„Soprano ir trimito meilės istorija“

2017 Kovo 21 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10 €

Renginio pradžia: 18:30 val. I aukšto fojė

Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis
(meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistė Beata Ignatavičiūtė (sopranas)

Programa: George Frideric Handel, Alessandro Scarlatti, Antonio Caldara, Johann Sebastian Bach, Cesar Franck, Giacomo Puccini, Emmerich KalmanSpalvinga „Soprano ir trimito meilės istorija“

Kovo 21 dieną, antradienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I a. foje kviečiame paklausyti spalvingos „Soprano ir trimito meilės istorijos“. Muzikos garsais ją pasakos Klaipėdos brass kvintetas ir solistė Beata Ignatavičiūtė (sopranas).

Trimitininkas Sigitas Petrulis, prieš pusmetį tapęs Klaipėdos brass kvinteto meno vadovu, yra kupinas entuziazmo plėsti kolektyvo repertuarą ir rengti įdomias menines programas. Jo nuomone, „tobuliausias instrumentas – žmogaus balsas, ypač koloratūrinis sopranas. Jis savo skambesiu labai giminingas piccollo trimitui. Jau baroko laikais salonuose skambėdavo kūriniai sopranui, išilginiam trimitui ir kameriniam ansambliui“.

Programoje „Soprano ir trimito meilės istorija“S. Petrulio trimitas kurs melodingus kontrapunktus  nuostabiam Beatos Ignatavičiūtės sopranui. Jiems akompanuos kiti Klaipėdos brass kvinteto nariai: Alius Maknavičius(trimitas),Monika Miliauskienė(valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba). Programoje skambės George‘o Friderico Handelio, Alessandro Scarlatti, Antonio Caldara’os, Johanno Sebastiano Bacho, Cesario Francko, Giacomo  Puccini, Emmericho  Kalmano kūriniai. Kaip galite suprasti iš autorių pavardžių, meilės istorija bus tikrai ilgaamžė: ji  prasidės XVIII-ojo, o baigsis XX-ojo amžiaus viduryje.

Beata Ignatavičiūtė – Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje auklėtinė, vėliau dainavimo meną studijavusi Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Ji yra Klaipėdos muzikinio teatro solistė. Beje, visi Klaipėdos brass kvnteto nariai taip pat dirba Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniame orkestre. Jų darbo grafikai yra labai įtempti, o ypač – solistės. Viename interviu ji teigia esanti ambicinga ir mėgstanti iššūkius: „Manau, kad kuo dainininkas įvairiapusiškesnis, tuo jis yra spalvingesnis. Mano dainuojami kūriniai yra labai skirtingi tiek žanrų prasme, tiek atlikimu.“ Beata jau kelis kartus dainavo su Klaipėdos kameriniu orkestru, o dabar ją „įsimylėjo“ S. Petrulis, vis kviečiantis į Klaipėdos brass kvinteto programas.

„Muzika yra tai, kuo aš gyvenu... kuo kvėpuoju... Tai yra neatsiujama mano gyvenimo dalis. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, tačiau be muzikos aš savęs neįsivaizduoju. Ji mane supa visur ir visada“, –  sako B. Ignatavičiūtė. Savo profesijos entuziastas yra ir S. Petrulis, jau keletą savaičių su Beata ir kvinteto kolegomis kantriai studijuojantys būsimos programos kūrinių partitūras, ieškantys paveikiausios interpretacijos. Koncerte bus nemažai barokinės muzikos, tad jos skambesį praturtins ir klavesinas, kuriuo gros Eglė Karbauskė. Maloniai kviečiame paklausyti!

 

GEORGE FRIDERIC HANDEL – „Let the Bright Seraphim in Burning Row“
ALESSANDRO SCARLATTI – „Mio tesoro per te moro“
ANTONIO CALDARA – „La Constanza in amor vince“
JOHANN SEBASTIAN BACH – soprano arija „Mein gläubiges Herze...“  iš Kantatos Nr. 68
GEORGE FRIEDRICH HENDEL – „Dignare“
CESAR FRANCK – „Panis Angelicus“
GIACOMO PUCCINI – Miuzetės valsas iš operos „Bohema“
IMRE KÁLMÁN – Silvos arija iš operetės „Čardašo karalienė“