Alternatyvos

2017 Gruodžio 1 Įvykęs renginys
1 val. 30 min.
18.00 - 24.00 €

Renginio pradžia 18.30 val.

Evelyn Glennie
(perkusija, Jungtinė Karalystė)
O/Modernt String Quartet (Jungtinė Karalystė–Švedija–Nyderlandai–Vokietija–Pietų Afrika)
Hugo Ticciati, Daniel Rowland (smuikai), Gareth Lubbe (altas), Julian Arp (violončelė)

Programa: Henry Purcell, Ludwig van Beethoven, James Tenney, Leos Janacek, Arvo Pärt, Albert Schnelzer, Osvaldo Golijov, Askell Masson, Evelyn GlennieEvelyn Glennie ir „O/ Modernt String Quartett“ – puikus pasirinkimas pirmajam žiemos vakarui!

 
Metų pabaiga paženklina mūsų buvimą ne tik apmąstymais apie bėgantį laiką, bet ir šv. Kalėdų laukimu. Gruodžio 1-ąją, penktadienį, 18.30 valandą prasidėsiantis šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“ pripildys Klaipėdos koncertų salės erdves amžinai gyva klasikine muzika. Festivalio atidarymo koncerte pasirodys tik pernai susibūręs kolektyvas „O/ Modernt String Quartett“. Jis klausytojams pateiks intriguojančią programą „Alternatyvos“, parengtą su netikėtomis idėjomis nuolat stebinančia perkusininke Evelyn Glennie (Jungtinė Karalystė).

Ši atlikėja koncertuoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse su žymiausiais orkestrais ir dirigentais, rengia įspūdingus solo rečitalius. Ji yra grojusi su daugeliu pagrindinių Europos ir JAV simfoninių orkestrų, japonų būgnininkų ansambliu „Kodo“, įžymiąja popmuzikos atlikėja Björk, Javos salos gamelano, Brazilijos sambos ansambliais ir kt. Per metus E. Glennie surengia daugiau nei 100 pasirodymų, kompozitoriai iš viso pasaulio jai dedikuoja savo kūrinius. Pripažinta perkusininkė turi daugiau nei 1300 instrumentų kolekciją. Ji taip pat rašo muziką filmams ir televizijai ir net kuria juvelyrinius papuošalus.

E. Glennie albumai yra pelnę „Grammy“ apdovanojimus. Už nuopelnus muzikai ji apdovanota garbingais Britų imperijos ordinais ir titulais, daugiau nei 15 universitetų visame pasaulyje jai suteikė garbės vardus, „Rhythm magazin“ kelis metus ją rinko geriausia perkusininke, o „Musical America“ paskelbė geriausia 2003 metų instrumentininke. 2012 metais E. Glennie grojo Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, o 2015 metais buvo įvertinta prestižiniu „Polar Music Prize“.

Beje, visą šią įspūdingą karjerą E. Glennie padarė beveik negirdėdama savo atliekamos muzikos. Ji apkurto būdama 12 metų ir toliau mokėsi pagal specialią metodiką. Scenoje ji pasirodo basomis kojomis, nes taip geriau jaučia garsų virpesius. Šis faktas skatina dar labiau stebėtis ir žavėtis jos talentu bei muzikalumu, kurie į koncertų sales sutraukia tūkstantinę publiką. Nepaisant sėkmės ir pripažinimo, atlikėja toliau entuziastingai generuoja naujas idėjas, kaip savo koncertą paversti įsimintinu aukščiausios kokybės pasirodymu.

E. Glennie jau yra koncertavusi Klaipėdoje 2004 m. „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalyje. Tąkart ji grojo su Lietuvos kameriniu orkestru, vadovaujamu Sauliaus Sondeckio. Koncertas vyko Kultūros centro „Žvejų rūmai“ salėje, nes būsimosios Koncertų salės pastatas tuo metu buvo rekonstruojamas. Solistė su orkestru atliko A. Vivaldi ir N. Rosauro kūrinius, grodama  vibrafonu bei marimba.

Gruodžio 1-ąją kartu su įstabiąja soliste bei atskirai muzikuosiantis „O/ Modernt String Quartett“ novatoriškai ir drąsiai jungia senąją ir naują muziką, siekia praplėsti styginių kvarteto žanro tradicijos ribas. Kolektyvas tikisi atverti dar nepatirtą kvarteto muzikos potencialą ir naujas, vaizdingas tokios muzikos erdves, todėl mielai bendradarbiauja su įvairių žanrų atlikėjais. Beje, kvarteto nariai –  Hugo Ticciati, Daniel Rowland (smuikai), Gareth Lubbe (altas), Julian Arp (violončelė) – atstovauja 5 skirtingoms valstybėms (Jungtinė Karalystė–Švedija–Nyderlandai–Vokietija–Pietų Afrika).
 
Programoje „Alternatyvos“ bus atskleista neįtikėtinai plati ir originaliai traktuojama muzikos panorama – nuo XVII a. kūrėjo Henry Purcello iki XXI a. autorių. Jų tarpe bus ir Arvo Pärto, Osvaldo Golijovo, Askello Massono bei pačios E. Glennie kūriniai.

Atraktyvus E. Glennie ir „O/ Modernt String Quartett“  koncertas – puikus pasirinkimas pirmajam žiemos vakarui! Kviečiame!