Repertuaras ir gastrolės

Ant marių kranto

2020 Vasario 16 Įvykęs renginys
1 val.
Renginio laikas: 11.00 val. 
Renginio vieta: Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (Taikos g. 17)
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti
Klaipėdos koncertų choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja: Sandra Mamina (smuikas), Kornelija Kupšytė (violončelė), Saulius Šiaučiulis (fortepijonas), Laimonas Urbikas (saksofonas)
Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Jeronimas Kačinskas, Konstancija Brundzaitė, Vytautas Klova, Algirdas Martinaitis, Jonas Tamulionis, Nijolė Sinkevičiūtė, Vaclovas Augustinas, Zita Bružaitė, Remigijus Šileika

Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirta Klaipėdos choro „Aukuras“ programa sudėta iš rinktinių lietuvių autorių kompozicijų. Dėmesys savo tautos, o ypač praeities ir dabarties Klaipėdos krašto autorių kūrybai yra skiriamasis šio choro repertuaro formavimo bruožas, kurį nuo pat kolektyvo įsikūrimo puoselėja „Aukuro“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.
 
Profesionalioji lietuviška chorinė muzika atsiremia į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio partitūras. Koncerte skambėsianti jo išplėtota lietuvių liaudies daina „Anoj pusėj Nemuno“, kaip ir žymaus lietuvių išeivijos kompozitoriaus Jeronimo Kačinsko originali chorinė daina „Beržas“, jau tapo lietuvių chorinės muzikos klasika. Beje, pastarosios autorius tik atkūrus Nepriklausomybę, 1991 m. rudenį, buvo atvykęs į savo jaunystės miestą Klaipėdą ir koncerte ją dirigavo. J. Kačinskui tąkart buvo suteiktas Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas. Kompozitorius mirė toli nuo tėvynės, būdamas 98-erių.
 
Kompozitorei Konstancijai Brundzaitei likimas lėmė gyventi tik 29-erius metus. Pirmoji kompozitorė moteris moderniosios lietuvių muzikos istorijoje metus gyveno Klaipėdoje ir dirbo dabartinėje Stasio Šimkaus konservatorijoje.
 
Su uostamiesčiu susijusi vilnietė autorė Nijolė Sinkevičiūtė ir Šiauliuose gimęs kompozitorius Remigijus Šileika. 2020 metais jis, kaip ir dar vienas šios programos autorius Algirdas Martinaitis, švęs 70 metų jubiliejų.
 
Koncerto programa pavadinta pagal Jono Tamulionio kūrinį „Ant kranto“, sukurtą avangardinio kino kūrėjo ir poeto Jono Meko tekstais. 2020 m. sausio pabaigoje bus minimos šios iškilios meno pasaulio asmenybės mirties metinės.
 
Dar liko nepaminėtas Vytautas Klova – žinomiausios lietuviškos operos „Pilėnai“ autorius, Vaclovas Augustinas, Zita Bružaitė – vieni ryškiausių dabarties lietuvių chorinės muzikos kūrėjų. Visų jų skambiausios muzikos vėrinys bus įteiktas tėvynei Lietuvai.


Renginio metu bus fotografuojama, o medžiaga publikuojama