„Inspiracijų grandinėlė“

2017 Sausio 26 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
10 €, 14 €
Renginio pradžia: 18:30 val.

Vestard Šimkus (fortepijonas, Latvija)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Alexander Scriabin, Frédéric  Chopin, Vestard ŠimkusVestardo Šimkaus  „Inspiracijų grandinėlė“

Tarptautinės sėkmės sulaukęs Latvijos pianistas Vestard Šimkus sugrįžta į Klaipėdos koncertų salę su solinio rečitalio programa „Inspiracijų grandinėlė“. Jos kviečiame paklausyti sausio 26 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val.

Vestardas Šimkusyra daugelio tarptautinių pianistų konkursų laureatas. Fortepijono meno paslapčių jis mokėsi gimtojoje Latvijoje, JAV, Ispanijoje, Suomijoje ir Vokietijoje.

Dirigento Parvo Jarvi'o nuomone jis yra fenomenalus, o vokiečių muzikiniame žurnale „Piano News“ V. Šimkus buvo pavadintas vienu ryškiausių jaunosios kartos pianistų.

V. Šimkus taip pat yra ir kompozitorius. Jis mokėsi pas įžymų Latvijos kompozitorių Pēterį Vaską. Kūrėją labiausiai įkvepia A. Skriabino, S. Prokofievo ir M. Ravelio muzika. Pats būdamas kompozitoriumi jis turi pranašumą ir atliekamai muzikai geba suteikti viską, ko tik gali norėti kūrinio autorius.

Pasak V. Šimkaus, „programa „Inspiracijų grandinėlė“ sudaryta remiantis sąsajomis tarp keturių kompozitorių – Mozarto, Chopino, Skriabino ir mano paties – sonatų, valsų ir noktiurnų. Mozartas buvo ypač vertinamas Chopino kaip neprilygstamas melodistas. Tuo tarpu Skriabinas, būdamas jaunas, slėpdavo Chopino kūrinių natas po pagalve, kad nesiskirtų su jo muzika net naktį. Skriabinas mano širdyje užima ypatingą vietą, o jo domėjimasis visatos žvaigždėmis atsispindi mano sonatoje fortepijonui „Nutolusi šviesmečiais“, kurią irgi atliksiu šiame koncerte.“

Įdomu tai, jog V. Šimkus turi lietuviškų šaknų.  „25% lietuvis su 100% lietuviška pavarde“ – taip savo lietuviškumą apibrėžia atlikėjas. V. Šimkaus senelis buvo lietuvis, kuris persikėlė į Liepoją Antrojo pasaulinio karo metais. Pianistas teigia, jog svarbi Lietuvos muzikinei kultūrai asmenybė Stasys Šimkus nėra jo giminaitis, o pirmasis muzikas giminėje buvo jo tėvas – profesionalus smuikininkas ir Latvijos roko muzikos atstovas Gunāras Šimkus.

Beje, V. Šimkus taip pat rengia pasirodymus, kuriuose improvizuoja šiuolaikinės akademinės muzikos stiliuje. Tai labai kūrybiška, žingeidi, atvira ieškojimams ir naujiems meniniams patyrimams  asmenybė.

Kviečiame pasisemti įkvėpimo koncerte  „Inspiracijų grandinėlė“!

ALEXANDER SCRIABIN – Piano Sonata Nr. 6, op. 62
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Piano Sonata Nr. 9 in D major, KV 311
VESTARD SHIMKUS – Piano Sonata "Light Years Away"
**
ALEXANDER SCRIABIN – Poeme-Nocturne, op. 61
ALEXANDER SCRIABIN – Waltz in A flat major, op. 38
VESTARD SHIMKUS – Nocturne
FREDERIC CHOPIN – Nocturne in B major, op. 62 Nr. 1
FREDERIC CHOPIN – The Grand Waltz in A flat major, op. 42