Amelija iš Monmartro ir Chopinas

2019 Spalio 29 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Ieva Dūdaitė (fortepijonas, LietuvaVokietija)
Programa: Frédéric Chopin, Yann Tiersen.


Amelija iš Monmartro ir Chopinas

Kas būtų, jei kurioje nors iš Monmartro kavinių susitiktų Amelija ir Frédéricas Chopinas? Talentinga jaunasios kartos pianistė Ieva Dūdaitė koncerto publiką nukels į šio lenkų romantiko ir prancūzo Yanno Tierseno Paryžių. Spalio 29 dieną, antradienį, 18.30 val., Klaipėdos koncertų salės I a. fojė koncerte „Amelija iš Monmartro ir Chopinas“ klausysimės fortepijonu atliekamų svajingų noktiurnų, baladžių, valsų ir kino filmų garso takelių melodijų.
 
„Muzika pasirinko mane, o aš ją. Jei myli savo pašaukimą, tai ne darbas. Bet esi geras tiek, kiek genialus kiekvienas tavo pasirodymas.“ – sako Ieva Dūdaitė. Viena geriausių savo kartos Lietuvos pianisčių koncertuoja visame pasaulyje. „Bet mieliausia man koncertuoti gimtojoje Lietuvoje“, – teigia atlikėja. Visur ji pelno šiltas publikos simpatijas ir aukštus profesionalų įvertinimus. Solistė rečitaliais džiugino Lietuvoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Albanijoje, Ispanijoje ir Čekijoje, įskaitant prestižines koncertų sales, tarp kurių yra Amsterdamo Concertgebouw ar Prahos Filharmonija.
 
I. Dūdaitės repertuaras platus: nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos kūrinių. Taip pat svarbią vietą jame užima lietuvių kūrėjų muzika ir jos populiarinimas svetur. Įdomu, kad pianistė puikiai moka ne tik muzikos kalbą, bet ir net aštuonias pasaulio kalbas!
 
Šiemet ji su įrašų kompanija Ars Produktion išleido debiutinę plokštelę „Tiersen meets Chopin“, kurioje įrašyta muzika gyvai skambės būsimame koncerte. Tai bus spalvingi ir jausmingi Frédérico Chopino  valsai, noktiurnai, baladės ir tikrą paryžietišką atmosferą kurianti Yanno Tierseno kūryba.
 
Kompozitorius Frederikas Chopinas – viena ryškiausių XIX a. romantinės muzikos asmenybių, kurio svarbiausią kūrybos dalį sudaro būtent kūriniai fortepijonui. Pusiau prancūziško kraujo lenkų muzikos klasikas didelę gyvenimo dalį praleido Paryžiuje. Savo laiku pagarsėjo ir kaip savito stiliaus pianistas, koncertavęs įvairiuose Europos miestuose.
 
Yannas Tiersenas pats savęs nelaiko kompozitoriumi, tačiau iki šiol aktyviai kuria muziką ir ją atlieka įvairiais instrumentais (gitara, fortepijonu, sintezatoriumi, smuiku, melodika, ksilofonu, klavesinu, akordeonu ir kitais). Jis yra išleidęs dešimt kompaktinių plokštelių. Visas pasaulis apie jo muziką sužinojo pasirodžius 2001 metų filmui „Amelija iš Monmartro“. Šio populiaraus filmo muziką lengvai atpažįstame iki šiol. Filme panaudoti tiek ankstesni Y. Tierseno kūriniai, tiek sukurti specialiai šiai progai.
 
Kviečiame kartu su Ievos Dūdaitės nuostabiai atliekama muzika nusikelti į skirtingą dviejų kūrėjų Paryžių!
Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.