BaRock

2018 Gruodžio 11 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
10.00 – 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Baltijos gitarų kvartetas: 
Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens
Remigijus Rančys  (saksofonas)
Vytis Nivinskas (kontrabosas)Šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“ – žaisminga programa, įtraukianti klausytojus į kelionę nuo baroko iki roko! Baltijos gitarų kvartetas, kartu su saksofonininku Remigijumi Rančiu ir kontrabosininku Vyčiu Nivinsku paruošė ypatingą meniu mėgstantiems įvairią muziką – tiek Antonio Vivaldi šedevrus, tiek ir grupės „Metallica“ hitus. Koncertas „BaRock“ vyks gruodžio 11 dieną, antradienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.
 
Baltijos gitarų kvartetas jaunų ir talentingų klasikinės gitaros atlikėjų iniciatyva susibūrė 2004 metais. Kolektyvas užsienyje pristatomas kaip lyderiaujantis gitarų ansamblis Baltijos šalyse. Gitaristų koncertų sąraše – daugiau nei 20 pasaulio šalių – tai Japonija, Rusija, Kinija, Austrija, Danija bei prestižinių koncertų salių – garsioji Berlyno filharmonija, Varšuvos Karalių rūmai, Londono „Southbank center“. Kvarteto nariai – įvairių konkursų laureatai, aktyvūs solistai, jų muzikavimas jautrus, spalvingas ir subtilus, tačiau nepretenzingas. „Jo nariai visi labai talentingi, turi puikų humoro jausmą, o tai pasitaiko ne kiekviename kameriniame kolektyve.“ – apie Baltijos gitarų kvartetą yra sakęs muzikologas Viktoras Gerulaitis.
 
Susipažinkime su gitaristais iš arčiau.
Zigmas Čepulėnas yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas, taip pat domisi flamenko gitara ir kultūra. Gitaristas intensyviai plečia klasikinės gitaros kvartetų koncertinį repertuarą, aranžuodamas tiek simfoninės, tiek roko muzikos kūrinius.
 
Sergejus Krinicinas – gitaros klasės Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje įkūrėjas. Neretai Sergejų galima pamatyti scenoje su žymiais šalies atlikėjais – dainininke Judita Leitaite, su kuria atlikėjas yra išleidęs rusų romansų kompaktinę plokštelę, ir smuikininku Vilhelmu Čepinskiu, su kuriuo sudaro aktyviai koncertuojantį „Džentelmenų duetą“.
 
Saulius S. Lipčius yra jau ketvirtos kartos muzikantas savo šeimoje. Jis skambina ne tik klasikine gitara, bet ir unikalia liutnia Liuto forte. Gitaristas aktyviai koncertuoja kartu su kitais atlikėjais bei aktoriais. 

Chrisas Ruebensas – puikiai lietuviškai kalbantis belgas, jaunystėje grojęs ir variniais pučiamaisiais. Muzikas grojo ir dainavo keliose bliuzo, roko, pop ir disko grupėse. Jį taip pat domina įvairios muzikos ir teatro kombinacijos. Nuo 2008 m., sulaukęs pasiūlymo tapti Baltijos gitarų kvarteto nariu, gitaristas gyvena Vilniuje. Vis daugiau įvertinimų atlikėjas sulaukia už savo kūrybos kompozicijas, kurias nuolat papildo ne tik pedagoginiu, bet ir koncertiniu repertuaru solo gitarai ir gitarų kvartetui. Jo kūrybos stilių galima apibūdinti kaip eklektišką, įkvėptą klasikinės, world ir džiazo muzikos. 
 
Šįkart kartu su gitaromis girdėsime ir kontrabosą bei saksofoną. Niujorko džiazo klubus išmaišęs kontrabosininkas Vytis Nivinskas – vienas ryškiausių Lietuvos džiazmenų, pasižymintis muzikinio mąstymo brandumu, garso sodrumu bei ekspresyvumu, aktyvia ir ryškia artikuliacija bei lanksčiomis melodinių linijų kantilenomis. O universalaus muziko reputaciją pelnęs saksofonininkas Remigijus Rančys – sparčiai progresuojantis jaunas džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. 
 
Šalia gitaristo ir kompozitoriaus Chriso Ruebenso kompozicijų, koncerte skambės ir Antonio Vivaldi koncertų ciklo „Metų laikai“ „Žiemos“ dalies epizodai, ir roko klasika – grupės „Metallica“ kūriniai. Eidami nuo baroko link roko talentingi atlikėjai nepraleis ir pasaulio muzikos – flamenko, balkanų stiliaus kūrinių, Mileso Daviso džiazo melodijų.
 
Kviečiame į spalvingą kelionę nuo baroko iki roko koncerte „BaRock“!
Antonio Vivaldi, Joseph Nicolas Pancrace Royer, Celso Machado, Paulo Bellinati, Pete Townsend, James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich,  Chris Ruebens