohn Zoltán Kodály, Heitor Villa-LobosTrečioji orkestro dėlionė

Klaipėdos koncertų salė spalvinga sausio–vasario renginių mozaika pradeda naują labai intensyvaus koncertinio sezono pusmetį. Pirmasis jos langelis „Dėlionė orkestrui III“ bus atvertas sausio 12 dieną, ketvirtadienį, 18:30 valandą. Klaipėdos kamerinis orkestras jau trečiąkart kviečia klausytojus kartu sudėti orkestro dėlionę, pradedant duetu, kvartetu ir išaugant iki didesnės sudėties ansamblio. Programoje, kurią sudarė patys orkestrantai, skambės išraiškingi įvairių stilių kamerinės muzikos kūriniai, virtuozinės miniatiūros.
 
Tarp jų bus iškilminga Georgo Friedricho Händelio–Johano Halvorseno Pasakalija, kurią interpretuos orkestro koncertmeisterė Dalia Dėdinskaitė ir altų grupės koncertmeisterė Ugnė Petrauskaitė. Jos jau yra įgudusios kamerinės muzikos atlikėjos, kai tuo tarpu kitas duetas – smuikininkė Teodora Morta Ajauskaitė ir violončelininkas Karolis Vaičiulis, pagriešiantys Zoltáno Kodály Duetą, yra jauniausi kolektyvo nariai, tik kaupiantys kamerinio muzikavimo patirtį.
 
Jau daug metų KKO dirbantys smuikininkai Jūratė Gaižutytė ir Juozas Staniulis gros Alexsejaus Igudesmano kūrinį. Šiai programai į duetą susibūrė violončelių grupės koncertmeisteris Glebas Pyšniakas ir kontrabosininkas Romas Grigaitis, kurie atliks Jeano-Baptiste’o Barrière’o Duetą. Smuikininkės Angelė Čiuberkienė, Rimantė Agintaitė ir altininkė Auksė Kaziukaitienė pagros Antoníno Dvořáko Tercetą.
 
Išgirsime ir Johanno Sebastiano Bacho Sarabandą, interpretuojamą violončelininkų kvarteto, o smuikininkių kvartetas pagrieš Georgo Philippo Telemanno Koncerto dalį. Septeto sudėtyje suskambės temperamentinga Heitoro Villa-Loboso „Brazilietiška Bachiana“. Spalvingą delionę vainikuos Felixo Mendelssohno Oktetas.
 
Šio koncerto tikslas, pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, yra ne tik tobulinti orkestrantų kamerinio muzikavimo įgūdžius, bet ir burti KKO bičiulių bendruomenę. Atlikėjai sieka būti kuo arčiau klausytojų, juos dar stipriau paveikti magiška garsų energija. Todėl šiai programai buvo pasirinkta jauki Koncertų salės I aukšto fojė erdvė, leidžianti sukurti dar intymesnį ryšį tarp grojančiųjų ir klausančiųjų.
 
Maloniai kviečiame į koncertą! Tikimės, kad jis suteiks jums gerų emocijų ir įspūdžių.