Charlie Chaplin: dainos, muzika ir „Cirkas“

2019 Liepos 13 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €
Renginio laikas: 20.00 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Nebylioji Charlio Chaplino komedija „Cirkas“ su gyvai įgarsinama muzika.
Scenarijaus autorius, režisierius, kompozitorius ir pagrindinis aktorius–Charlie Chaplin.
Solistas Stein Skjervold (baritonas, Norvegija-Lietuva).
Ansamblis „Nepaklusnieji“Vytautas Sriubikis (fleita), Žilvinas Brazauskas (klarnetas), Rasa Vosyliūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė), Sonata Zubovienė, Rokas Zubovas (fortepijonas).Charlis Chaplinas yra vienintelis kūrėjas kinematografo istorijoje, kuris buvo savo filmų scenaristu, režisieriumi, kompozitoriumi ir pagrindiniu aktoriumi. Jis yra visuotinai pripažintas didžiausiu XX amžiaus kino genijumi. Net nebyliems savo filmams didysis kūrėjas taip pat rašė ir dainas, kurios atspindėdavo pagrindinę filmo idėją. Garsioji Ch. Chaplino daina „Šypsokis“ / Smile palydėdavo filmą „Naujieji laikai“ / Modern times, poetiškoji „Gražiosios akys“ buvo parašyta „Didmiesčio žiburiams“ / City Lights, o „Supkis, mažoji mergele“ / Swing little Girl apibendrino filmo „Cirkas“ idėją.
 
2019 metais sukanka 130 metų nuo Ch. Chaplino gimimo.  Šio jubiliejaus proga ansamblis „Nepaklusnieji“ pristato nebyliojo kino ir gyvai atliekamos muzikos programą „Charlie Chaplin: Dainos, muzika ir „Cirkas“. Joje klausytojai išgirs įvairiuose filmuose skambėjusias Ch. Chaplino dainas bei pamatys jo muzika gyvai įgarsinamą nebylųjį filmą „Cirkas“ (1928 m.). Šis filmas laikomas kūrėjo šedevru, pelniusiu jam pirmąjį „Oskarą“.
 
Pianisto, nenuilstančio kūrybinių idėjų generatoriaus Roko Zubovo inicijuotas „Nepaklusniųjų“ judėjimas apima ne tik bendraminčių ansamblį, bet ir vasarą Neringoje vykstantį Tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“. Būdami ištikimi savo idėjoms – nepaklusnumas rutinai, stereotipams, sustabarėjusioms tradicijoms ir formoms – atlikėjai muzikos bei kitų menų lydiniais skelbia nepaklusnumą kaip kūrybos impulsą.