Repertuaras ir gastrolės

Atminties giesmė

2018 Lapkričio 4 Įvykęs renginys
1 val.

Renginio pradžia:   16.00 val.
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda)

Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Solistai: Rasa Ulteravičiūtė (sopranas), Aurelija Dovydaitienė (altas), Tadas Jakas (tenoras), Valdas Kazlauskas (bosas), Laura Gedgaudaitė (vargonai)
Dirigentas Arūnas Pečiulis (Lietuva–Austrija)


„Austrų klasicizmo kompozitorius Antonio Salieri buvo savo garsiojo tautiečio Wolfgango Amedeuso Mozarto bendraamžis. Jo Requiem sukurtas tuo pačiu laikotarpiu, kaip ir visiems gerai žinomas Mozarto Requiem.  Jis net stilistiškai artimas Mozarto gedulingoms mišioms ir labai gražus, tačiau dauguma jo nėra girdėję. Lietuvoje jis dar nė karto nebuvo atliktas“,  – teigia Alfonsas Vildžiūnas. Antonio Salieri  Requiem jo vadovaujamas Klaipėdos choras „Aukuras“ ir solistai atliks Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje Vėlinių laikotarpiu. Tai bus prasminga „Atminties giesmė“ visiems, kurių nebėra tarp mūsų.
Kūrinį diriguos Salieri ir Mozarto mieste Zalcburge gyvenantis ir aktyviai koncertuojantis dirigentas Arūnas Pečiulis. Jis yra kilęs iš Klaipėdos, čia baigė S. Šimkaus konservatoriją. Vėliau dirigentas studijavo Zalcburge ir pasiliko ten gyventi. Jau daug metų Arūnas vadovauja „Salzburger Liedertafel“ dainininkų sambūriui, kitiems šio miesto meno kolektyvams, tačiau mielai grįžta koncertuoti į Lietuvą.
Programoje: Antonio Salieri – Requiem