Perkusijos magija

2019 Spalio 4 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
14.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Sō Percussion (JAV): Eric Cha-BeachJosh Quillen,
Adam Sliwinski
Jason Treuting.
Programa: Steve Reich, David Lang ir kt. (perkusija).
 


„Sō Percussion“ užburs perkusijos magija

Nuo pat XX amžiaus, kurį muzikos istorikai vadina šiuolaikinės muzikos amžiumi, pradžios iki pat šių dienų pastebima vis labiau auganti perkusijos reikšmė. Mušamieji instrumentai jau beveik šimtmetį ne tik yra intensyviai eksploatuojami ir tobulinami akademinio žanro kūriniuose, bet ir, iš esmės, tapo vienu svarbiausių šiuolaikinės muzikos atributu, be kurio visai negali išsiversti šių dienų populiarioji muzika. 

„Permainų muzikos“ festivalis kasmet taip pat didelį dėmesį skiria šiai tendencijai Klaipėdoje pristatydamas žinomiausius perkusinės muzikos ansamblius ir solistus iš Lietuvos ir viso pasaulio. Netrukus vieninteliam pasirodymui Europoje per Atlantą skris pripažintas amerikiečių ansamblis „Sō Percussion“. Jų programa„Perkusijos magija“ spalio 4 dieną, penktadienį, 18.30 valandą  Klaipėdos koncertų salėje suburs perkusinės muzikos entuziastus. Ji siūlys pasinerti į visiškai naują, nenuspėjamą garsų pasaulį, pasiruošusį patenkinti pačių išrankiausių klausytojų ritmo poreikius.

Galime tuo būti visiškai tikri, nes „Sō Percussion“ vizitinė kortelė – nestandartinis mąstymas.  Ansamblio pavadinimas „Sō“ pasiskolintas iš japoniško žodžio „ensou“, reiškiančio „groti muziką“. Vien tik „so“ reiškia „groti instrumentu“, „patirti sėkmę“, „judėti į priekį“. Lygiai prieš 20 metų susibūręs ansamblis inicijuoja originalius projektus, atlieka inovatyvias kompozicijas, dalyvauja performansuose. „Sō Percussion“ tiesiog stulbinamai perteikia šiuolaikinės muzikos klasikų kompozicijas, kurios „nuotaikingai įkvepia savo precizija ir netvarka“ (pasak The New Yorker).

Šalia itin aktyvios koncertinės veiklos Prinstono universitete reziduojantis kolektyvas entuziastingai imasi edukacinės veiklos: rengia kūrybines dirbtuves ir koncertų seriją jauniesiems kompozitoriams bei vasaros akademiją perkusininkams. Į Klaipėdą atvykę ansamblio nariai Ericas Cha-Beachas, Joshas Quillenas, Adamas Sliwinskis ir Jasonas Treutingas taip pat pirmiausia apsilankys S. Šimkaus konservatorijoje, kurioje spalio 3 dieną, ketvirtadienį, 14 valandą surengs meistriškumo klasę. Perkusistai turi didelę bendravimo su jaunimu patirtį, kurią tikisi perduoti jauniesiems grojimo mušamaisiais instrumentais entuziastams.

Ansamblio repertuare – nuo XX a. klasikų iki pačios naujausios muzikos, kurią atlikėjų užsakymu rašo garsiausi pasaulio kompozitoriai.  Grupė koncertavo garsiojoje Niujorko „Carnegie Hall“ salėje, gastroliavo Vašingtone, San Fransiske, Los Andžele ir kitose JAV scenose, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. 2017 metais jie pirmąkart pasirodė Lietuvoje ir sužavėjo „Gaidos“ festivalio publiką.

Spalio 4-osios koncerte „Sō Percussion“ atliks du Amerikos muzikos legendos Steve’o Reicho kūrinius „Mallet Quartet“ / „Plaktukų kvartetas“ dvejoms marimboms ir dviem vibrafonamsbei„Music for Pieces of Wood“ / „Muzika medžio gabalėliams“.Abi kompozicijos yra labai mėgstamos įvairių perkusijos ansamblių ir įtraukiančios nuo pat pirmųjų taktų tiek savo pastoviu ritmu, tiek dinamiška judėjimo kaita.

Efektingas jaunesnės kartos kompozitoriaus Bryce’o Dessnerio opusas „Music for Wood and Strings“ / „Muzika mediniams ir styginiams instrumentams“ ir ansamblio nario J. Treutingokūrinio„Amid the Noise“ / „Tarp triukšmo“ fragmentai užbaigs I-ąją koncerto dalį. B. Dessnerio kompozicija apjungs tiek meditatyvius ir statiškus sąstingius, tiek beveik techno stiliaus intensyvumą pasiekiančius ritmo proveržius. Ji įtikinamai parodys, kokia spalvinga ir įvairi gali būti perkusija.

Taip pat turėsime progą išgirsti prieš porą metų Klaipėdoje viešėjusio žymaus kūrėjo Davido Lango „Sō Percussion“ ansambliui sukurtą kompoziciją „The So-called Laws of Nature“ / „Vadinamieji gamtos dėsniai“, įkvėptą autoriaus minčių kadaise studijuojant medicinos mokslus. Šis kūrinys dar labiau atskleis, kokia neaprėpiama yra perkusijos spalvų paletė ir kaip išraiškingai talentingų muzikų rankose gali skambėti netgi paprasčiausi daiktai.

Apsilankę šiame koncerte jūs patikėsite, kad šiuolaikinė muzika gali būti ne tik įdomi, bet ir graži. Jūs ne tik panirsite į meditaciją, bet ir pasisemsite aktyvios garsų energijos, o rokeriški muzikos proveržiai kartais leis patirti ne tik klausymosi malonumą, bet ir euforiją! Kviečiame nepraleisti šanso susipažinti su pasaulinio lygio ansambliu, atvykusiu vieninteliam pasirodymui Klaipėdoje!

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.