„Dainuojantis smuikas II“

2017 Kovo 17 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
10 €, 14 €

Renginio pradžia: 18:30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Dmitrij Sinkovskij (barokinis smuikas, kontratenoras, Rusija)

Programa: Antonio Vivaldi, Francesco Geminiani, Giuseppe Antonio Brescianello, Johann Adolph HasseBaroko muzikos vakaras kerės magiška garso šviesa


Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas Dmitrijus Sinkovskis savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat ir diriguodamas. Tai klaipėdiečiai jau patyrė praėjusių metų pavasarį. Visa tai vėl išgirsime naujoje Dmitrijaus Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Dainuojantis smuikas II“, kuri kovo 17 d., penktadienį, 18.30 valandą skambės Klaipėdos koncertų salėje.

Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „tai vienintelis man žinomas smuikininkas ir kontratenoras viename asmenyje, koncertuojantis su žymiausiais pasaulio senosios muzikos kolektyvais“.

Dmitrijus Sinkovskis yra prestižinės Maskvos konservatorijos auklėtinis, kurioje šiuo metu dėsto. Jis yra laimėjęs daug tarptautinių konkursų, tarp jų – J. S. Bacho konkursą Leipcige (Vokietija), Musica Antiqua konkursą Briugėje (Belgija), Biberio konkursą Austrijoje ir kt. Atlikėjas intensyviai koncertuoja Rusijos, Europos, Kanados ir JAV koncertų salėse, vadovauja ansambliui La Voce Strumentale, dirba su žymiausiais Europos baroko orkestrais.

Pradėjęs tarptautinę karjerą kaip smuikininkas vėliau D. Sinkovskis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jis dainuoja kontratenoru – labai neįprastu balsu, kurio koloritas artimiausias moteriškam sopranui, o diapazonas – mecosopranui. D. Sinkovskio aukštas vyriškas balsas yra gana lankstus ir gerai tinka subtiliai baroko ornamentikai atskleisti. Savo pasirodymuose jis keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe.

Šio iškilaus solisto scenos partneriu vėl bus kūrybine energija ir polėkiu išsiskiriantis Klaipėdos kamerinis orkestras. Meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva kolektyvas jau keletą metų nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dalyvaudamas meistriškumo klasėse su senosios muzikos atlikimo specialistais, į savo programas įtraukdamas istorinius instrumentus. Jo dėka Klaipėdoje jau išgirdome keletą ypatingų barokinių programų.  

Apie vieną iš jų – D. Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymą 2016 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ – muzikologė Danguolė Vilidaitė rašė: „Šio koncerto didžiausia vertybe, mano nuomone, tapo pasiektas nepaprastai geras ansambliškumo tarp orkestro ir solisto jausnas, priartėjimas prie barokinės artikuliacijos, kai dinamika – tarsi šviesos ir šešėlių žaismas, kai melizmos – tarsi pusbalsiu šnabždami žodžiai, o muzikai suteikimas (arba bent to siekiama) kalbos išraškingumas.“ (Kultūros ir meno žurnalas „Durys“)

Koncerte „Dainuojantis smuikas II“ bus atliekami Antonio Vivaldi, Francesco  Geminiani, Giuseppe Antonio Brescianello, Johanno Adolpho Hasse’s kūriniai. Beje, ši programa kovo 16 dieną skambės puikia akustika garsėjančioje Liepojos „Great Amber“ koncertų salėje ir džiugins „Liepojos tarptautinio žvaigždžių festivalio“ publiką. Kovo 18 dieną Valdovų rūmų Dudžiojoje renesansinėje menėje jos gales paklausyti Vilniaus melomanai. 

Maloniai kviečiame pasimėgauti išraiškinga „Dainuojančio smuiko II“ muzika!

 

 

ANTONIO VIVALDI – Simfonija b-moll, RV 169 („Al Santo Sepolcro“) 
ANTONIO VIVALDI – Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, RV 277 („Il Favorito“)
GIUSEPPE ANTONIO BRESCIANELLO – Simfonija Nr. 5, F-dur, op. 1 
ANTONIO VIVALDI – Koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui B-dur, RV 547 
**
FRANCESCO GEMINIANI – Concerto grosso d-moll („La Folia“, pagal Arcangelo Corelli, op. 5)
JOHANN ADOLPH HASSE – Fuga ir Grave styginiams, g-moll 
ANTONIO VIVALDI – Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, RV 208 („Il Grosso Mogul“)