Atspindžiai vandeny

2019 Gegužės 22 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €
Renginio pradžia: 18.30 val., I a. fojė
Rita Novikaitė (mecosopranas)
Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas)


„Atspindžiai vandeny“ – unikali galimybė išgirsti Lietuvoje retai atliekamą muziką. „Tai nepaprasto grožio ir prakilnumo kūriniai, pasiekiantys žmogaus sielos gelmes, visada jaudinantys ir stulbinantys. Toks jau tas vėlyvasis romantizmas, klestėjęs XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Kompozitorius pasirinkome neatsitiktinai: jie savo kūryba organiškai papildo vienas kitą, atspindi to laikmečio dvasią. Jų muzika kupina simfoninio mąstymo“, – teigia dainininkė Rita Novikaitė ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė.
„Išeities tašku šio koncerto programai tapo Edwardo Elgaro dainų ciklas „Jūros paveikslai“. Jo inspiruotos pasirinkome jūros, vandens temą kaip visą programą vienijančią idėją. Vandens temą atliepia ir kūriniai fortepijonui solo: neramios Zitos Bružaitės „Bangos“ ir  trys spalvingos Claude‘o Debussy pjesės – „Anakaprio kalvos“, „Atspindžiai vandenyje“ ir „Džiaugsmo sala“. Prie jų puikiai dera emocingos Ottorino Respighi dainos ir subtili Vytauto Kairiūkščio „Baltoj viršūnėj kopų“.
Tikimės, kad programa padės išreikšti turtingą tapybiškų garsų ir vaizdinių paveikslą, atspindintį vandens ir gyvenimo tėkmės platumas, gylį ir neaprėpiamas erdves.“
Edward Elgar, Ottorino Respighi, Claude Debussy, Zita Bružaitė, Vytautas Kairiūkštis